Svetainės baldai ir interjeras: 5 patarimai, ko mums išties (ne)reikia

5 patarimai, ko mums išties (ne)reikia

 

Svetainės interjero planavimas – darbas ne iš lengvųjų: reikia gerai iškristalizuoti idėjas, atsižvelgti į visų šeimos narių poreikius, pasidomėti naujausiomis dizaino tendencijomis ir, žinoma, būti sukaupus nemažą kapšelį pinigų.

Tačiau ir tai – ne viskas: savarankiškai, be dizainerių pagalbos planuojant svetainės interjerą, labai sunku išsivaduoti iš stereotipų ir šablonų bei įsileisti naujesnes idėjas: juk kaip čia išsiversime be gremėzdiškų fotelių ir sekcijų? Pasirodo, viskas įmanoma. Tad kokių baldų ir sprendimų galime atsisakyti be širdies graužaties?

Taigi, pirmiausia, kokiais baldais žmonės dažniausiai apstato svetaines?

  • Minkštaisiais: įvairių tipų sofomis (įprastos dvivietės, trivietės, keturvietės, kampinės), foteliais, pufais ir kt.
  • Baldais, skirtais daiktams laikyti (sekcijos, lentynos, komodos, spintelės) bei garso ir vaizdo technikai sudėti.
  • Įvairios paskirties stalais ir/ar staliukais.

#1. Tradicinė ar netradicinė sofa?

Daugelis žmonių svetainėje renkasi elementarią sofą – visiškai paprasto, niekuo neišsiskiriančio dizaino, ir nė nepagalvoja, kad galėtų būti kitaip. Mažuose butuose didelės kampinės sofos įspraudžiamos į tarpus tarp kambario durų ir sienos, preciziškai išnaudojant kiekvieną centimetrą, nors realiai ant tų sofų mažai kas sėdi.

Vietoj masyvios sofos, ypač jei aktualu taupyti erdvę, galima pastatyti nedidelę dvivietę sofutę – be masyvių porankių bei kitų abejotino reikalingumo elementų.

Tad gerai pagalvokite, ko jums iš tikrųjų reikia, kas atitiktų jūsų poreikius, ir nebijokite rinktis netradicinių variantų. Apskritai visai nebūtina rinktis sofos, ypač jei nesižavite tingiu gulėjimu prie TV. Galima rasti begalę kitų alternatyvų: minkštasuolių ir didesnių krėslų, kušečių, šezlongų ar tiesiog ant kilimo pridėti daugybę pagalvėlių, jei tik toks sėdėjimo būdas atrodo patogus.

3D vizualizacija: Courtesy of Modsy
3D vizualizacija: Courtesy of Modsy

Mums smalsu – o kas Jums svetainėje (ne)reikalinga? Būtinai parašykite nuomonę, straipsnio apačioje! 

#2. Foteliai – ar jų tikrai reikia?

Daugeliui mūsų į galvą įkalta, kad svetainėje būtinai turi būti sofa ir 2 foteliai. Tačiau kiek jums reikalingi foteliai, ypač tie masyvūs, stačiomis nugarėlėmis, nepatogūs, nemobilūs ir t. t.? Galbūt net geresnis variantas – vieną prieš kitą pastatyti dvi nedideles sofas: jei gyvenate dviese, kiekvienas turėsite po nuosavą sofutę.

O vietoje fotelių visiškai nejaučiant kaltės galima įsigyti patogią supamąją kėdę ar krėslą, sukomplektuotą su pufu ar suoliuku kojoms. Tokio tipo kėdėje ar krėsle bus kur kas patogiau žiūrėti filmus arba mėgautis gera knyga. O gal apskritai įsitaisysite krėslą-sūpynes, kurios džiugins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius?

Taigi, apibendrinant du pirmuosius punktus, tam jau pabodusiam trijų dalių komplektui (sofa + 2 foteliai) tariame NE!

#3. Paprasti žemi kavos staliukai: ieškokite universalesnio varianto

 

Prie minkštųjų svetainės baldų dažnai derinami ir maži žurnaliniai arba kavos staliukai. Tačiau ar jie tikrai reikalingi? Ar jie padeda suburti šeimos narius? Kam jie naudojami? Ar dažnai svetainėje geriate kavą, o gal paskubomis, prieš išlėkdami į darbą, kavos puodelį išgeriate virtuvėje? Be to, tie kavos-žurnaliniai staliukai yra itin žemi, dažnai sunkiai pasiekiami nuo sofos, tad ne tokie ir patogūs.

Kavos staliukai kartais tampa tikrais netvarkos kurstytojais: ant jų nuolat atsiduria nuotolinio valymo pulteliai, žurnalai, TV programos, knygos, puodeliai, akiniai, žvakės, akiniai, nešiojamieji kompiuteriai, saldainių dėžutės, nagų kirpimo įrankiai, rankų kremų tūbelės ir dar galybė visokiausių daiktų. Visus juos paprastai galima įkurdinti kitur, pavyzdžiui, komodoje ar lentynoje, nesukuriant netvarkos.

Gal vietoje kavos staliuko verta įsigyti kokį nors universalesnį baldą, pavyzdžiui, C formos stalą, prie kurio prireikus galima ir papietauti, ir padirbėti kompiuteriu, ar kokį nors kitą praktiškesnį variantą?

 

#4. Masyvios sekcijos

 

Ilgą laiką svetainės neįsivaizdavome ir be didžiulės sekcijos. Jos, pagamintos iš tamsios medienos arba plokščių, yra masyvios, besitęsiančios per visą sieną, dažnai – ir su galybe įstiklintų lentynų (vadinamųjų bufetų ir barų), kuriose galima susidėti gražesnius indus, suvenyrus, butelius ir pan.

Atrodo, kad įsigyjantys dideles sekcijas žmonės neturi nei spintų miegamajame, nei prieškambario baldų, nei virtuvinių spintelių ir viską yra pasiryžę laikyti svetainėje.

Bet tokios sekcijos jau baigia išeiti iš mados: jos užgriozdina erdvę, kuria ganėtinai slogų įspūdį, stiklus nuolat reikia valyti, o ir nesunkiai galima išdaužti, turėdami tokį baldą, prisikrauname begales nereikalingų daiktų, nes tokio tipo baldai norom nenorom verčia sandėliuoti.

Šiandien sekcijas keičia modulinės baldų sistemos. Jos – vizualiai lengvesnės, paprastesnės, universalesnės ir praktiškesnės. Baldai jose tarpusavyje suderinti, bet galima įsigyti tik patikusias baldų dalis, t. y. susikomplektuoti kelias lentynas – tiek uždaras, tiek atviras, tiek pakabinamas, spintelę televizoriui laikyti, nedidelę spintą ir pan.

Šias sistemas kiekvienas gali prisitaikyti pagal poreikius, o ir atrodo jos gražiau, moderniau, stilingiau už tėvų/senelių laikus menančias sekcijas.

Mažoms svetainėms patariama rinktis modulines sistemas su kuo mažiau atvirų lentynų – taip stipriai neapkrausime erdvės, išlaikysime tvarką, o ir kambarys neatrodys tols miniatiūrinis.

#5. Televizorius svetainėje ir baldų komponavimas

 

Jei televizorių statysite svetainėje, tai neišvengiamai reiškia, kad jis taps kambario akcentu, o visą erdvę jūs projektuosite ir turėsite pritaikyti taip, kad būtų patogu žiūrėti televizorių. Tačiau pasirinkę tokį sprendimą prarandate tiek daug galimybių. Pasidairius po gražiausių ir išskirtiniausių svetainės interjerų galeriją, beveik niekur nematyti televizoriaus.

Taigi, televizorių įkurdinę kuriame kitame iš kambarių arba tiesiog nerikiuodami baldų aplink televizorių, galėsite įgyvendinti kur kas daugiau kūrybingų sumanymų. Be to, kai kiekvienas šeimos narys nebus sulindęs į ekraną, pastebėsite, kiek daug naujos ir įdomios veiklos atrasite.

Tad nebijokite būti kūrybingesni – praeities mąstymo reliktus ir palikite praeičiai.