Renkamės miegamojo spalvas

Kambario spalvos tikriausiai turi vieną iš didžiausių poveikių mūsų savijautai, esant toje erdvėje. Miegamasis yra puiki vieta panaudoti tas spalvas, kurios Jums sukelia pačias geriausias emocijas. Šie pasirinkimai kiekvienam iš mūsų gali būti skirtingi, tačiau vistik spalvų koncepcijos yra labai panašios. Spalvų psichologija žinoma jau seniai, o atilikti tyrimai atskleidžia kokios spalvos kokią įtaką mums turi.

Kokią spalvą pasirinkti miegamajame?

Žinios apie kiekvienos iš spalvų poveikį mūsų emocijoms, leidžia pasirinkti tinkamus atspalvius vienai ar kitai erdvei. Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, jog švelnesnės, pastelinės spalvos, o ypač mėlyna yra skirtos miegamojo zonai. Žinoma, kaip visuomet tikrai yra išimčių ir nėra vieno tinkamo sprendimo visiems. Tikriausiai prieš pasirenkant reikėtų panagrinėti ką kiekviena spalva turi savyje, peržiūrėti jau įrengtus miegamuosius, įvertinti bendrą planuojamą namų stilių ir tik tuomet apsispręsti kas Jums bus tinkamiausia. Taip pat galima pasikonsultuoti ir su namų stilistais, kurie tikime, jog sukaupę ilgametę patirtį padės pasirinkti optimaliausią variantą.

Mėlynas miegamasis

melynas miegamojo interjeras
šaltinis: Pinterest

Tai puiki spalva poilsio erdvėms, todėl itin tinkama miegamuosiuose. Tiesą sakant, ši spalva dažnai naudojama bendrosiose erdvėse taip pat, nes apsupti mėlynos spalvos dauguma jaučiasi itin patogiai. Ši spalva suteikia ramybės jausmą, kas leidžia atsipalaiduoti Jūsų protui net kai patiriamas stresas dienos metu. Žinoma, mėlynos spalvos tonas taip pat turi reikšmę, tačiau visgi dauguma atspalvių turi teigiamą poveikį.

Žinomas prekinis ženklas Travelodge buvo atlikęs apklausą, kurioje paaiškėjo jog mėlynos spalvos miegamojo savininkai turi geresnį miegą ir atsikelia laimingesni.

 

Nors “Navy” (tamsus mėlynas) atspalvis atrodo šiek tiek per tamsus miegamajame, pasvarstykite apie emocijas, kurios užplūsta prabangiame viešbučio kambaryje ir tai Jūs galite atkurti savuose namuose.

Navy spalvos miegamasis
šaltinis: Pinterest
prabangi tamsi melyna miegamajame
šaltinis: Pinterest

 

Žalias miegamojo kambarys

Ne paslaptis, jog žalia spalva simbolizuoja gamtą, todėl jei esate žmogus, besisemiantis teigiamų emocijų būnant lauke, tai bus geras pasirinkimas Jūsų miegamojo sienoms. Spalva suteikia šiltas emocijas, kurios padės atsibusti su šypsena.
Žinoma, kaip ir bet kokios spalvos, pasirinktas tonas gali labai pakeisti bendrą kambario atmosferą.

Modernus žalias miegamojo interjeras
šaltinis: Pinterest
 
“Sage” ( pilkšvai žalia )
pilkšvai žalia spalva miegamajame
šaltinis: Pinterest

 

 

Dažant šia spalva miegamojo sienas atsiveria galimybė kamabarį papuošti įvairiausių spalvų dekoracijomis, pradedant balta bei biežine spalvomis. Šie tonai ramina, o kartu kambariui suteiks šiltumo jausmą.

 

 

 

“Moss” (Žalių sąmanų spalva)
žalias miegamasis
šaltinis: Pinterest

 

 

Jei “sage” spalva Jums per ryški, tačiau norite žalios spalvos jaukumo, “Moss” atspalvis tai Jums gali pasiūlyti. Spalvos tonas sukuria natūralumo ir ramybės jausmą, tokį, kokį galime rasti miške. Raminanti spalva itin padeda, kuomet turite itin blogas ir įtemptas dienas, o taip pat atliktas tyrimas parodė, jog ši spalva padeda greičiau užmigti, nemigos kankinamiems žmonėms.

 
“Pea green” (Žirnių žalia)
ryškiai žalia spalva miegamajame kamabryje
šaltinis: Pinterest

 

Nors tai retesnis pasirinkimas, nes spalva iš ties daugeliui gali pasirodyti per ryški miegamojo zonai, suderinus ją šviesiomis spalvomis rezultatas gali nudžiuginti. Modernus miegamasis suteikiantis energijos jausmą, pabudus ryte.

 

 

 

 

“Pale and lime green” (blyški laimo žalia)
blyškus žalios spalvos dizainas
šaltinis: Pinterest

 

 

Jei Jums patinka blyškesni tonai ir norite išlaikyti miegamąjį šviesiu, tuomet “pale and lime” žalia spalva puikiai tiks.

Sidabro, aukso ar chromo spalvos

Sidabro ir kitų tauriųjų metalų naudojimas miegamajame beabejonės suteiks prabangos jausmą. Tai gali padėti atsipalaiduoti ir jaustis kaip karališkosios šeimos nariu, tačiau nerekomenduojame persistengti. Visgi:
Aukso tonai gali Jums padėti galvoti apie pinigus ir finansus, o miegamasis tam nėra tinkama vieta, kurioje turite atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti.
Chromo spalvos turėtų būti naudojamos tik kaip akscentas, jog ji netaptų pagrindine spalva kambaryje, ko pasekoje vėliau gailėsitės priėmę tokį sprendimą.

Violetinis miegamasis

violetinis kambarys
šaltinis: Pinterest

 

 

Tai įdomi spalva, kurios poveikis gali būti labai skirtingas, o pasirinkti jos tonus reikia itin atsargiai jei norite turėti raminančią aplinką miegamajame.

Rudas miegamasis

rudos spalvos miegamasis
šaltinis: Pinterest

 

 

Žemės rudos spalvos atspalviai dažniausiai tinka daugumoje erdvių, todėl neišimtis ir Jūsų miegamasis. Skirtingi rudos spalvos tonai gali sukurti jaukumo ir šiltumo jausmą.

 

Vienos spalvos tonai miegamajame

spalvų tonai miegamajame
šaltinis: Pinterest

Tikriausiai girdėjote apie monochrominį arba vienos spalvos dekoravimą kambaryje. Skirtingų tonų ir paviršių panaudojimas šiuos metodus tarsi patobulina. Kadangi toks metodas šiek tiek skiriasi nuo monochrominio, galima naudoti skirtingus atspalvius ir panašių spalvų, jog pasiektume norimą stilių, todėl rezultatas bus itin modernus, įkvėpiantis, neiššaukiantis ir kartu labai tiks, mylintiems spalvas.

Pirmasis žingsnis, norint turėti tonuotą miegamąjį, apsvarstyti kokie atspalviai kokioms dalims bus skirti. Pavyzdžiui, miegamojo sienos gali būti tamsesnio atspalvio, o lovos galvūgalis šviesesnis. Tokiu būdu lovos galvūgalis atitiks sienos spalvą, tačiau kartu ir nesusilies su ja. Tonavimui galima pasirinkti ir patalynę, meno kūrinius bei vazonus ar net baldus. Visa tai sujungę turėsite įdomų miegamąjį. Žemiau galite pažiūrėti, kokių pavyzdžių surinkome:

atspalvių derinimas miegamojo interjere
šaltinis: Pinterest

Kaip bebūtų, kambario tonavimas neapsistoja ties atspalvių ir šešėlių pasirinkimu. Taip pat svarbu kaip Jūs galite panaudoti paviršių tekstūras. Net parinkę itin panašius atspalvius tarp skirtingų tekstūrų gausite skirting vaizdą.

skandinaviškas stilius miegamajame
šaltinis: Pinterest
išskirtinis dizainas miegamajame
šaltinis: Pinterest

 

 
Papildomos spalvos akcentai, kad atskirtumėte atspalvius
tekstūros miegamajame
šaltinis: Pinterest

“Atspalvis ant atspalvio” nevisuomet turi būti tos pačios spalvos. Nebijokite panaudoti kitą tekstūrą, kitos spalvos, o galbūt ir itin ryškios, tam, kad galėtumėte vizualiai atskirti spalvų tonus ir pagyvinti kambarį. Jau pavyzdyje minėtas lovos galvūgalis gali būti ir kitos, sodresnės spalvos, siekiant atskirti patalynės toną nuo sienos.

Nuotraukoje, galite matyti kaip panaudota bordo spalva lovos galvūgaliui, tačiau tuom neapsiribokite – naudokite pagalvėles ar meno kūrinius. Kitokių tekstūrų panaudojimas galimas net sienoms – pasirenkant skirtingus dažų tipus.