Nusprendėte statyti dušo kabiną. Kokius dušo padėklų variantus turite?

Dušo padėklas 

Praktiškas sprendimas vonios kambaryje. Ir neapsigaukite, tai tikrai ne ką prastesnis pasirinkimas, kalbant apie interjero estetiką. Kadangi turite ne vieną galimą sprendimą, šį kart trumpai apžvelgėme galimus variantus. Atkreipkite dėmesį į mūsų pastebėjimus, tuomet pavyks išvengti galimų įsigyjimo klaidų!

Trumpas prašymas! Jei įdomu sužinoti detaliau apie kiekvieną iš apžvalgoje esančių dušo padų (su pavyzdžiais bei kainų lygiais) – parašykite komentaruose. Mums svarbi Jūsų nuomonė, todėl žinosime kaip pagelbėti Jums dar geriau!

Kaldewei plieninis dušo padėklas

Techninė informacija

Santechnikos įsigijimas labai kompleksiškas. Svarstant įsigyti dušo padėklą, jau turite būti tikri dėl nuotekų vamzdžio padėties vonios kambaryje, dušo kabinos tipo ir dar keletos niuansų.

  • Renkantis pusapvalį dušo padėklą, atkreipkite dėmesį į jo spindulį. Dažniausi pasirinkimai būna r500 ir r550. Šis atributas nusako dušo pado linkį ir tai aktualu, kuomet dušo kabiną statote ant išsirinkto pado. Dažniausiai to paties gamintojo gaminiai yra suderinti, tačiau jei gamintojas specializuojasi tik akriliniuose dušo paduose,o Jūs netikėtai atradote savo svajonių akmens masės dušo padėklą visai kito gamintojo, rekomenduojame atsižvelgti, jog vėliau neturėtumėte rūpesčių!
Gamintojai pateikia brėžinius. Būtinai į juos atkreipkite dėmesį!
  • Kokioje padėtyje Jūsų nuotekų vamzdis? Tai svarbu ir dažniausiai aktualu senų daugiabučių gyventojams, nes nuotekų vamzdis būna horizontalioje padėtyje (išvestas iš sienos). Tokiu atveju, svarbu, jog nuotekų vamzdis nebūtų aukščiau 10 centimetrų aukščio ribos. Kitu atveju turėsite svarstyti papildomus darbus arba kitokį sprendimą. Su išskirtiniais atvejais, dušo padėklai montuojami ant reguliuojamų kojelių (atramų). Reguliuojamas aukštis dažniausiai siekia iki 10 centimetrų, tam, jog vėliau būtų uždedama apdailos plokštė.

Dušo pado montavimas iš esmės nėra sudėtinga užduotis, tačiau visuomet rekomenduojame palikti tai santechnikams, kurie susiduria so tokiais darbais nuolatos. Taip paprasčiausiai sutaupysite brangaus laiko ir išvengsite klaidų. Nors kiekvieno tipo dušo pado montavimas gali šiek tiek skirtis, pagrindiniai įrankiai vistik yra silikonas, pieštukas, gulsčiukas bei veržliarakčiai reguliuoti kojeles. Taigi kokius pasirinkimus turite šiandien?

Akriliniai dušo padėklai

Tai lengviausiai montuojami, bene pigiausi dušo padėklai. Ir tai nereiškia, jog yra patys prasčiausi kokybės atžvilgiu. Lietuvoje žinomesni gamintojai – Ravak bei Roltechnik (Čekijos prekių ženklai) tikrai tiekia kokybiškus, tinkamo storio dušo padus.

Dušo padėklai puikiai ir ilgai Jums gali tarnauti, jei tik laikysitės kelių taisyklių. Pirmoji – pasidomėkite pačiu gamintoju. Tik jis, o ne pardavėjas užtikrina gaminio kokybę bei garantinį ir pogarantinį aptarnavimą. Jei žiūrite patį pigiausią dušo padėklą iš trečiųjų šalių, o garantiją suteikia tik pats pardavėjas, abejotina, jog nutikus nelaimei sulauksite operatyvios pagalbos.

Antroji – Jei siekiate ilgaamžio ir estetišką vaizdą išlaikančio dušo pado, pasidomėkite tinkamomis valymo priemonėmis, kurias rekomenduoja arba suteikia pats gamintojas. Didžiausia mūsų klaida, kuomet patys nusprendžiame kokiais chemikalais valysime įsigytus produktus ir net nenutuokiame, jog taip galime pažeisti apsauginius gaminio sluoksnius.

Akmens masės dušo padėklai

Akmens masė – bene populiariausia medžiaga, kuomet kalbame apie vonios kambariui skirtus gaminius. Tai neaplenkia ir dušo padų. Galbūt taip yra neveltui. Iš esmės įsigydami daiktus, visuomet stengiamės atrasti kainos ir kokybės santykį. Akmens masės dušo padai turi didelę pasirinkimo gamą, todėl galima atrasti įvairių kainos segmentų. Kadangi pats gaminys yra sunkus, tai suteikia stabilumo ir kokybės jausmą. Liejamoji medžiaga gaminiui suteikia balto blizgėsio, o akmens masė skamba kaip nesunaudojama medžiaga. Visgi šio tipo padėklai yra kiek brangesni, pradedant pačio gaminio kaina ir baigiant jo pristatymu ir užnešimu (jei to Jums prireikė). Gaminio svoris priklausomai nuo dydžio gali prasidėti nuo 40 kilogramų.

Plieniniai dušo padėklai

Nors tai gana šalta medžiaga, galbūt duše ji nėra tokia baisi, kuomet reikia ant jos lipti tik pėdomis.. Plienas, dengtas emale, bene atspariausia ir patvariausia medžiaga vonios kambaryje. Vienas žinomiausių plieno gaminių tiekėjų – Kaldewei. Tiesa, gaminiai nėra pigiausi ir tam tikrais atvejais gali pralenkti visų kitų tipų dušo padų kainas, tačiau to ką pasiekia Kaldewei su gaminio estetika – iš ties įspūdinga.

Keraminiai dušo padėklai

Tai vieni iš brangiausių pasirinkimų. Šio tipo dušo padėklus gamina didžiausi vonios įrangos gamintojai, turintys aukščiausius kokybės standartus, išdirbę gamybos procesus ir turintys tam reikalingą įrangą. Kalbame apie tokius gigantus, kaip Villeroy&Boch bei Duravit. Gaminių kokybė bei estetika tikrai Jus nustebins, tačiau kaina taip pat.

Gilūs dušo padėklai

Šio tipo dušo padėklai – tikras džiaugsmas jaunoms šeimoms su mažais vaikais. Kodėl? Tai drąsiai sakome iš patirties su buvusiais klientais, o ir kylančios diskusijos Facebook ar kitose socialinių tinklų platformose tik įrodo, jog tai idealus gaminys, jei norisi dušo kabinos, tačiau svarstote kur išmaudyti vaikutį. Galų gale, pačių mažiausiųjų įvertinimai tik teigiami. Užtektina gylio, jog būtų galima pasipliuškenti, saugu ir praktiška.

Kadangi dušo padėklai dažnai siekia 45-55cm aukštį, jiems pritaikytos dušo kabinos atitinkamai turi žemesnį profilį, jog būtų galima išlaikyti standartinį bendro gaminio aukštį.