Interjero dizaino naujovės ir tendencijos 2022 metais

Prasidedant ir įsibėgėjant metams akylai stebintieji interjero dizaino tendencijas būdavo supažindinami su populiariausiomis metų spalvomis, tendencijomis, kasmet buvo siūloma daugybė nestandartinių (ir ne visuomet patogių) sprendimų, tačiau šiuo metu tiek klientai, tiek interjero dizaino guru labiau siekia ne įšokti į konkrečių metų dizaino traukinį, bet universalumo, praktiškumo, nuosaikumo, ramybės.

Remontuojantieji esamus ir įsirengiantys naujus namus žmonės renkasi kokybiškas, tvirtas, stilingas, inovatyvias medžiagas, ieško rafinuotumo, solidumo, universalumo. Taigi, į ką atkreipti dėmesį planuojant 2022-ųjų interjerą ir kokios naujovės visiškai įsigalėjo vis dar tęsiantis pandemijai?

Kertiniai 2022 m. interjero akcentai

Nepavaldumas laikui. Kaip jau minėta straipsnio pradžioje, mados greitai ateina ir praeina, todėl reikia ieškoti universalumo ir grožio dermės: „Pastebėjome, kad labai nuosekliai mūsų klientai ieško laikui nepavaldaus dizaino, stengiasi netaupyti kokybiškoms medžiagoms: medienai, natūraliam akmeniui; ryškius ir drąsius sumanymus neretai keičia solidesni, ilgaamžiškesni. Žinoma, įdomius sprendimus mes labai mėgstame, tačiau interjeras, kuris greitai „neišeis“ iš mados, sukuria nemažą pridėtinę vertę“, – teigia interjero dizainerė Greta Petrikaitė.

Išmanieji sprendimai ir naujosios technologijos Vis dažniau dėmesys kreipiamas į išmaniuosius sprendimus, pavyzdžiui, įrengiant elektra valdomas užuolaidas, žaliuzes, integruotas garso kolonėles, verdantį vandenį tiekiantį virtuvės maišytuvą ir kt. Padaugėjo išmaniųjų namų, kai patogiai telefonu ar pulteliu galima valdyti viską: nuo vejos laistymo sistemos iki mikroklimato. Labai daug dėmesio skiriama ir apšvietimui: pasirenkami pulteliu valdomi šviestuvai, Bluetooth arba WI-FI ryšiu valdomos lemputės, įdiegiami sprendimai, kad apšvietimas įsijungtų ir išsijungtų tam tikru laiku ir kt. Dar daugiau dėmesio skiriama koncepcijai, kad tinkamas apšvietimas gali papuošti, o netinkamas – sudarkyti net ir patį gražiausią interjerą.

Klientai džiaugiasi, kad technologijoms vis tobulėjant atsiranda naujovių ir namų erdvėse, padedančių buityje ir kasdienybėje.

Deform Space interjero studijos vizualizacijos

Erdvės, be kurių neapsieinama 2022-ųjų interjere

Darbo kambarys. Pandemijai tęsiantis ir daugybei žmonių vis dar dirbant iš namų kone būtinas tapo erdvus darbo kambarys. V. Urbonaitė pasakoja, kad 2019 m. retai kuriame namo projekte buvo atskiras darbo kambarys, o nuo 2020–2021 m. jau maždaug 80 proc. namų projektų numatytas darbo-svečių kambarys. Interjero dizainerė G. Petrikaitė teigia, kad net ir mažame bute interjero dizaineriai stengiasi surasti erdvę darbo vietai sukurti.

Pasak interjero dizainerės V. Urbonaitės, darbo kambaryje turėtume sutalpinti didelį, platų stalą, nepamirštant daug vietos palikti daiktams susidėti. Pavyzdžiui, idealus pasirinkimas – knygų lentyna per visą sieną su uždaromis durelėmis, kad būtų galima paslėpti dokumentus ar kanceliarines priemones, būtina ir apgalvota vieta spausdintuvui ar magnetinei lentai.

Darbo kambarys neturi priminti biuro: jis turi įsiliet į bendrą namų interjerą, rekomenduojama rinktis spalvas, kurios nuramintų, motyvuotų dirbti bei leistų geriau susikaupti. 

Vurban Interjeras – interjero studijos vizualizacijos

Svečių miegamasis darbo kambaryje. Interjero dizainerė V. Urbonaitė pasakoja, kad dažniausiai darbo kambarys taip pat naudojamas kaip miegamasis svečiams, todėl baldų plane visada nubrėžiamos ribos, kur prasideda ir baigiasi darbo erdvė. Pavyzdžiui, darbo stalas projektuojamas prie lango, šone – knygų lentyna, o kitoje kambario pusėje statoma akcentinės namo interjero spalvos (spalvų) sofa. Šiame dvi skirtingas funkcijas atliekančiame kambaryje stengiamasi patogiai išdėlioti baldus, kuriamos vizualizacijos, siekiama, kad darbo kambario interjeras nenukryptų nuo bendro namo interjero projekto, kur ieškoma vientisumo, harmonijos.

Spalvos 2022-ųjų interjere: atsigręžiama į asmenybę ir į natūralumą

Kiekviena asmenybė turi mėgstamą spalvą, todėl tikrai nerekomenduojama tam tikros spalvos rinktis vien todėl, kad ji – populiari šį sezoną. Pirmiausia interjeras ir jame vyraujančios spalvos turi būti artimos tų namų gyventojams. Pavyzdžiui, neseniai interjere bene populiariausia spalva buvo pilka, tačiau jos šlovė po truputį blėsta. Pastaruoju metu vis dažniau pilkus atspalvius pakeičia balta, smėlio, ruda, chaki, žalia, mėlyna spalvos. Žinoma, praturtinant interjerą neatsisakoma pilkų, juodų ar auksinių akcentų (rankenėlės, šviestuvai ir kt.).

G. Petrikaitė dar priduria, kad klientams pageidaujant kaip akcentinės spalvos interjere dažniausiai pasitelkiamos žalia arba mėlyna. Tai – žemiškos ir ramios spalvos, tinkančios prie bet kokio interjero. Kaip akcentinės spalvos taip pat naudojamos tamsiai pilka arba juoda, o kontrastingi sprendimai labai padeda skaidant / zonuojant erdves.

Populiariausios medžiagos 2022 m. interjere

Natūralios medienos grindys. Bendrose erdvėse vis labiau populiarėja natūralios grindys. Žmonės vis labiau atsigręžia į natūralumą, nori gyventi jaukiuose namuose, todėl  neretai atsisakoma „netikrų“ grindų. Pasak V. Urbonaitės, natūralios medinės grindys sukuria stilingą ir prabangią aplinką. Jos yra ilgalaikės, nesenstančios, jas lengva atnaujinti, pakeisti jų atspalvį – juk nuolatos keičiasi ir tendencijos, ir žmonių norai. Dizainerė teigia, kad natūrali mediena ar medžio imitacijos medžiagos visada sukuria jaukumo, šilumos jausmą, puikiai dera su marmuru, betonu ar akmens paviršiais bei juodais ar auksiniais akcentais, todėl lengva medieną pritaikyti kiekviename interjere.

Mediniai tašeliai dekoruojant sienas. V. Urbonaitė teigia, kad dar vienas itin populiarus pasirinkimas medžio interjere  panaudojamų būdų – sienų  dekoravimas tašeliais. Dizainerių užsakovai renkasi natūralius tašelius (pavyzdžiui, MDF, presuotą natūraliu ąžuolo lukštu), o ne medieną imituojančias tekstūras (kaip, pavyzdžiui, LMDP plokštes). Taip pat interjeruose tašeliai dažnai derinami su LED apšvietimu: tokiu būdu sukuriamas įspūdingas akcentinis namų apšvietimas.

Vurban Interjero studijos vizualizacijos

Didelių matmenų ir tam tikras medžiagas imituojančios grindų bei sienų plytelės. Šiuo metu vis dar tęsiasi didelių matmenų plytelių, atkartojančių natūralias medžiagas, epopėja: „Dideles plyteles vis dažniau su klientais pasirenkame dėl to, kad jos interjere leidžia panaudoti ryškų, vientisą bei siūlėmis nesujungtą raštą“, – teigia V. Urbonaitė. Anot dizainerės, dažniausiai pasirenkamos šių tekstūrų plytelės:

Baltas marmuras. Balto marmuro plytelės tampa vis įdomesnės, vis įvairesnė ir jų spalvinė gama. Pavyzdžiui, klasikines balto marmuro plyteles su pilkomis ar auksinėmis gijomis keičia kontrastingų atspalvių – mėlynos, žalios ar rusvos – gijos.
Plytelės, atrodančios kaip tapetai. Šios plytelės dažniausiai būna pastelinių, žemės atspalvių, vyrauja gėlių, lapų, paukščių tematikos dekorai. Jos padeda sukurti ne tik išskirtinį, bet ir žaismingą vonios kambarį. Be to, tai gerokai praktiškesnis sprendimas, lyginant su tapetais (jų dėl drėgmės pertekliaus apskritai nepatariama naudoti vonios kambaryje).
Travertinas (akmens imitacija). Šios natūralios išvaizdos plytelės suteikia išskirtinumo, jaukumo, vonios kambarys tampa raminančia, atpalaiduojančia erdve. Travertinas išsiskiria švelniais, šiltais tonais, žemiškomis spalvomis: populiarios šviesiai smėlinė, rusva, ruda, gelsva, pilka.

„Ispaniškos plytelės” – Vives gamintojo plytelių kolekcijos

Metalo detalės. Metalas – jau nuo seno plačiai architektūros ir interjero projektuose naudojamas elementas. Interjero akcentams pirmiausia pasitelkiami spalvotieji metalai – žalvaris, varis, bronza, nerūdijantis plienas, chromas, aliuminis, nikelis ir t. t. Kaip teigia V. Urbonaitė, iš tikrųjų metalas nefunkcionuoja vienas: dažniausiai interjere jis naudojamas kaip akcentas laiptų turėklams, rankenėlėms, stalo kojoms, virtuvės salos atramai, metalinėms sienų juostelėms, atviroms lentynoms ir t. t. Iš metalo gaminama baldų konstrukcija, be kurios neapsieinama nė viename interjero projekte.

Populiarūs sprendimai vonios kambaryje 2022 metais

PVD technologija padengti maišytuvai. Tokie maišytuvų gamintojai kaip Grohe, Hansgrohe, Oras ar Ideal Standard pastebi, jog visoje Europoje juntamas didžiulis poreikis spalvotiems maišytuvams jau kelerius metus iš eilės. Gamyboje susidariusios didžiulės eilės signalizuoja, jog ir toliau žmonės nori pabėgti nuo įprastai sutinkamo chromo spalvos. Metalizuotos spalvos (aukso, vario, grafito, nikelio ir kitos) gali keisti viena kitą, tačiau šiais metais panašu, jog turėtų karaliauti nerudijantis plienas, grafitas ir vario atspalviai.

Juoda matinė spalva. Kokybiškos PVD metalizuotos spalvos – prabangaus segmento produktai. Norintiems atrasti kainos ir stiliaus kompromisą, galima rinktis juodos matinės spalvos maišytuvus ar dušo sistemas. Derinant detales ir aksesuarus galima sukurti šiuolaikišką ir išraiškingą dizainą vonios kambaryje. Juoda spalva taip greitai trauktis nežada.

Spalvota keramika. Nors Lietuvoje mes labiau vertiname praktiškumą, vis daugiau klientų linkę sukurti mažą interjero „pareiškimą” vonios kambaryje. Jau aprašytus spalvotus maišytuvus papildo įdomesni baldai bei netipinių spalvų klozetai bei praustuvai. Visiems žinomus derinius papildo ruda, kašmyro, tamsiai žalia, rožinė, melsva spalvos ir ne tik!


Kalbinome G.Petrikaitę iš
Deform Space studija

Kalbinome V.Urbonatę iš
Vurban Interjeras

Kalbinome E.Liktoravičių iš
www.laikasnamams.lt