Svetainės Interjeras

Svetainė – tarsi visų namų vizitinė kortelė, todėl jos interjero dizainą projektuoti reikėtų itin kruopščiai. Joje praleidžiame daugiausia laiko: priimame svečius, pramogaujame ir ilsimės. Tad svetainės interjeras visų pirma turi būti funkcionalus ir jaukus... Prieš įrenginėjant svetainę, reikėtų pagalvoti, kuriems dizaino sprendimams teiksime pirmenybę, po to tinklalapyje Interjerofabrikas.lt ieškoti patikimiausių meistrų bei interjero dizainerių.

Dažnai svetainės sujungiamos su virtuvėmis, tad bandoma sukurti vientisumą ir neakcentuoti funkcinių zonų skirtumų.Jei pasirenkama svetainė su virtuve, prireiks valgomojo stalo bei kėdžių. Taupant erdvę, gali būti įrengiama ir darbui skirta erdvė – pastatomas rašomasis stalas su kėde, lentyna ar maža lentynėlė.

Screenshot_14
Pagrindinis puslapis » Svetainės interjeras

Šiandien Interjero fabrike
Naujausi patarimai, idėjos ir produktų pristatymai

Namų erdvės
Patarimai | Nuotraukos | Idėjos | Produktai

Svetainės baldai ir jų išdėstymas

Svetainės baldai turėtų būti pasirenkami atsižvelgiant į daugelį kriterijų – funkcionalumą, patogumą, stilių, gyvenimo būdą, šeimos narių skaičių ir kt.  Pagrindinis baldas svetainėje – sofa. Populiariausios – dvivietės, trivietės ir kampinės sofos. Jei svetainė – didelė, pasirinkimo galimybių turėsite daugiau, nei, pavyzdžiui, bandydami įsprausti sofą į 1,5–2 m pločio nišą sienoje. Prie sofų dažnai derinami foteliai, paminkštintos masyvios kėdės ar pufai. Prie sofos ir kitų svetainės baldų derinami kavos/žurnaliniai staliukai: jų aukštis turėtų būti panašiai kaip sofos sėdimosios dalies. Beveik būtini ir kietieji svetainės baldai: priklausomai nuo pomėgių – knygų lentyna, staliukas televizoriui ar ir visa svetainės sekcija, kurioje sutalpinsite daug daiktų.

Svetainės apšvietimas

Tinkamai atskleisti interjerą padės svetainės apšvietimas. Interjero dizaineriai mini 2 rūšių apšvietimą: pagrindinį, padedantį apšviesti visą patalpą, ir akcentinį, paryškinantį tik tam tikrus interjero elementus (pvz., knygų lentynas, paveikslus, veidrodžius ir pan.). Priklausomai nuo interjero, svetainės šviestuvai gali funkcionuoti ir kaip interjero detalės (toršerai, sietynai), ir kaip beveik nepastebimi elementai (integruotas LED apšvietimas).

Planuojant svetainės apšvietimą, svarbu atsižvelgti į poreikius, joje atliekamas veiklas ir rasti universaliausią sprendimą tiek ilsintis, tiek ir dirbant. Tam pasitarnauja naujosios technologijos, pavyzdžiui, reguliuojamo intensyvumo apšvietimas.

Svetainės sienų apdaila bei grindų danga

Dažniausiai svetainės sienos dažomos arba tapetuojamos, tačiau jas galima dekoruoti dėmesį traukiančiais trimačiais objektais, gipso lipdiniais, oda arba audiniu, stiklu, klijuoti plyteles, freskas ar net mozaikas ir t. t.

Šiuolaikiniame svetainės interjere dažnai pasirenkami ir kombinuoti sprendimai, pavyzdžiui, viena pagrindinė-akcentinė siena dekoruojama išskirtinėmis medžiagomis, kitos tiesiog nudažomos. Kiekvienu atveju turėtų būti pasirenkama šeimos poreikius, norus, bendrą namų stilių, biudžetą ir, žinoma, praktiškumo kriterijus atitinkanti svetainės sienų apdaila.

Prie svetainės sienų reikėtų derinti ir grindų dangą, kad medžiagos ir spalvos „nesipjautų“. Populiariausios grindų dangos – laminatas, parketas, medienos, kartais svetainei pasirenkama kiliminė danga, įprastos keraminės plytelės ir kt. Rinkdamiesi medžiagas, atkreipkite dėmesį į grindų dangai pasirenkamų medžiagų poveikį sveikatai, priežiūrą, patvarumą, saugumą, izoliacines savybes, minkštumą ir, žinoma, estetiką. Svetainės sienos ir grindys – atspirties taškas, fonas baldams, interjero detalėms, padedantis visą interjerą sujungti į visumą. Prie visumos turėtų būti derinamos ir durys, laiptai bei visi kiti elementai svetainėje.