Renkamės spalvas virtuvėje

Šalin baltą – spalvų pasirinkimai virtuvėms

 

Kai ieškome patarimų, kokiais atspalviais dažyti virtuvės sienas bei kokių spalvų baldus įsigyti, dažniausia esame įkalbinėjami rinktis šiltus neutralius arba šviesius atspalvius. Įrodyta, kad šie variantai yra stilistiškai saugūs: šviesiose ar neryškiais pasteliniais tonais spalvintose virtuvėse jaukiai jaučiasi tiek gaminantieji maistą, tiek užkandžiaujantys ir jaukiai laiką leidžiantys šeimos nariai ar svečiai. Tad pirmiausia norime patogumo.

Tačiau prieš užsisakydami baldus bei išsitraukdami dažus ir teptuką pirmiausia pagalvokite, ką naujo ryškiai geltona, oranžinė ar mėlyna spalvos įneš į jūsų virtuvės interjerą? Ar esate tikri, kad švelnios kreminės-smėlinės spalvos sienos papildys jūsų medines spinteles? Tad kviečiame susipažinti su spalvinėmis tendencijomis – galite likti nustebinti…

Bet pirmiausia trumpai – apie virtuvės spalvų taisykles

 

Gerų virtuvių projektavimo taisyklėse dažnai patariama, kad labai tamsios, šaltos neutralios, pavyzdžiui, melsva, žalsva, purpurinė, violetinė ir kitos panašios spalvos nekelia apetito, taigi galime rasti patarimų jų tiesiog nesirinkti.

Turėkite omeny, kad spalvos kiek kis priklausomai nuo apšvietimo virtuvėje.

Tačiau virtuvės sienų spalva pirmiausia turėtų atitikti asmeninį skonį. Viena išimtis – nepatartina dažyti sienų juodai ir rinktis juodus baldus. Tačiau puikiai tiks juoda, „suporuota“ su metalinio atspalvio virtuvine salele, baltos spalvos stalu ar pieno spalvos pakabinamais šviestuvais. Kitaip tariant, viskas virtuvėje neturėtų būti vien balta ar juoda – paieškokite kūrybingesnių sprendimų:

  1. Šilti neutralūs tonai

Parinktus tinkamą atspalvį, bet kuri spalva gali tapti neutralia, tik klausimas, kokio tipo neutralumo norite. Jei nerimaujate, kad pasirinkote netinkamus dažus virtuvei, geriausiai apsistokite tiek aukso viduriuku. Sąvoka „neutralu“ dažnai prilyginama sąvokai „nuobodu“, tačiau tai nėra tas pats. Pridėjus šiek tiek oranžinės, geltonos ar raudonos, galima sušildyti net ir pačius neutraliausius atspalvius. Tuo tarpu žalia, mėlyna ir violetinė duos atvirkščią efektą: neutralius tonus atvėsins.

Patarimas: virtuvei puikiai tinka „Glidden Camel Tan“ ir panašaus tipo atspalviai. Jie padės sukurti šviesią, šiltą ir, svarbiausia, jaukią virtuvę.

  1. Raudoni atspalviai – irgi tarp favoritų

Nors raudona kaip virtuvės spalva visiems tikrai neįtiks, jei norite kiek ryškumo ir aštrumo, nesuskubkite tarti griežto „NE“.

Virtuvėse, kuriose vyrauja tamsios spalvos, būtent raudona gali sukurti atsvarą niūrioms, rūškanoms spalvoms. Virtuvėje, kurioje vyrauja tamsiai pilki ir nerūdijančio plieno atspalviai, raudona gali padėti sukurti nuostabų kontrastą.

Kartais raudonos kaip vyraujančios spalvos pasirinkimas prilyginamas šuoliui nuo olos. Tad raudoną rinkitės tik tuo atveju, jei esate 100 proc. tikri dėl savo sprendimo.

Patarimas: jei nesate linkę eksperimentuoti, galima pasirinkti vos vieną ryškiai raudoną akcentą – pavyzdžiui, šaldytuvą, arba kelias raudonas valgomojo/baro kėdes.

  1. Turtingi rudi tonai virtuvėje

Ruda laikoma viena žemiškiausių spalvų ir virtuvėje ji tinka jau vien dėl to, kad simbolizuoja žemę maitintoją, gausinančią kasdienį mūsų stalą. Tiems, kurie nemėgsta išsišokti, ruda tampa naująja saugia ir pakankamai modernia spalva.

Patarimas: rudą sėkmingai galima suporuoti su daugeliu kitų spalvų. Vienoje patalpoje tiks net ir keli skirtingi rudos tonai: pavyzdžiui, prie šviesiai rusvų sienų tobulai dera tamsesnės rudos spintelės. Na, o visiškai paskęsti rudoje neleis žaliai dažyta virtuvinė spintelė.

  1. Šviesiai gelsva

Daugelis namų savininkų ir dizainerių sutinka, kad šviesiai gelsva virtuvėje – spalva laimėtoja. Ji – pakankamai draugiška, todėl į virtuvę užėję svečiai tikrai nepradės kilnoti antakių, bet kartu ir savita. Kaip ir balta, gelsva atspindi šviesą, tad labai tinka, jei į virtuvę patenka mažiau natūralios dienos šviesos, tačiau nenorite to ligoninėse vyraujančio baltos sterilumo.

Patarimas: tamsesnė geltona spalva dar geriau padės sukurti klasikinį, tradicinį interjerą ir atitinkamą nuotaiką virtuvėje bei išlaikyti solidumą.

  1. Melsva virtuvė

Nors mėlyna spalva virtuvių interjere pasirenkama kone rečiausiai, tai vienas patraukliausių pasirinkimų. Tradiciškai melsva buvo laikoma slegiančia, apetito visiškai nesužadinančia spalva. Galų gale, kiek maisto produktų yra mėlynos spalvos ir kiek ją galime laikyti žemiška?

Bet tinkama melsva nedidelei virtuvei suteiks retro saldumo, tokia virtuvė turės kažką, kas būdinga tik vasarnamiams.

Patarimas: į virtuvę bus lengviau įsileisti melsvą, jei ją derinsite su balta ir pilka spalvomis. Norėdami sukurti švarią, šiltą ir dėmesį traukiančią spalvinę gamą, spalvas sluoksniuokite, naudokite plyteles, ne tik dažus.

30 universalių spalvų derinių virtuvei

Pagal baldų ir sienų spalvas galime daug sužinoti apie tų namų gyventojus. Tačiau reikia vadovautis ne vien tik „patinka-nepatinka“ – svarbu pagalvoti apie greitai iš mados neišeisiančius derinius. Labiausiai laikui nepavaldžios gamtoje randamos spalvos,  tačiau tai nereiškia, kad virtuvė turi būti blanki – o ir pati gamta turi neįtikėtinai ryškių augalų ir gyvūnų rūšių. „Kitchen Cabinet Kings“ pateikia net 30 madingų, nesenstančių ir įvairiems interjero stiliams tinkamų spalvų palečių.

Virtuvės spalvų deriniai

  1. Geltona ir pilka
  2. Mėlyna ir ruda
  3. Juoda ir balta
  4. Raudona, juoda ir balta
  5. Violetinė/purpurinė ir smėlio
  6. Baltos atspalviai
  7. Mėlyna ir oranžinė
  8. Pilka ir balta
  9. Raudona ir geltona
  10. Ruda ir žalia
  11. Rožinė ir balta
  12. Juoda ir auksinė
  13. Ruda ir balta
  14. Žalia, sidabrinė ir smėlio
  15. Mėlyna, aukso ir balta
  16. Tamsiai žalia ir balta
  17. Pilkos atspalviai
  18. Prigesintos mėlyna ir žalia
  19. Mėlyna ir raudona (tamsus varis)
  20. Mėlyna ir sodri geltona
  21. Oranžinė ir balta
  22. Violetinė ir balta
  23. Rožinė, mėlyna ir žalia
  24. Žalia, smėlio ir ruda
  25. Geltona, mėlyna ir rožinė
  26. Oranžinė ir juoda
  27. Balta, ruda ir juoda
  28. Tamsiai pilka, ruda ir balta
  29. Raudona, žalia ir geltona
  30. Juoda ir pilka

Taigi, belieka tik išsirinkti patraukliausius spalvinius derinius, priderinti juos prie interjero bei pradėti dažų bei aksesuarų paieškas. O jei tik įmanoma, atnaujinkite senuosius virtuvės baldus – ir sutaupysite, ir prisidėsite prie aplinkosaugos idėjų puoselėjimo.