Žaismingos ir savarankiškos vaikystės kūrimas mažylių kambaryje

„Žaismingos vaikystės kūrimas mažylių interjere – pati mėgstamiausia mano darbo dalis, o motinystė – didžiausias įkvėpimas kurti”

Dalijasi mintimis mama Viktorija, šeimos verslo „Margas genys” įkūrėja.

Margas genys – trijų kartų pomėgį meistrauti dirbtuvėse jungiantis nestandartinių baldų verslas.

Transformuojamas baldas vaikams – OTIS (www.margasgenys.lt)

Vaiko kambarys – tai ne tik žaidimų, bet ir mokymosi bei poilsio zona, kurioje vaikas turi jaustis visiškai atsipalaidavęs ir saugus.  Jeigu norime, kad vaikas būtų savarankiškas, pradėti turėtume būtent nuo to, kad vaiko kambarys yra tik jo, o ne tėvų ar bendrojo naudojimo erdvė.

Baldai – vaikų kambario ašis, aplink kurią sukasi mažylių savarankiškumo ugdymas, atsiskleidžia jų kūrybiškumas, lavinama vaizduotė. Psichologai įrodė, kad kambario interjeras turi įtakos formuojantis vaiko asmenybei, skoniui, interesams ir protinėms galioms.

Viktorija savo mažylių kambaryje iškart atsisakė teminio interjero idėjos, kadangi norėjosi dviejų ir penkerių metukų broliukams palikti laisvės kurti. Čia pagrindinė vyraujanti tema – žaisminga ir savarankiška vaikystė.

Kambario planavimas buvo pradėtas nuo poilsio zonos. Uosio masyvo rankų darbo LOVA-NAMELIS buvo pasirinktas ne atsitiktinai. Populiarumo rinkoje sulaukę skandinaviško stiliaus nameliai galbūt ne visada suprantami vaikučių seneliams ar proseneliams: „Kaip gi čia vaikas miegos palei žemę ir kvėpuos dulkes?“, tačiau būtent čia ir skatinamas savarankiškumas pačiam be pagalbos įsiropšti į lovytę, užsikloti kaldryte, nesunkiai išlipti norint atsigerti ar nutrepsėti į tualetą. Du stalčiai su frezuotom rankenėlėm tėvelių buvo numatyti pataliukams sutalpinti, o vaikučiai smalsumo vedami kaskart pro skylutę iki šiol bando sutalpinti 100+ mini modeliukų kolekciją.

„Namelis būtinai privalo turėti kaminą ir sutvarkytą gerbūvį – tvorelę, madingą apšvietimą ir savaime suprantama „trendinį” interjerą – pagalvės, pliušenkos tik iš aktualios kolekcijos, pledukas su minkštučiais burbuliukais ir spalvų darna – mėtų, žalsva bei pilka, kad derintųsi prie kalnų dekoro ant sienų“ – su šypsena pasakoja mama Viktorija.

Kaip sukurti tvarkingą aplinką kambaryje, kai visur burzgia mašinėlės ir baisu užkliūti už kiekvienos kaladėlės?

Staliukas žaidimams (www.margasgenys.lt)

Transporto priemonių pypsėjimas buvo perkeltas ant tam specialiai sukurto staliuko, kur kasdien statomas vis kitas traukinukų ir automobiliukų miestas. Taip šiek tiek daugiau laisvės ir saugumo turime judėdami kambaryje.

„Talpi spinta po laiptais – didžiausias baldas vaikų erdvėje, kurioje sutalpintas ne tik visas broliukų garderobas, tačiau ir balansinis dviratukas, du paspirtukai, surūšiuoti dėžutėse žaislai, – atvirauja Viktorija. Iš pradžių buvo sumontuota push – up durų atidarymo sistema, tačiau nuolatinis vaikų smalsumas privertė sprendimą koreguoti ir pagaminome uosines ilgas rankenas, kad mažutės rankutės lengviau įveiktų durų atidarymą ir svarbiausia – tylų uždarymą. Uosinės rankenėlės dengtos matiniu laku, nesitepa ir malonios lietimuisi“.

Baldų rankenėls (www.margasgenys.lt)

Vaikučiai auga greičiau negu mums, MAMOMS, norėtųsi. Tad ir baldeliai vis greičiau tampa per maži, ankštoki. Viktorija neslepia, norėjosi sukurti baldą, kuris turėtų ne vieną, o kelias funkcijas, būtų žaismingas ir tvirtas. Metai intensyvaus kūrimo, testavimų, tobulinimų, kol į mūsų namus atkeliavo kartu su mūsų produkto dizainere Ieva Ratyte sukurtas baldas, vardu OTIS.

Transformuojamas baldas – OTIS

OTIS – tai vaikiškas staliukas, prie kurio smagu susėdus broliukams piešti, klijuoti lipdukus, žaisti su tėveliais vakarais stalo žaidimus, su draugais gerti kakavą, kramsnoti skanėstus. OTIS turi du stalčiukus, kuriuose telpa ne tik spalvinimo knygelės ir pieštukai, tačiau ir kitos mielos smulkmenos.

Augant mažyliams, auga ir OTIS. Atsukus keletą varžtelių ir paslinkus porą detalių į instrukcijoje nurodytas vietas, staliukas virsta į besišypsančią komodėlę. Mūsų mažyliai mėgsta pasidėti vakarais Kakės Makės knygeles, šviečiantį meškutį, gertuves ir pan. Pakeitus baldo rankenėles komodėlė puikiai derės ne tik darželinuko, bet ir paauglio kambaryje – patikina mama Viktorija.

Na ir kokia vaikystė be knygučių…daugybės knygučių… jas apgyvendinome lapiuko medinėje ratuotoje dėžutėje. Iš pušies masyvo pagaminta dėžutė dekoruota mūsų fėjos Rūtos Kirlienės. Naudojami tik sertifikuoti,  saugūs, ekologiški dažai mažyliams. Gaminant dėžutes kaskart piešinukas yra eskizuojamas ir tapomas rankomis. Ratukai su stabdžiukais, tad vairuoti dėžutę pakankamai saugu.

Medinė dėžė žaislams ar knygoms (www.margasgenys.lt)

Medinės dėžutės gali būti naudojamos ne tik knygelėms, tačiau ir žaisliukams susidėti. O į medinių dėžučių draugiją visuomet žaviai žiūrisi ir nerti žaismingi krepšiai (vieni mėgstamiausių kūrėjos virvestyle bei nertinerti).

Kiekviena namų erdvė turi savo taisykles, taip ir vaikai. Jų kambario sienas puošia rankų darbo printai, su užrašais: „Berniukai valdo“, „Svajok drąsiai, mažyli“ bei meilučiu juodu meškučiu.

Ko dar trūksta? Tai didelio vaikiško veidrodžio, kur galėtume dėlioti pirštų antspaudukus bei žalumos, augalų, kuriuos mokomės laistyti ir glostyti, ne pešioti bei minkšto fotelio.

WWW.MARGASGENYS.LT

Produktai

Šaltinis: Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys