Virtuvės interjeras

Viena sudėtingiausių užduočių, laukiančių naujakurių arba atliekančiųjų remontą – tinkamai suprojektuoti virtuvės interjerą. Juk virtuvėje ne tik ruošiamas maistas – dažnai joje susiburia šeimos nariai, draugai. Tuo pačiu reikia pagalvoti, kur patogiausia įrengti plautuvę, viryklę, kokio tipo buitinę techniką rinktis..

Dažnai įgyvendinti genialius sumanymus trukdo patalpos dydis, tad teka gerai pasukti galvą, kaip viską sutalpinti. Todėl jei norite turėti išties funkcionalią ir šiuolaikišką virtuvę, vadovaukitės ne tik Interjerofabrikas.lt tinklaraštyje pateikiamais patarimais, bet rinkitės ir profesionalių meistrų bei interjero dizainerių konsultacijas ir pagalbą.

Screenshot_16
Pagrindinis puslapis » Virtuvės interjeras

Šiandien Interjero fabrike
Naujausi patarimai, idėjos ir produktų pristatymai

Namų erdvės
Patarimai | Nuotraukos | Idėjos | Produktai

Projektuojant virtuvę, reikėtų apgalvoti visų namų gyventojų poreikius. Jei šeimininkai dažnai gamina ir pietauja namuose, prireiks didesnių, ilgesnių stalviršių ar atskiros virtuvės salelės, valgomojo baldų. Jei virtuvėje praleidžiate mažai laiko, galbūt užteks nedidelio aukšto stalo su baro kėdėmis?

Virtuvės baldai

Šiandien, kai virtuvės baldų pasirinkimas – toks didelis, lengva pasiklysti tarp dizaino stilių, medžiagų ar pagalbinių detalių gausos. Egzistuoja ne tik klasikinis, modernus ar kaimo stiliai, bet ir jų samplaikos, variacijos, o kur dar madingieji skandinaviškas ar retro stiliai. Tad interjero dizaineris padės išlaikyti stiliaus vienovę visuose namuose, rasti interjero idilės nesugriausiančius sprendimus ir įrengti virtuvę pagal visus ergonomikos principus. Interjero dizaineriai pasiūlys naujų, netikėtų idėjų. Pavyzdžiui, dažnai dėl prastos estetikos norima atsisakyti gartraukio, tačiau galima rinktis po spintele montuojamą arba ištraukiamą gartraukį, kuris yra itin kompaktiškas ir beveik nepastebimas. Dizainerių tikslas – pritaikyti idėjas jūsų interjere. Tuo tarpu santechnikai, apšvietimo, virtuvės apdailos meistrai ir baldų gamintojai užtikrins saugumą, patogumą bei ilgaamžiškumą. 

Šiuolaikinė virtuvė – tai viena konstrukcija su paslėpta integruojama įranga. Būtent įmontuojama buitinė technika padės sukurti vientisą interjerą, o pavieniai prietaisai neiškris iš bendro konteksto. Renkantis virtuvines spinteles, rekomenduojama išnaudoti visą lubų aukštį: viršutinėse spintelių lentynose patogu laikyti rečiau naudojamus virtuvės reikmenis, o ir patalpa atrodys aukštesnė negu yra.

Virtuvės interjeras: tinkamos spalvos ir dekoro elementai

Dažnai žmonėms sunku apsispręsti, kokios spalvos virtuvės baldus pasirinkti. Bene universaliausias pasirinkimas, ypač mažai virtuvei – iš šviesių plokščių pagaminti virtuvės baldai. Jie suteikia erdvumo, lengvumo. Galima derinti dvejopą variantą: rinktis tamsesnės spalvos apatines ir šviesesnes viršutines virtuvės spinteles.

Virtuvės interjerą pagyvins gyvi augalai – kad ir paprasčiausios prieskoninės žolelės. Virtuvėje ir valgomojo zonose visada pasiteisinantys sprendimai – įdomesnių formų šviestuvai virš virtuvinės salelės ar valgomojo stalo, įmantresnių formų kėdės, lentynėlės prieskonių indeliams laikyti, spalvingesnė tekstilė ir kt.

Virtuvės apšvietimas

Virtuvės apšvietimas itin svarbus, nes šviesa turi padėti dirbti kasdienius darbus, o ne atvirkščiai – trukdyti dėl per mažo intensyvumo arba akinti. Virtuvėje labiausiai tiks neutralaus tono gelsva arba balta šviesa, neiškraipanti spalvų. Projektuojant virtuvę labai svarbu neuždengti langų, kad į patalpą patektų ir natūralios šviesos.