Sieninių nišų idėjos svetainei

Sieninės nišos – interjero sprendimas, kuris ypač pasiteisins tada, jei nenorite tuščios sienos, netenkina banali paveikslų kabinimo ant sienos tendencija, taip pat jei nevilioja ir įprastų lentynų naudojimas. Tokiais atvejais niša bus originalus, dailus, elegantiškas, o drauge ir labai praktiškas sprendimas.

Kam naudoti ir kaip sumontuoti?

Kam niša naudojama? O čia jau galimybės neribotos! Ši erdvė gali tapti prieglobsčiu Jūsų pačių meno kūriniams: paveikslams, keramikos lipdiniams ar kt. Nišoje galite įkurdinti sezonines dekoracijas, kurias keisite keičiantis metų laikams, taip pat vieta suvenyrams, atspindintiems Jūsų pomėgį keliauti.  Sieninė niša – puiki vieta ir vonios kambaryje, joje galima laikyti visus reikiamus higieninius daiktus.  Ir tai tik keli pavyzdžiai, nes sieninės nišos yra labai universalios – jose vietą ras daug smulkmenėlių, kurių nesinori laikyti giliai stalčiuose.

Nišos gali būti didelės ir mažesnės, skirtingų formų: paprasčiausiai padaromos keturkampės, bet apvalios ar arkos formos atrodo kur kas įspūdingiau. Vienoje sienoje galima komponuoti kelias nišas. Koks lentynų skaičius nišoje reikalingas, priklauso tik nuo Jūsų poreikių. Apšviestos nišos visada atrodo efektingiau ir tampa svetainės akcentu.

Bene lengviausia sieninę nišą sumontuoti iš gipso kartono plokščių, naudojant jų montavimui skirtus profilius. Tokia niša bus ekonomiškas sprendimas. Kai kuriems interjerams, kuriuose vyrauja medis, puikiu sprendimus bus medinių dailylenčių apvadas ir galinė sienelė, masyvo lentynos.
Puiku tai, kad sieninę nišą priderinsite kone bet kokio interjero svetainėje. Skirsis tik nišos dizaino sprendimai ir joje įkurdinti daiktai.

Pastelinių spalvų ir medžio tandemas

Nišos spalva atitinka pastelinę svetainės sienų spalvą, lentynoms naudojamos medžio masyvo lentos. Gražiausias efektas bus tada, jei lentų neuždažysite medžio tekstūrą paslepiančiais dažais, bet lakuosite laku, palikdami natūralią spalvą ir raštą.

Tokia sieninė niša labiausiai tiks rustic, vintažinio, ispaniško stiliaus svetainėse. Nišoje, atsižvelgiant į minėtus interjero stilius, labai tiks šeimos nuotraukos, nedideli paveikslėliai, smulkmenos, turinčios savo istoriją, prasmę, taip pat knygos, jaukumo suteikiančios mažos žvakės, toršero tipo nedidelė lempa ir pan.

Nišoms – visa siena

Jei norite nišomis papuošti visą sieną, įspūdingiau atrodys ne viena didžiulė niša, bet skirtingų dydžių ir formų nišų kompozicija per visą sienos plotą. Derinkite didesnius ir mažesnius kvadratus su stačiakampiais. Šios idėjos esmė – nišos neturi perskyrimų, tad geriausia, jei į kiekvieną jų talpinsite po vieną daiktą – nesukursite „perkrauto“ efekto, vizualiai vaizdas bus skoningas. Kadangi niša ne viena, jų apvadus ir galines sieneles rekomenduojama dažyti viena spalva, atitinkančia sienos spalvą. Galima nišų galinėms sienelėms rinktis kontrastingą atspalvį, bet kadangi nišų daugiau ir kiekvienoje jų bus daiktų, tai kyla didelė rizika sukurti beskonybę.

Tokia nišų kompozicija tiks rytietiško,  skandinaviško, industrinio, paplūdimio, boho stiliaus svetainėje. Nuo interjero stiliaus priklauso, kokius daiktus laikysite nišoje. Gal tai bus dramblių ar drakonų skulptūrėlės rytietiško interjero svetainėje, o gal paveikslai, vazos – skandinaviškoje? Industrinio stiliaus svetainės nišose puikiai jausis metalo ir / ar medžio detalės, paplūdimio stiliaus svetainėje – palmių lapų kompozicijos, suvenyrai iš bambuko, medinės dekoracijos, o boho stiliaus svetainėje – etninių motyvų turintys suvenyrai, žaliuojantys augalai, ryškiaspalviai paveikslai, rankų darbo gaminiai ir pan.

Niša knygų mylėtojams

Unikali niša-kampelis skaitytojams. Apdailoje vyrauja medis – mediniai apvadai ir medinė galinė nišos sienelė.  Medį siūlome lakuoti, siekiant išsaugoti jo raštus ir jų nepaslėpti. Nišoje vienintelė esanti masyvo lenta atstos suoliuką, kurį papuoškite minkštąja dalimi, o kelios pagalvėlės suteiks papildomo jaukumo. Po šia lentyna, skirta jaukiai įsitaisyti ir skaityti, yra vieta knygoms – sutalpinsite jų visą eilę.

Kokioje svetainėje derės šį jaukumu persmelkta knygų mylėtojų oazė? Įkomponuosite ją Provanso, kaimiškame, ispaniškame, pakrantės, net tradiciniame svetainės interjere.

Niša su dekoratyvinėmis plytelėmis

Tokios nišos akcentas – galinė jos sienelė, kuriai naudojamos dekoratyvinės plytelės, imituojančios skaldytas plytas ar akmenis. Tokiai nišai įspūdžio suteikia integruotas apšvietimas. Tiesą sakant, be jo tikrai atrodys, jog kažko trūksta.

Šio tipo niša puikiai įsilies į svetainę, kurioje vyrauja metalo, stiklo, akmens paviršiai, pavyzdžiui, modernaus, industrinio, lofto stiliaus svetainėse.

Tokioje nišoje puikiai atrodys augalai – geriausia, sukulentų šeimos nariai, taip pat masyvi žvakė, originali vaza, kaukė ar kitoks modernus suvenyras.

Aukštos nišos abipus židinio

Jei svetainėje turite židinį, kuris įkurdintas vienos iš sienų centre, tuomet iš abiejų jo pusių einančios aukštos nišos atrodys nepaprastai efektingai. Jose rafinuotą, elegantišką vaizdą kurs daugybė knygų, šeimos nuotraukos, laimėtos taurės, suvenyrai, klasikinės žvakidės ir kt.

Tokios sieninės nišos gali būti iš gipso kartono ir tiek pati niša, tiek lentynos dažytos viena spalva, o galima naudoti medį: apvadams, galinei sienelei ir lentynoms. Tokios apibus židinio išsidėsčiusios nišos suteiks puikų įspūdį tradicinio, klasikinio, pakrantės, Provanso, skandinaviško ar ispaniško stiliaus svetainei.

Sieninė niša svetainės interjerui „įpūs“ originalumo, tai puiki galimybė tam tikrus dekoro elementus, pavyzdžiui, išskirtines vazas, statulėles, prabangias žvakides, taip pat knygas, rankų darbo kūrinius ar kitus daiktus paversti akcentu, juos įkurdinant nišoje ir apšviečiant. Nišos – drauge labai praktiškas bei įmantresnis būdas sutalpinti daug daiktų, kurių nenorime paslėpti, bet ir nenorime demonstruoti ant komodų ar lentynų, o ieškome efektingesnio būdo.