Renkamės vonios plyteles

Kaip išsirinkti vonios plyteles, kurios nereikalauja daug priežiūros?

 

Nors iš esmės vonios plytelės yra pakankamai praktiškas sprendimas, siekiant sukurti patogią, daug dėmesio nereikalaujančią aplinką, vien jo priimti nepakanka. Tam, kad plytelės iš tiesų būtų lengvai prižiūrimos, reikia apgalvoti kur kas daugiau niuansų – jei vadovausitės šiais patarimais, nesunkiai susidorosite su tokia užduotimi.

Šaltinis: Apdailosnamai.lt

Rinkitės didesnio formato plyteles

 

Šaltinis: Apdailosnamai.lt

Svarbu įsiminti paprastą taisyklę: kuo didesnės bus plytelės, tuo mažiau laiko jų priežiūrai teks skirti. Jei kyla klausimas kodėl, paaiškiname – taip kur kas mažiau sugaišite valydami jų tarpus. Logiška, jog jie turėtų būti kaip įmanoma mažesni, tačiau jei plytelės voniai bus pakankamai didelės, skirtumus ir taip pavyks pajausti.

Pradėję ieškoti, koks plytelių dydis yra optimaliausias, surasite ne vieną skaičių ir patarimą, tačiau nereikėtų jais aklai vadovautis – tinkami išmatavimai priklauso nuo Jūsų vonios kambario dydžio. Jei mažame kambaryje bandysite pritaikyti pačias didžiausias atrastas plyteles, klijuojant jas, neišvengsite dažnų pjaustymų, o tai nepridės nei estetikos, nei praktiškumo.

Pirmenybę teikite margiems raštams

 

Seniai žinomas faktas, kad ant margo paviršiaus sunkiau pastebėti susikaupusius nešvarumus – turėtumėte jį prisiminti tuomet, kai rinksitės naujas vonios plyteles sienoms ar grindims. Žinoma, priežiūra joms bet kokiu atveju bus reikalinga, tačiau pats vonios kambarys atrodys kur kas tvarkingesnis ir švaresnis.

Klystate, jei manote, kad margos plytelės visuomet yra iššaukiančios ir ryškios. Taip, tarp šių apdailos medžiagų surasite ne vieną kambario akcentu tapsiantį variantą, tačiau lygiai taip pat pastebėsite ir visiškai neutralių variantų, todėl pavyks išplėtoti bet kokį savo vonios interjero sumanymą.

Peržiūrėkite šviesesnių plytelių asortimentą

 

Tikriausiai jau esate pastebėję, kad ant tamsių paviršių nešvarumai kur kas lengviau pastebimi – tas pats galioja ir  kalbant apie vonios plyteles, o ypač – apie vienspalves. Jei visgi nuspręsite nenaudoti margų raštų, į šį aspektą atsižvelgti ypatingai svarbu, kadangi priešingu atveju galutinis rezultatas tikrai neprimins labai praktiško.

Bene mažiausiai priežiūros pareikalaus neutralūs atspalviai, kuriuos lengvai galėsite įtraukti į bet kokį puoselėjamą interjerą – tokių plytelių įvairovė šiais laikais tikrai pakankamai gausi, todėl su paieškomis tikrai neturėtumėte užtrukti.

Atsižvelkite į paviršių 

                 

Šaltinis: Apdailosnamai.lt

Blizgios ir matinės plytelės nuolat lyginamos tarpusavyje, tačiau kad ir kiek būtų diskutuojama, vienareikšmio lyderio šiuo atveju nėra – abi šių apdailos medžiagų rūšys turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų. Ant blizgaus paviršiaus nuosėdos greičiau pastebimos, tačiau lygiai taip pat greičiau ir nuvalomos, tuo tarpu matinės plytelės nešvarumus maskuoja geriau, bet nusivalo truputį sunkiau.

Šis sprendimas turėtų priklausyti nuo Jūsų asmeninių įpročių: jei norite kuo rečiau prižiūrėti plyteles, Jums labiau patiks matinis paviršius, o jeigu nematote problemos retkarčiais perbraukti plytelių su šluoste, tiks ir blizgesni variantai.

Atkreipkite dėmesį į plytelių medžiagą

 

Klausimas, ar siekiant praktiškumo, reikia atsižvelgti į plytelių medžiagą, iškyla daugeliui, tačiau šis rodiklis tikrai nėra vienas esminių. Šiais laikais kone visos plytelės yra pakankamai lengvai nuvalomos – skiriasi tik tai, jog vienas ar kitas paviršius geriau paslepia purvo sankaupas. Tad šis aspektas svarbesnis tuomet, kai norima išsiaiškinti kitas plytelių ypatybes, tokias kaip tvarumas ar kokybė.

Venkite nelygių paviršių

 

Turėtumėte atkreipti dėmesį, jog grublėtus, nelygius paviršius nuvalyti yra kur kas sudėtingiau – tai ypač aktualu, jei Jus domina reljefinės, 3D plytelės. Žinoma, tai nereiškia, jog jų turėtumėte visiškai atsisakyti: ir tarp tokių apdailos medžiagų atrasite mažiau iškilių, o tuo pačiu ir lengviau prižiūrimų modelių. Be to, šios plytelės retai kada naudojamos kaip pagrindinė apdaila, tad jei jas naudosite tik nedideliam kambario plotui, vargu, ar plytelių priežiūrai teks skirti labai daug savo laiko.

Ypatingai kruopščiai įrenkite zonas, kuriose nešvarumai kaupiasi labiausiai

 

Lygios, šviesios, margos, matinės – taip turėtų atrodyti pačios praktiškiausios plytelės, tačiau nebūtų įdomu, jei visi rinktųsi būtent tokius variantus, ar ne? Būtent dėl šios priežasties šias taisykles siūlome pritaikyti tik „probleminėms“ vonios kambario erdvėms – tai vietos, kuriose dažniausiai kaupiasi nuosėdos ir nešvarumai, pavyzdžiui, praustuvo ar maudynių zonose. Visais kitais atvejais galima atsipalaiduoti ir paeksperimentuoti – tuomet vonios kambarys bus ne tik praktiškas, bet ir savitas bei jaukus!

Pritaikę šiuos patarimus plytelių pasirinkimo procese, nesunkiai atrasite visus lūkesčius atitinkančius variantus. Būdų, kaip sukurti lengvai prižiūrimą vonios kambario aplinką, iš tiesų labai daug, todėl Jums beliks išsirinkti patį tinkamiausią!UAB „Apdailos namai“ tai specializuotas plytelių salonas, siūlantis sertifikuotą produkciją interjero bei eksterjero apdailai. Išskirtinis plytelių tiekėjas Lietuvoje tiek produkcijos savitumu, tiek jaunatvišku požiūriu į plytelių dizainą. Kvalifikuoti Apdailos namų specialistai suteiks Jums profesionalias, nemokamas interjero dizaino ir projektavimo paslaugas susijusias su mūsų produkcija bei užtikrins visapusišką paslaugos išpildymą ir kokybę. Esame įsitikine, jog galime pasiūlyti Jums aukščiausios klasės produktą už itin gerą kainą.