Renkamės stalviršį virtuvei II: „Corian“ stalviršiai

Šaltinis: www.artstone.lt

„Corian“ – unikali stalviršių medžiaga vertinantiems modernumą ir minimalizmą

„Corian“ – kuo tai ypatinga medžiaga?

Dirbtinis akmuo interjere vis plačiau pritaikomas. Bene populiariausia medžiaga – „Corian“, arba dirbtinis lietasis akmuo, kai kuriomis savybėmis pranokstantis net ir natūralų akmenį.

Dirbtinio akmens stalviršiai gaminami iš:

 • Mineralinės medžiagos aliuminio trihidrato
 • Akrilo dervos;
 • Natūralių pigmentinių, padedančių išgauti per 100 skirtingų atspalvių.

Gamyklose paruošiamos supresuotos plokštės, kurios toliau apdorojamos: atsižvelgiant į reikiamus matmenis pjaustomos, lankstomos, šlifuojamos ir sujungiamos, kol sukuriama reikiama forma ir pagaminamas reikiamas elementas. Pasiekus 149 °C dirbtinis akmuo tampa lankstus ir lengvai formuojamas, todėl galima pagaminti net ir įmantrių lenktų formų baldus.

Šaltinis: www.artstone.lt

Dirbtinio akmens stalviršių privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Atsparumas drėgmei. „Corian“ medžiaga yra beporė, todėl į stalviršius neįsigeria skysčiai, nesukuriama terpė veistis bakterijoms, pelėsiams.
 • Lengva priežiūra. Dėl unikalios dirbtinio akmens struktūros į stalviršius taip pat neįsigeria riebalai, nešvarumai, nelieka dėmių, o stalviršius ypač lengva valyti. Kasdienei dirbtinio akmens stalviršių priežiūrai visiškai pakanka šluostės, vandens, ir muilo.
 • Glotnumas, šiluma, lengvumas. „Corian“ yra lygus, malonus liesti, šiltas bei lengvas paviršius: būtent dėl šių savybių jis bene labiausiai pranoksta natūralų akmenį.
 • Sąlyčiui su maistu tinkanti medžiaga. Dar viena labai svarbi savybė – „Corian“ stalviršių netoksiškumas, tinkamumas sąlyčiui su maistu.
 • Galimybė atkurti struktūrą. Ko gero, „Corian“ yra vienintelė medžiaga, kurią galima atnaujinti, t. y. pašalinti įbrėžimus, trūkius, sutvarkyti nuskeltas vietas.
 • Vientisumas, bet kokie reikiami matmenys. Pavyzdžiui, virtuvės stalviršio standartinis plotis yra 600 mm, ir visi gamintojai orientuojasi į šį standartą, todėl jei klientams prireikia platesnio stalviršio, kyla problemų. Panaudojant dirbtinį akmenį galima pagaminti bet kokio ilgio ir pločio stalviršį. Be to, nėra juntamų, o, priklausomai nuo spalvos, ir vizualių siūlių.
 • Plačios pritaikymo/panaudojimo galimybės. Naudojant dirbtinį akmenį galima išgauti bet kokį norimą gabaritą ar formą, o tai sunkiai pasiekiama pasitelkus kitas medžiagas.
Šaltinis: www.artstone.lt

„Corian“ stalviršių trūkumai

 • „Corian“ medžiaga neturi iškilių tekstūrų.
 • Spalvos labiausiai orientuotos į natūralaus akmens gerbėjus.
 • Medžiaga yra jautri aukštesnei nei 100 laipsnių temperatūrai.
 • Medžiaga yra minkštesnė nei daugelis kitų skirtų stalviršiams.

„Corian“ panaudojimo galimybės virtuvėje

„Corian“ ar bet kuris kitas lietas akmuo dažniausiai naudojamas virtuviniams stalviršiams, integruojant plautuves. Minimalus galimas stalviršių storis – 12 mm, tačiau galima rinktis ir kur kas storesnius stalviršius.

Kaip pasakoja UAB „Artstonė“ (artstone.lt) – interjero bei eksterjero paviršių sprendimus realizuojančios įmonės – pardavimų vadovas Eitvydas Vitas, kartu su virtuvės stalviršiais klientai dažniausiai užsisako ir plautuvę bei sienelę tarp stalviršio ir viršutinių spintelių. Tai ypač stilingas sprendimas vertinantiems spalvų vienovę, minimalizmą ir norintiems naudoti kuo mažiau medžiagų. Nesudėtinga pagaminti ir su stalviršiu sujungtą vientisą palangę.

Šaltinis: www.artstone.lt

Atskirai verta paminėti dirbtinio akmens plautuvių privalumus: galima pagaminti bet kokių norimų matmenų ar formos plautuvę, nesudėtinga padaryti įgilinimus maišytuvui ir dozatoriams, šone suformuoti nubėgimo griovelius. Taip pat plautuvės gali būti ir dvigubos.

Dažniausiai gaminamos monolitinės virtuvių sienelės, t. y. kampas tarp stalviršio ir sienelės yra suapvalintas, todėl virtuvės priežiūra ir valymas tampa kur kas paprastesnis. Tokiame stalviršyje nėra jokių matomų ar liečiant juntamų jungimo siūlių, nenaudojami hermetikai.

Taip pat „Corian“ medžiaga tinka virtuvės baldų fasadams, virtuvinių salų stalviršiams ir šoninėms dalims, gartraukių apdailai.

Dirbtinio akmens panaudojimo galimybės vonios kambariuose ir kitose namų erdvėse

Dirbtinis akmuo vis dažniau naudojamas ir vonios kambarių stalviršiams, į kuriuos integruojami praustuvai. Vėlgi, kaip ir virtuvėje, šis sprendimas patraukia vertinančių modernumą ir minimalizmą dėmesį.

Šaltinis: www.artstone.lt

„Artstone“ atstovas E. Vitas pasakoja, kad vonios kambariuose be stalviršių su praustuvais jų įmonė dar gamina dušų pagrindus ar dušo zonos apdailą, vonias, vonių apdailą ir kt.

„Iš dirbtinio akmens esame gaminę staliukus, grindjuostes, duris, palanges, laiptų turėklų apdailą, vazonus, ažūrines sieneles ir daug kitų gaminių. Taigi, „Corian“ medžiagos panaudojimo galimybės yra labai plačios ir jas riboja turbūt tik mūsų fantazija“, – teigia specialistas.

Gamintojai „Corian“ medžiagą nuolat tobulina

„Corian“ ištakos siekia daugiau nei pusę amžiaus: šią medžiagą 1967-aisiais sukūrė JAV inžinierius Donaldas Slocumas, dirbęs „DuPont“ kompanijoje. Pastaroji iki šiol yra vienintelė  koriano akmens gamintoja. Žinoma, per šį laikotarpi pokyčių buvo nemažai.

Pradžioje buvo kuriamas vos vienos spalvos „Corian“ akmuo, skirtas virtuvių ir vonių stalviršiams. Šiuo metu atspalvių yra per 100.  Spalvų gama atnaujinama kartą per metus ar dvejus. 2021 m. vasarą taip pat bus pristatyta nauja „Corian“ spalvų kolekcija.

 • 2014 m. buvo pristatyta „Deep“ technologija, ženkliai patobulinusi tamsesnes „Corian“ spalvas: stalviršį įbrėžus ar įpjovus spalva lieka natūrali, t. y. nematyti baltos spalvos įbrėžimų.
 • 2019 metų kolekcijoje atsirado „Nuwood“ medžio imitacijos raštai: iki tol nebuvo jokio panašaus sprendimo.
 • Neseniai pristatyta ir toliau vystoma „Resilience“ technologija, šiuo metu pritaikyta 4 spalvoms. Dėl šios technologijos dirbtinis akmuo tapo dar atsparesnis įbrėžimams ir lengviau prižiūrimas.
 • Taip pat „DuPont“ gamintojai yra sukūrę peršviečiamą „Corian“ medžiagą, todėl po stalviršiais galima integruoti LED apšvietimą bei apskritai pagyvinti virtuvę skirtingų srautų šviesos žaismu.

Ar apskritai „Corian“ galima vadinti tinkamiausia stalviršiams medžiaga?

Pasak. E. Vito, kiekviena stalviršiams naudojama medžiaga („Corian“, kvarcas, granitas, HPL, Compact HPL, medienos masyvas ir t. t.) turi savų pliusų ir minusų. Skiriasi šių medžiagų kaina, tekstūra, atsparumas drėgmei, karščiui, įbrėžimams bei kitos savybės. Kiekvienas vartotojas pagal savo poreikius sprendžia, kuri medžiaga labiausiai atitiktų praktinius ir estetinius poreikius.

„Corian“ stalviršių kaina

Dirbtinio akmens stalviršiai yra vienas brangesnių produktų, lyginant su rinkoje pigiausiais LMDP stalviršiais, dengtais HPL ar CPL. UAB Artstonė nuolatos rinkai pasiūlo tam tikras Corian spalvas patrauklesnėmis įsigyjimo sąlygomis. „Corian“, Compact HPL, kvarco ar granito stalviršių kainos – panašios: tarp jų labai didelio atotrūkio nėra.

Dėl skirtingų sprendimų ir poreikių sudėtinga įvardyti tikslią „Corian“ stalviršių kainą. Pasak E. Vito, kiekvieno projekto kaina skaičiuojama individualiai: universalios „Corian“ įkainių skaičiuoklės nėra, tačiau tiesinis metras stalviršio su visais gamybos, montavimo darbais apytiksliai kainuoja 200–400 eurų.

Šaltinis: Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys.