Komfortas namuose: jaukumą kuriantys sprendimai

Namų komfortas ir jaukumas neabejotinai prisideda prie mūsų gyvenimo kokybės. Vienas geriausių praktinių sprendimų, kurie gali sukurti jaukią atmosferą, yra plastikiniai langai ir durys. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip šie elementai gali prisidėti prie šilumos ir akustikos izoliacijos, energijos taupymo ir saugumo jūsų namuose, suteikdami ne tik funkcionalumo, bet ir estetikos.

Spalvos ir tekstūros

Spalvos ir tekstūros gali turėti didelę įtaką namų jaukumui. Štai keletas patarimų ir pavyzdžių, kaip išnaudoti šiuos elementus:
Šiltos, natūralios spalvos, tokios kaip kreminė, ruda ar smėlio, gali sukurti šiltą ir jaukią atmosferą. Jos puikiai tinka svetainei ar miegamajam. Visuomet galima derinti kelias panašias spalvas vienoje patalpoje, kad sukurtumėte subtilų ir harmoningą vaizdą. Pavyzdžiui, smėlio spalvos sienos gali būti derinamos su rudos ar šviesiai pilkos spalvos langų rėmais ir kreminėmis užuolaidomis. Siekiant jaukumo pasiteisina ir audiniai bei natūralaus medžio tekstūros: mediniai baldai, grindys ar langų rėmai su natūralaus medžio ar jo imitacijos dangomis. Interjere jaukumą kurs užuolaidos, antklodės, akmens detalės, asmeninės nuotraukos ir paveikslai.

Natūrali šviesa ir vaizdas į aplinką

Natūrali šviesa ir tinkamai parinkti šviestuvai padeda sukurti harmoningą ir malonų apšvietimą namuose. Norint išnaudoti sauės šviesą, idealiausia, jeigu pagrindinės gyvenamosios zonos – svetainė, valgomasis, virtuvė ir terasa – būtų orientuotos Pietų, Pietvakarių kryptimis. Šiose erdvėse turėtų būti ir didžiausi, vaizdą į aplinką atveriantys langai. Tai gali būti dideli vitrininiai langai arba stumdomos durys į terasą. Šis sprendimas turi didelės įtakos interjerui: patalpos praplečiama vizualiai, apjungiamos eksterjero ir interjero zonos.

Pro didelius langus į patalpas pateks jaukumą kurianti saulės šviesa ir šiluma. Prie to prisidės ir „pasyvios“ saulės energijos išnaudojimas. Atitinkamai mažiausiai langų turėtų būti Šiaurės kryptimi norint išvengti energijos nuostolių. Šioje pusėje rekomenduojama planuoti pagrindinę įėjimo zoną su lauko durimis, taip pat sandėliavimo ar parkavimo patalpas, kurioms nereikia daug apšvietimo. Teisinga pastato orientacija, funkcinių patalpų suplanavimas, langų vietos ir dydžių parinkimas padės pasiekti ir didesnį pastato energetinį efektyvumą, o tuo pačiu – jaukią šilumą.

Energijos taupymas

Aukštos kokybės, energiją taupantys langai prisideda prie bendro namų komforto. Pasirinkus šiltus, gilesnius profilius ir dviejų kamerų stiklo paketą su selektyvinėmis dangomis (Low-E), langai gali pasiekti aukščiausiai A++ energinei klasei keliamus reikalavimus (o dažnu atveju juos ir viršyti). Pavyzdžiui, MYNEST by Aradas e. parduotuvėje galima susikomplektuoti vitrininius langus, kurių bendras šilumos laidumo koeficientas Uw gali siekti iki 0,71 W/m²K. Pasirinkus specialias dangas kaip saulės kontrolė, vasaros metu bus kontroliuojamas patalpų perkaitimas ir bus mažinamos elektros sąnaudos vėsinimui.  

Garso izoliacija ir jaukumas

Neabejotina, jog jaukiausi – tylą ir ramybę užtikrinantys namai. Čia puikiai pasitarnauja triukšmą iš lauko mažinantys langai su tikslingai parinktais priedais. Triukšmą sulaikančios stiklų dangos ir kitos specialios stiklo paketų gamybos technologijos ypač pasiteisina gyvenant prie intensyvios gatvės, miesto centro ar oro uosto. Tai padeda susikoncentruoti, išsimiegoti ir atsikratyti nuovargio.