Renkamės stalviršį virtuvei I: Compact HPL stalviršiai

Įrengiant naują virtuvę arba renovuojant senąją laukia nemažai iššūkių: suplanuoti erdvę, išsirinkti buitinę techniką, baldus, stalviršius, medžiagas sienoms bei grindims. Virtuvės baldai – viso projekto pagrindas: jie pirmiausia turėtų būti funkcionalūs, praktiški, kokybiški, visiškai atitinkantys tų namų gyventojų poreikius, stilingi bei šiuolaikiški. Labai svarbu, ar virtuvės baldai derės prie bendro interjero, todėl daug dėmesio skiriama renkantis virtuvės fasadų medžiagas ir stalviršius.

Straipsnyje aptarsime vieną iš opcijų – Compact HPL stalviršius.

UAB Trukmė – Compact HPL (pilkas marmuras)
Vizualizaciją kūrė: architektas-interjero dizaineris Vladimiras Mamčicas (Blur Wall)

Kodėl svarbu išsirinkti kokybiškus stalviršius?

Pasak UAB „Trukmė“ specialistų, praktiškumas ir tvirtumas – dvi pagrindinės pageidaujamos stalviršių, arba kitaip – darbinių paviršių, savybės

Ant stalviršių gaminame maistą, tad neišvengiamai ant jų nukrenta ir užtyška maisto likučių, neretai išliejame karštus gėrimus ar skubėdami pastatome ką tik nukaistą puodą ir t. t. Todėl stalviršius reikia rinktis ypač atidžiai, nepamirštant ir estetikos.

Compact HPL plokštės: kuo jos išskirtinės?

Ieškodami informacijos apie stalviršius vis dažniau girdime minint Compact HPL plokštes. Kas yra Compact HPL ir iš ko jis padarytas? Compact HPL – diaugiasluoksnė lakštinė medžiaga, gaminama aukšto slėgio ir aukštos temperatūros sąlygomis presuojant keliasdešimt sluoksnių popieriaus. Plokštės sudarytos iš 3 sluoksnių:

 1. Pagrindas (vidinis sluoksnis) – kraft popierius. Kuo daugiau popieriaus sluoksnių panaudojama, tuo storesnė plokštė pagaminama.
 2. Viršutinis sluoksnis – dekoratyvinis popierius, suteikiantis stalviršiui tam tikrą atspalvį ir dekorą. Jis tvirtinamas abiejose plokštės pusėse ant suslėgto kraft popieriaus pagrindo.
 3. Apsauginis sluoksnis (overly), analogiškai tvirtinamas abiejose viršutinio dekoratyviojo popieriaus pusėse. Jis plokštei suteikia atsparumo.
UAB Trukmė paveikslas – HPL plokštės sluoksniai

Kraft popierius dar vadinamas tvirtuoju popieriumi. Jis išgaunamas iš nebalinto spygliuočių plaušo. Gaminant stalviršius šis popierius mirkomas melamino ir fenolio dervose, suteikiančiose užpildui tam tikrą atspalvį. Kraft popierius yra grubios struktūros, didelio tempiamojo stiprio, atsparus plėšimui, ypač tamprus. Šis popierius naudojant specialią technologiją itin aukštoje temperatūroje supresuojamas – tokiu būdu gaunama tvirta bei drėgmei atspari medžiaga.

Compact HPL stalviršių privalumai

 

UAB „Trukmė“ ekspertai įvardija daugybę Compact HPL stalviršių privalumų:

 • Plačios panaudojimo galimybės. HPL plokštes galima naudoti ne tik virtuvėje, bet ir svetainėje, vonios kambaryje ar kitose patalpose, pritaikant baldų fasadams ar interjero apdailai: taip sukursite vientisą interjerą ir turėsite daugiau kūrybinės laisvės. Palyginimui, laminuotus stalviršius galima naudoti tik darbinimas paviršiams, o Compact HPL – ir norint užpildyti tarpą tarp viršutinių ir apatinių virtuvės spintelių, virtuvinės salos paviršiui ar valgomojo stalų gamyboje.  Compact ir Compact Zero puikiai tinka, kuomet reikalingas plonas elegantiškas stalviršis, norisi stilingos virtuvės, stalų, kėdžių, virtuvinės spintelės. Taip pat, kuomet įrenginėjate tualetų, dušų, persirengimo kambarių pertvarą, gaminate biurų, darželių bei mokyklų, medicinos įstaigų, sporto klubų pertvaras ir baldus, viešojo transporto stočių, oro uostų baldus, kai reikalingos parduotuvių vitrinos ar interjero apdaila.
 • Įvairovė. Dekorų asortimentas – gana platus: galima rinktis iš daugiau nei 40 skirtingų tekstūrų paviršių, o spalvų – apie kelis šimtus. Nors paprastai gaminamos balto ir juodo užpildo plokštės, dalis tiekėjų suteikia galimybę rinktis ir šviesiai pilkos, tamsiai pilkos ar kreminės spalvos užpildus.
 • Puiki estetika – bene didžiausias Compact HPL stalviršių privalumas. Juos vis dažniau renkasi naujovėms neabejingi interjero dizaineriai. Compact HPL stalviršių plotis – vos 6–24 mm (palyginimui, plonų laminuotų stalviršių storis – 18–19 mm).
 • Vientisas darbastalio paviršius. Didžiausias Compact HPL plokštės ilgis gali siekti iki  4,2m., tad vidutinio dydžio virtuvei galima panaudoti vientisą plokštę.
 • Galimybė plautuvę tvirtinti po stalviršiu, o ne virš jo. Tokiu būdu neliks jokių briaunų, apsunkinančių plautuvės, o ir pačios virtuvės priežiūrą.
 • Galimybė po stalviršiu, neiškeliant jo, sutalpinti buitinę techniką.  Kartais po stalviršiu sunkiai telpa indaplovė ar skalbimo mašina, tad stalviršis iškeliamas aukščiau, nei rekomenduojama: juo nepatogu naudotis žemesnio ūgio žmogui. Compact HPL stalviršiai padeda išspręsti šią problemą.
Compact HPL stalviršis. Šaltinis:Pinterest.com

Compact HPL stalviršių rūšys ir kainos

Pagal poreikius, paviršių naudojimo intensyvumą, užpildo spalvą, sąlytį su cheminėmis medžiagomis ir kt. galima rinktis kelių rūšių Compact HPL plokštes:

 1. Compact HPL plokštės yra ženkliai atsparesnės išorės veiksniams, pavyzdžiui, trinčiai, sausam karščiui, drėgmei, smūgiams, be to, jos lengvai valomos ir prižiūrimos. Jos – pigiausios iš visų trijų aptariamų Compact HPL rūšių.
 2. Compact Zero turi Compact HPL plokštėms būdingas savybes, plius, ypač matinį paviršių, ant kurio nelieka pirštų antspaudų, taip pat paviršius antibakterinis, o ant jo atsiradusius mikroįbrėžimus galima pataisyti terminiu būdu, naudojant lygintuvą. Compact Zero plokštės – brangesnės už Compact HPL.
 3. Compact G-LAB plokštė – aukščiausios kokybės: jos paviršius yra atsparus cheminėms medžiagoms, stipriems organiniams tirpikliams, rūgštims, bazėms ir druskoms. Šios plokštės naudojamos laboratorijose, ligoninėse, maisto pramonėje. Jos – ir pačios brangiausios iš minėtų Compact HPL rūšių.

Plokščių palyginimas – šiame puslapyje.

Comact HPL plokščių kainą lemia storis, dekoras bei užpildo spalva, todėl gamintojai kiekvienu atveju kainas paskaičiuoja individualiai.

Compact HPL stalviršių praktiškumas, valymas ir priežiūra

Internete galima rasti nemažai atsiliepimų apie besibraižančius ir sunkiai prižiūrimus HPL stalviršius. Tačiau renkantis patikimų gamintojų produkciją tokių problemų kilti neturėtų, todėl verta kreiptis į specialistus ir nepagailėti investicijų, kurios ilguoju laikotarpiu eksploatuojant virtuvę tikrai atsipirks.

Compact HPL stalviršių priežiūrai tiks:

 • Įprastos priemonės. Jeigu ant paviršiaus esančios dėmės lengvai pašalinamos, užteks jas pavalyti vandenyje sudrėkinta mikropluošto šluoste, o vėliau nusausinti minkšto audinio skiautele.
 • Specializuotos priemonės. Sunkiau įveikiamiems nešvarumams pašalinti galima naudoti specializuotas valymo priemones. Tinka specialus laminuotų paviršių purškiamas valiklis.

Šaltinis: Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys. Ačiū UAB „TRUKMĖ” Specialistams už informacijos pasidalinimą.