Vonios interjero prognozės 2019 metams

Kaip atrodys 2019 metų vonios kambarys?

Pagauti mados ritmą – sunku. Tai vargina ir dažnai įneša painiavos į ir taip sudėtingus namo įrengimo procesus… Tai kas vieną dieną madinga ir inovatyvu, staiga gali virsti praeitimi, kai media ar šių dienų nuomonės formuotojai taip nusprendžia.  

Turime dvi geras naujienas

šaltinis: Pinterest.com

Pirmoji galbūt ir nenustebins – iš tiesų tendencijos vonios interjere taip staigiai nesikeičia, kadangi šio kambario įrengimas kainuoja daug resursų, todėl dauguma jį atnaujina kas 5-10 metų. Revoliucingos idėjos šioje erdvėje negimsta staiga, o ateina pamažu, todėl galite būti ramūs, jog neliksite mados užnugaryje vos tik pabaigus statybos ar renovacijos darbus. Žinoma, spalvos ar detalės keičiasi, tačiau sutikite, pakeisti akcentus vonioje nėra toks sudėtingas dalykas jei tik turite tam noro. O pats atsinaujinimas dažnai sukelia ir teigiamas emocijas.
Antroji gera naujiena – dar prieš prasidedant 2019 metams, peržvelgėme visus didžiuosius gamintojus, bei medijas pasaulyje, vonios interjero tendencijų tema, todėl besiruošiantys įrengti vonios kambarį – galite žvilgtelti į ateinančių madų prognozes iš anksto.

Bendros vonios kambario interjero tendencijos

Žvelgiant į vonios kambariui siūlomus sprendimus, stiprėja faktas, jog vonios kambarys virsta labiau atsipalaidavimo vieta, nei tik visiškai praktinė erdvė. Noras sukurti ramybės oazę savo namuose 2019 metais tik stiprės. Įdomu tai, jog susiliejant kambarių stiliams, vonios kamabrys pamažu verčiamas į standartinį kambarį su minkštais baldais, multifunkciniais apšvietimais bei augalais suteikiant jam daugiau jaukumo ir dizaino vientisumo.

šaltinis: Pinterest.com

Vis stiprėjantis individualizmas bei ekologiniai sprendimai, kurie aktualūs nūdienai, įneša platesnį medžiagų spektrą į šią erdvę bei siūlo prisiminti medieną ar odą. Taip pat negalime nepaminėti technologijų skerbimosi į vonios kambarį. Tikriausiai bus manančių, jog technologijas ir atsipalaidavimo oazę suderinti neįmanoma, tačiau tikime, jog minimalūs ir tinkami sprendimai apšvietime, dušo sistemoje ar vonios maišytuvuose padės vonios kambarį paversti į dienos SPA.

Atviros koncepcijos dizainas

Tai viena iš įdomiausių ir unikaliausių idėjų – vonios kambarys sujungtas su Jūsų miegamuoju. Žinoma, šis sprendimas tinkamas ne visiems, dėl techninių galimybių bei nusistovėjusių stereotipų.

Minimalios pertvaros su privatumo suteikiančiais stiklais yra svarbu, tačiau maudynės po dušu atviroje erdvėje turėtų būti tikra atgaiva. Šią tendenciją labiau pastebi pasauliniai interjero stilistai, tačiau Lietuvoje taip pat esame turėję keletą tokių sprendimų, todėl manome, jog su laiku tai sudomins vis daugiau žmonių.

atviro tipo vonios interjeras
šaltinis: Pinterest.com

Kokios spalvos dominuos 2019 metais?

šaltinis: Pinterest.com

Kuomet kalbame apie prognozes ir spėjimus, verta pasidomėti dažų gamintojų ir pardavėjų nuomonėmis. Jie pirmieji pradeda matyti aiškesnes tendencijas ir žmonių pasirinkimus. Taip pat nepraleidome ir ką apie tai mano pasauliniai tinklaraščiai bei atrinkome labiausiai dominuojančius spėjimus 2019 metais.

Pasirinktos medžiagos vonios kambaryje nulems ir spalvas. Ateinančiais metais daugės pilkos bei neutralių spalvų vonios kambarių. Tradiciškai betonas kaip sienos apdaila nėra priimtinas ir laikytas šalta medžiaga, tačiau matyti šią brutalią medžiagą vonioje sumaišytą su organinėmis medžiagomis atrodo tikrai įdomu! Panašu, jog šią medžiagų darną tikrai matysime 2019 interjeruose.

Baltas bei pilkas marmūras vis dar stipri ir populiari medžiaga virtuvės bei vonios interjeruose. Tai nesenstanti klasika, kurią galima naudoti tiek tradiciniuose tiek moderniuose vonios kambariuose. Tvirta, lengvai prižiūrima bei ilgaamžė medžiaga, todėl tinkama įrengiant ir nuosavus namus ir tuos, kuriuos ruošiamąsi parduoti.

Keletas surinktų pastelinių spalvų, kurios vyraus namų interjere, todėl tikėtina, jog šiomis spalvomis galima bus pagyvinti Jūsų vonios kambarį 2019 metais:

 

Vonios kambario plytelės. Ką renkasi vartotojai?

Raštuotos grindų plytelės

Pamažu silpnėja lengvos plytelių spalvos ir bandymai jas suderinti su bendru vonios kambario fonu. 2019 metais pamatysite raštuotų plytelių atgimimą ir tai turėtų atsispindėti gamintojų produkcijos paletėse.

šaltinis: Pinterest.com

Korio tipo plytelės

Jei 2019 metai turėtų formą, tai būtų šešiakampis (korio formos). Dizaineriai vis dažniau atkreipia dėmesį į šią formą ir naudoja tai grindų bei sienų plytelėms vonios kambaryje.

šaltinis: Pinterest.com

„Subway“ siauros plytelės

       šaltinis: Pinterest.com

Jei korio tipo plytelės bus išties stipri 2019 metų tendencija, tuomet ateinantys metai įneš netipines vonios plytelių formas. Ilgos ir siauros plytelės bus puiki alternatyva, standartinėms keturkampėms plytelėms.
Jei visgi tai pasirodys nuobodu, plyteles galite montuoti vertikaliai taip netgi vizualiai padidindami vonios kambario erdvę.

šaltinis: Pinterest.com

 

Terrazzo

Atkreipkite dėmesį į Terrazo (kompozicinį, dirbtinį akmenį) – tai didžiulė tendencija ateinančiais metais.

Vonios kambario įranga

Vienas iš pagrindinių vonios kambario elementų – žinoma, pati vonia. Jei tik leidžia erdvės galimybės – montuokite laisvai pastatomą vonią. Kaip jau minėjome, stiprėja tendencija, vonios kambario erdvę sukurti it atsipalaidavimo oazę, todėl jos viduryje ar arčiau sienos, stovinti aptaki ir patogi vonia suteiks ne tik erdvumo pojutį, tačiau bus stiprus kambario akcentas. 

šaltinis: Pinterest.com

Prieš kelerius metus pastebėjome juodų bei baltų vonios maišytuvų paklausą Lietuvoje. Iš ties, tai ne tik lietuvių tačiau ir pasaulio vartotojų tendencija. Šiais ir ateinančiais metais šis poreikis panašu, jog tik auga. Ypatingai paklausūs matiniai , spalvoti ir monochrominiai paviršiai paviršiai. Individualizmas nepamirštas, todėl tokie ženklai kaip AXOR siūlo išskirtinę produkciją leisdami pasireikšti Jūsų fantazijai derinant paviršius.

“Vandens zona” – tai populiarėjantis funkcinis pasirinkimas, kuomet vonia ir dušo erdvė sujungiama į vieną zoną bei atskiriama berėme, stikline dušo sienele. Šis sprendimas suteikia papildomą didesnės erdvės pojūtį.

Vonios baldų pasirinkime vyraus minimalizmas – laikykite tik tuos daiktus, kuriuos naudojate, o vietoje stambių vonios baldų, naudokite atviras lentynas kasdieniniams daiktams sudėti.

Su dideliu pagreičiu tobulėjančios technologijos skverbiasi ir į vonios kambarį – veidrodžiai su LED apšvietimu ir jutiminiu valdymu, sensoriniai vandens maišytuvai, išmanūs klozetai, automatiniai temperatūros reguliatoriai itin populiarėja, todėl tikime, jog 2019 metais ši tendencija tik stiprės.

 

Nors natūralu naudoti interjero tendencijas, kaip atspirties tašką, kuriant savo namų dizainą, Jūsų pačių stiliaus kūryba yra labai svarbi, norint sukurti Jums autentiškus, savus namus. Juk nepaisant vyraujančių tendencijų pasaulyje, būtent Jūs praleisite laiką sukurtuose namuose, todėl gerai pagalvokite kas Jus iš ties džiugina bei suteikia komforto ir atsipalaidavimo jausmą. Tik funkcionalūs ir Jums patiems malonūs namai suteiks visavertį ir ilgalaikį džiaugsmą!