TECE ir Viega dušo trapų (latakų) apžvalga

Apskritai kalbant apie latakus, daugelis įsivaizduoja senuosius „garažinius“ trapus su nerūdijančio plieno grotelėmis, tačiau šiai dienai yra kur kas gražesnių sprendimų.Peržvelgsime kelis populiaresnius gamintojus Lietuvoje – Tece bei Viega. Žinoma, jų yra tikrai daugiau, tačiau šie gamintojai labiausiai paplitę ir turi bene daugiausiai sprendimų dušo zonai.

TECE

Greičiausiai iš patyrusio santechniko išgirsite, jog potinkines sistemas, o kartu ir lataką būtų gerai įsigyti iš TECE gamintojo. Kodėl taip yra?

  • Vokiška tvarka pakuotėje;
  • Atstovai ir servisas Lietuvoje – aiškus montavimas, atsarginės dalys vietoje. Visa tai leidžia ne tik sklandžiai sumontuoti produktus, tačiau net ir nutikus nesklandumams, galima gauti dalių ir pagalbą.

Tece išsiskiria keliomis serijomis:

TECElinus – pigiausia serija, turinti ribotą pasirinkimą. Dušo latako ilgiai – 70,80,90cm (standartiniai ir dažniausiai paplitę dydžiai). Dušo grotelės – vienos (2in1) tiesios nerūdijančio plieno, arba jas apsukus galima įklijuoti plytelę. Dušo latako komplektas nesumontavus  – Dušo latakas, jau sumontuotas ir su įklijuota plytele.


Latakas puikiai tinka, jei nereikia didesnių matmenų, nesiruošiate latako montuoti prie pat sienos ir Jums tinka grotelių vaizdas. Viskas paruošta vienoje dežėje. Dėl savo gamybos paprastumo ir paprastesnių komplektuojamų dalių, jo kaina yra žemiausia.

TECEdrainline – daugiausiai variacijų turinti modulinė latako sistema. Dydžiai – 70-120cm, nuo pasirinkto modelio gali būti statomas prie pat sienos, turi stiklinių bei metalinių grotelių pasirinkimą, taip pat galimi variantai įklijuojamai plytelei arba akmeniui. Ši serija skirta tiems, kas turi didesnes dušo zonas, reikalaujančias 100cm ir ilgesnių latakų, siekiantys išskirtinumo, kalbant apie grotelių įvairovę. Daugiau privalumų:

  • Gamykliškai sudėta lipni hidroizoliazinė juosta – lengviau ir greičiau montuojama.
  • Patogiai reguliuojamos latako kojelės – taip pat, montavimui kur kas patogesnės.

TECEdrainprofile – Praktiškiausia, šiuolaikiškiausia ir daugiausia lankstumo turinti latako sistema iš TECE. Mėgiama dėl kelių pagrindinių taškų:

  • Lengvas montavimas, galima reguliuoti latako grotelių kampą, prisitaikant prie grotelių ir nuolydžio;
  • Dušo latako grotelės turi platų ilgių pasirinkimą (80-120cm), o taip pat, jos gali būti trumpinamos!
  • Dušo grotelės gali būti nerūdijančio plieno poliruotos arba šlifuotos, o taip pat juodos matinės arba metalizuotų spalvų ( geltono ar raudono aukso, juodos spalvos);
  • Lengvai valomos – vidurinę latako grotelių vietą paspaudus išsiima grotelių viršus;

Viega

Gamintojas išsiskiria dviem dušo latakų modeliais Vario (montuojamas į grindis)  ir Advantix Vario (sieninis). Patogūs, nes parduodamų grotelių ilgis – 1200mm, tačiau jos pjaustomos iki 300mm dydžio, todėl puikiai pritaikomos visiems dušams.

Grindiniai latakai išsiskiria savo galimybėmis – juos galima montuoti įprastai, tiesiai arba panaudojant papildomai įsigyjamas dalis – sujungti į L ar U formą. Taip sujungus latakus galimas didesnis pralaidumas Jūsų duše.

Sieninė šio latako versija kaip ir grindinė turi pjaustomas groteles 1200-300mm, o montavimo į sieną gylis siekia vos 25mm. Nutekėjimo aukštis gali būti 95-165mm. Tokio tipo dušo latakas suteikia galimybę klijuoti plyteles iki pat sienos, jų nepjaustant.

Kodėl latakas (linijinis surinkimas) geriau už trapą (taškinis vandens surinkimas)?

Yra keli svarbesni momentai, kodėl turint galimybę, verta rinktis dušo lataką. Nors dušo trapas pigesnis, tačiau prie jo įrengimo teks padirbėti kiek daugiau, dėl formuojamo nuolydžio iš keturių pusių, o taip pat ir plytelių išpjaustymo. Taip pat, dažnai minima, jog maudantis, atsistojama būtent ant trapo, ko pasekoje, net jei vandens sugeriamumas tinkamas, liekate stovėti mažoje baloje.

Ar dušo latakas surinks visą vandenį maudantis?

Kiekvienas iš šių latakų turi sifoną, nuo kurio priklauso didžioji dalis surenkamo vandens kiekio. Standartiniam sifonui vidutiniškai reikia apie 9-10cm gylio, o pažemintam sifonui 6-7cm. Natūraliai aukštesni sifonai turi didesnį pralaidumą, apytikriai svyruojantį 0.4-0.9l/s, o pažeminti apie 0.5l/s (priklausomai nuo gamintojo modelio).

Praktika rodo, jog teisingai suformuotas nuolydis ir standartinės dušo galvos (rankinis dušelis bei potinkinė, „lietaus“ galva) bei betkuris iš latakų susitvarko su vandens sugeriamumu. Atkreipti dėmesį reikėtų, jei planuojate didesnes kaip 30cm skersmens dušo galvas ar masažinius purkštukus, praleidžiančius didesnį kiekį vandens. O paskaičiuoti taip pat labai lengva – kiekviena iš dušo galvų turi savo vandens pralaidumą, tad jį sudėjus galite matyti ar pakaks dušo latako vandens sugeriamumo.