Keičiantis laikams ir tobulėjant technologijoms, kiekvienos srities specialistai turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir taip išlaikyti savo konkurencinį pranašumą. Ne išimtis – ir dizaino industrija, kurioje vis daugiau specialistų klientų reiklumui augant turi rinktis išmanius ir modernius projektų kūrimo sprendimus. Vieni dizaineriai perka paslaugas iš vizualizatorių ir 3D grafikos kūrėjų, kuriančių 3D modelius ir vizualizacijas, kiti savarankiškai mokosi dirbti su 3D vizualizavimo ir modeliavimo įranga. Klientas gauna naudos bet kuriuo atveju, tačiau tik mokantis dirbti su 3D programine įranga iš tiesų palengvinamas darbas ir sukuriama ilgalaikė pridėtinė vertė ne tik klientui, bet ir pačiam specialistui.
Vizualizacijos palengvina bendravimą su klientu
Beveik kiekvienas dizaino specialistas, norėdamas perteikti kliento išsakytas mintis ir idėjas, naudoja brėžinius, kuria 2D vaizdą. Brėžinių braižymas – labai svarbus dizaino kūrimo proceso etapas, tačiau klientui 2D vaizdas ne visuomet būna aiškus ir suprantamas. Neretu atveju klientui sudėtinga suprasti eskizus: brėžiniuose pamatyti langų, durų, baldų ir kitų interjero detalių išdėstymą, taip pat brėžiniuose neįmanoma pavaizduoti, kaip krenta natūrali šviesa, kokius šešėlius ji sukuria, kokie galimi apšvietimo sprendimai ir kt. Dėl šios priežasties kyla tam tikras nesusikalbėjimas tarp kliento ir darbą atliekančio specialisto, o iki galo neišsiaiškinus visų detalių atsiranda nemažai erdvės interpretacijoms, tad galutinis projekto rezultatas gali neatitikti kliento lūkesčių. Todėl didžiajai daliai dizaino srities specialistų nebeužtenka tik brėžinių ir 2D vizualizacijų: jie ieško būdų, leisiančių 3D aplinkoje kuriamo projekto vaizdą pateikti vizualiai ir suprantamai.
Brėžinių kūrimas su 3D modeliavimo įrankiais
Kaip ir minėta anksčiau, brėžiniai – svarbus dizaino kūrimo proceso etapas. Tačiau retai kuris dizaino specialistas žino, jog naudojant 3D modeliavimo programinę įrangą, kaip, pavyzdžiui, „SketchUp“, galima kurti ne tik 3D modelius ir vizualizacijas, bet kartu – ir brėžinius. Didžiausias privalumas kuriant su „SketchUp“ programa – brėžiniai kuriami kartu su projektu, o tai reiškia, kad keičiant 3D projekto dalis programinėje įrangoje, projekto brėžinys pagal daromus pakeitimus atnaujinamas automatiškai. Be to, ši programinė įranga suteikia galimybę parengti projekto sąmatą: vos keliais paspaudimais galima apskaičiuoti sienų ir grindų plotą, plytelių, durų, langų, jungiklių ir kitų medžiagų bei priedų kiekius. Toks detalus apskaičiavimas leidžia taupyti kaštus ir išvengti medžiagų pertekliaus.
3D vizualizavimo ir modeliavimo įrankių nauda specialistui
3D modeliavimo ir vizualizavimo sprendimų – „Blender“, „SketchUp“, „3ds Max“ ir jų priedo „V-Ray“ – įtraukimas į procesą suteikia specialistui galimybę pavaizduoti bendrąjį kuriamo projekto vaizdą suprantamai ir aiškiai. Tačiau programinė įranga ne tik leidžia pateikti bendrąjį vaizdą projekto kūrimo pradžioje: ji tampa pagalbiniu įrankiu ir vėlesniuose kūrimo etapuose. Pateikus pirmąją vizualizaciją dažnai klientas nori atlikti pakeitimus, kuriuos perbraižyti ranka užtruktų nemažai laiko. Pasitelkus programinę įrangą pakeitimus galima atlikti greitai ir paprastai ir tik ten, kur reikia, taip taupant ne tik specialisto, bet ir kliento laiką. 3D modeliavimo ir vizualizavimo sprendimai suteikia galimybę vizualizacijoje pavaizduoti ir apšvietimą. Kuriant vizualizacijas galima rinktis natūralius apšvietimo šaltinius – saulę, dangų ir kt., bei dirbtinius šviesos šaltinius. Keičiant apšvietimo variantus galima matyti, kaip ne tik projekto viduje, bet ir išorėje juda šešėliai – t. y. kaip šešėliai krenta nuo šalia esančių pastatų ir objektų.
„CGISCIENCE“ mokymų centras Tam, kad 3D programinė įranga būtų naudinga, labai svarbu ją tinkamai naudoti ir žinoti darbo specifiką – suvokti įrangos galimybes ir funkcijas bei tinkamai tas žinias pritaikyti. „CGISCIENCE“ – tai tarptautinis mokymų centras, kurio komandą vienija noras padėti skirtingų sričių specialistams tapti savo srities profesionalais naudojat 3D vizualizavimo ir modeliavimo programas. „CGISCIENCE“ centro mokymų kursai skirti tiek tiems, kurie nori įdiegti 3D vizualizavimo ir modeliavimo įrangą, tiek jau besinaudojantiems ja, tačiau dar nespėjusiems susipažinti, kaip panaudoti tam tikras funkcijas, kad kūrimo procesas vyktų kuo sklandžiau ir efektyviau. Daugiau informacijos apie mus ir mūsų mokymų programas rasite internete: cgiscience.lt.