Teminis vaikų kambarys – Dalinamės baldų sprendimais

Vaiko kambarys yra svarbiausia erdvė mažojo šeimos nario gyvenime. Planuojant kambario apstatymą, verta išskirti tris pagrindines zonas: mokslų, žaidimų ir poilsio (plačiau apie kambario zonas mūsų straipsnyje).

Nuo ko pradėti planuojant vaiko kambarį?

Pirmiausia pagalvokite, kuo žavisi jūsų vaikas. Vaiko kambarys turėtų būti įrengtas taip, kad mažylis noriai praleistų jame laiką ir jaustųsi saugus. Mažajam šeimininkui turi patikti ir jo kambario interjeras, ir būsimų baldų stilius, taigi įsitikinkite, kad vaikų kambario idėja, kuria žavitės jūs, atitinka ir jūsų atžalos skonį ir pomėgius.

Kalbant apie teminius baldus, puikų darbą atliko „Meblik” įmonė, kuri parduoda dekoruotus ir pagal temas išsiskirstytus baldus mažiesiems. Tokiu būdu galima sutaupyti šiek tiek laiko, ieškant įvairių derinių ar kombinacijų bei bandant sulipdyti skirtingų gamintojų baldus. Čia gaunamas vientisas bei stilingas dizainas.

Mažosios princesės miegamąjį papuoš „MAGIC PRINCESS“ baldai su pasakų motyvais, o būsimo mados dizainerio kambariui puikiai tiks „FASHION MINT“, „GREY“ ar „PINK“ kolekcijos. Automobilių entuziastus sužavės lenktynių tematika puošti DRIFT baldai, o kompiuterinių žaidimų gerbėjams puikią atmosferą sukurs LOL baldai su virtualaus pasaulio motyvų graviūromis. Vyresnių vaikų kambariuose kokybę ir stilių atspindės klasika alsuojantys „BOHO“ kolekcijos ar greitu metu pasirodysiantis modernūs „SOUTH“ baldai.

Mokslų/darbo zona

Vaiko kambarys yra erdvė, daranti didžiulę įtaką jo raidai. Labai svarbu  tinkamai įrengti mokymosi zoną, kurioje vaikas ne tik atliks namų darbus, bet ir pasiners į daugybę pomėgių ir hobių: pieš, lipdys iš plastilino ar klijuos lėktuvų modelius.

Mokslų zonoje turėtų būti patogus ir erdvus rašomasis stalas, kurio aukštis turi būti pritaikytas vaiko ūgiui. Tai gali būti įprastas minimalistinis stalviršis, darbastalis kartu su spintelėmis ar knygų spinta arba klasikinis stalas, kuriame įrengti stalčiai vadovėlių ir daiktų laikymui. „Meblik“ siūlo 11 rašomųjų stalų modelių, kuriuos galite rinktis įvairių spalvų. Prie stalo parduotuvėse išsirinksite ir patogų krėslą ar sukamąją kėdę, patartina, su reguliuojamu aukščiu bei atlošu.

Taip pat nepamirškite tinkamo darbo zonos apšvietimo, reikalingo mokymuisi vakare. Tam puikiai pasitarnaus reguliuojamų šviesos lygių stalinė lempa arba aukšta grindinis šviestuvas.


Šioje erdvėje patartina atsisakyti gausių dekoracijų ar aksesuarų, kurie yra nereikalingi „trukdžiai“, blaškantys dėmesį. Tačiau virš stalo galite pakabinti daiktus, praversiančius atliekant namų darbus: pasaulio žemėlapį ar abėcėlę, o galbūt spalvingą laikrodį ir magnetinę lentą įvairiems užrašams.


Pramogų/žaidimų zona

 Vaikų kambarys taip pat yra vieta, kurioje jūsų atžala daug valandų praleidžia žaisdamas ir pramogaudamas, vienas ar su draugais. Pasitelkus vaizduotę, jis kartais virsta stebuklinga karalyste, kosmoso erdve ar pavojingomis Amazonės džiunglėmis. Įsitikinkite, kad kambaryje pakaks erdvės, skirtos saugiems žaidimams.

Idealiu atveju žaidimų erdvė turėtų būti pažymėta spalvingu žaidimų kilimėliu arba įdomių raštų kilimu, derančiu prie likusio kambario dekoro. Taip pat turėtų stovėti ar kabėti lentynos ar spintelės, kurios padės mažiesiems šeimininkams palaikyti tvarką. Beje, visiems lobiams: popieriniams laivams, kaštonams ar stebuklingiems kardams laikyti geriausias pasirinkimas bus talpi žaislų dėžė, kuri taps puikiu dekoratyviniu akcentu ar net sėdimąja vieta žaidimų dalyviams.


 Įkurdami žaidimų zoną neapribokite savo kūrybiškumo: derinkite spalvas, struktūras ir medžiagas, kaip tik jums ir jūsų vaikui patinka, praleiskite smagias valandas aptardami, kaip turi atrodyti erdvė: tai neįkainojamos akimirkos kartu! Patartina, kad ši kambario dalis būtų nuotaikinga, linksma ir džiuginanti, tad jai neturėtų trūkti spalvingų dekoracijų ir aksesuarų.

Poilsio zona

Įrengdami vaiko kambarį, nepamirškite apie poilsio zoną, vietą, kurioje mažylis gali ilsėtis po spalvingos dienos, kurios bėgyje daug žaidė, mokėsi ir patyrė įvairiausių įspūdžių. Svarbiausias šios erdvės elementas yra patogi lova. Funkcionalus pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti daug vietos kambaryje, yra lovos su stalčiais.

Broliams ir seserims gali pasitarnauti dviaukštės lovos, kurias, vaikams paaugus, galima išardyti į dvi atskiras lovas, arba naujos nestandartinės dvigulės lovos „Double“, susidedančios iš dviejų patogių miegojimo vietų – apatinės ir viršutinės. Apatinė lova ištraukiama ant guminių ratukų, kurie nesubraižys grindų. Dieną ji bus paslėpta ir atsiras erdvės žaidimams, o naktimis taps patogia miego vieta.

Šioje zonoje turėtų būti sudaryta galimybė saugiai, ramiai ilsėtis ir miegoti, nes kokybiškas poilsis daro didelę įtaką tinkamam vaiko ir paauglio vystymuisi.

Būtini šios zonos aksesuarai: tinkama, nealergizuojanti antklodė, pagalvės ir patalynė vaikui, dekoratyvinės pagalvėlės ir lovatiesė. Saugią ir jaukią erdvę padės sukurti Meblik naujiena: minkštos lovų panelės, tvirtinamos prie sienos. Jos ne tik sukurs jaukumo miegojimo vietoje, bet ir paįvairins visą vaikų kambario interjerą.

Kambario erdvėje, kurioje vaikas ilsisi, kaip ir darbo zonoje, neturėtų būti bereikalingų elementų, akyvinančių ir stimuliuojančių vaizduotę. Patariame parinkti subtilius aksesuarus, kurie padėtų nusiraminti po dienos veiklų, pavyzdžiui, švelnių atspalvių LED lemputes, žibintus ar karusėles virš lovytės.

Knygų lentynos, rašomieji stalai, spintos su antresolėmis ir be, komodos,  lovos ir jų priedai, spintelės, žaislų dėžės ir aksesuarai  – visos galimybės susikomplektuoti kamabarį tik pagal Jūsų ir jūsų vaiko poreikius!

Apie Meblik

 “Meblik“ siūlo susikurti vaiko kambarį neišeinant iš namų: išsirinkti reikiamus baldus bei aksesuarus mūsų e-parduotuvėje www.meblik.lt, o jei nesiseka suplanuoti erdvių patiems, užsisakyti  nemokamo dizaino paslaugą. Įrengti vaiko kambarį dar niekada nebuvo taip paprasta ir smagu! Mes patarsime, į ką atkreipti dėmesį kuriant interjerą ir kokius elementus į jį reikėtų įtraukti.

Be to, „Meblik“ parduotuvėse šiuo metu siūlomos patrauklios nuolaidos ir akcijos, kurios padės jums dar lengviau sukurti svajonių kolekciją savo vaikui.