Sėdėjimo vieta miegamajame: ką pasirinkti?

Miegamasis – viena privačiausių zonų namuose. Nors didžiausias dėmesys jame, neabejotinai, tenka Jos Didenybei lovai, taip pat dažnai neapsieinama ir be talpios spintos, o jei erdvė leidžia, tai miegamajame galima sukurti ir jaukų, stilingą poilsio kampelį laikui su knyga, kvapnios arbatos puodeliu ar tiesiog atsipalaiduoti. Kėdė, krėslas ar fotelis – ką rinktis ir kas geriausiai dera skirtingų stilių miegamuosiuose?

Apžvelkime populiarius miegamųjų interjero stilius ir juose geriausiai derančias kėdes, fotelius ar krėslus.

Minimalizmas

Spalvos: pilkšva, balta, rusva ir kitos neutralios.
Medžiagos: medis, metalas, natūralūs audiniai.
Dizainas: paprastas, nemasyvus.

Minimalistiniame stiliuje svarbu neapsikrauti daiktais – tai galioja ir baldams. Miegamojo zonai rinkitės nemasyvią k ėdę ar krėslą, pasižymintį taisyklingomis linijomis ir paprastomis formomis. Tai gali būti ir daugiau klasikinis ir originalių sprendimų turintis baldas.

Šaltinis: Pinterest.com
Šaltinis: Pinterest.com

Modernas

Spalvos: balta, šviesi pilka, rusva ir kitos šviesaus kolorito spalvos, taip pat tobulai dera šaltos.
Medžiagos: oda, plastikas, stiklas, natūralus medis.
Dizainas: plastiškos, taisyklingos formos ir linijos, tvarkos įspūdis.

Jei Jūsų miegamajame vyrauja modernus stilius, rinkitės paprastą, funkcionalią kėdę ar krėslą, kuris „neperkraus“ kambario, neapsunkins jo. Puikiai tiks kėdės, turinčios plonas, grakščias, taisyklingų formų kojas, nedidelę sėdimąją dalį.

Klasikinis

Šaltinis: Pinterest.com

Spalvos: raudonmedžio, ruda, tamsi raudona, kreminė, gelsva, dramblio kaulo, žalsva ir pan.

Medžiagos: medžio masyvas, ypač tinka raudonmedis, tik aukštos kokybės medžiagos, natūralaus pluošto audiniai, žalvaris, oda.

Dizainas: taisyklingos formos, dekoratyviniai puošybos elementai, būdinga prabanga.

Kėdė, krėslas klasikiniame interjere turi būti prabangus, išlaikantis taisyklingas formas, simetriją. Puikus tandemas – medis ir natūralaus pluošto audinys minkštajai baldo daliai arba oda. Prabanga – šio stiliaus išskirtinumas, todėl sėdimoji vieta miegamajame taip pat turi alsuoti prabanga.

Provanso

Spalvos: melsva, rusva, kreminė, gelsva ir kitos pastelinės, šviesios, švelnios.
Medžiagos: mediena, ypač – sendinta, natūralūs audiniai.
Dizainas: dailus, plastiškos linijos, elegantiškos formos.

Provanso stilius apibūdinamas kaip romantiškas, jaukus, švelnus, šiltas ir pan. Tokie epitetai būdingi ir šio stiliaus baldams, tad rinkdamiesi kėdę ar krėslą, fotelį tokio stiliaus miegamojo kambariui prioritetą teikite minkštiems ir komfortišką sėdėjimą garantuosiantiems baldams. Jei tai bus kėdė, ji turės storą paminkštinimą, jei fotelis ar krėslas – tiesiog būtinas švelnus pledas ir minkštos pagalvėlės.

Rytietiškas

Spalvos: raudona (ryški ar prigesinta), auksinė, rusva. Daugiausia vyrauja ryškios spalvos, kontrastingi akcentai.
Medžiagos: natūralūs audiniai, metalas, medis.
Dizainas: paprastas, praktiškas ir harmoningas.

Šio stiliaus interjere beveik nerasite tamsių spalvų baldų, bet apstu ryškių, paauksuotų, į akis krentančių baldų ar detalių. Miegamojo zonai parinkta sėdimoji vieta turi apjungti praktiškumą, paprastumą ir estetiką. Rytietiškam kambariui puikiai tiks ir neįmantri, ir kažkokių originalesnių akcentų turinti kėdė.

Šaltinis: Pinterest.com

Lofto

Spalvos: balta, juoda, metalo ir pan.
Medžiagos: betonas, stiklas, metalas.
Dizainas: paprastas, bet neprastas – tai frazė, puikiai apibūdinanti šį interjero stilių.

Jei gyvenate lofte, tai miegamojozonai rinkitės kuklią, bet drauge išraiškingą kėdę. Idealiausiaitiks be minkštosios dalies. Tiks asketiškas, šaltumo įspūdį kuriantis baldas.

Ispaniškas

Spalvos: tamsių ir ryškių spalvų „šokis“, pavyzdžiui, puikiai tinka raudona, oranžinė, aukso spalva, taip pat tamsi ruda.
Medžiagos:medis, metalo elementai, oda, natūralūs audiniai.
Dizainas: baldai masyvūs, dažyti tamsiomis spalvomis, formos taisyklingos.

Ispaniškas stilius yra gana prabangus – tokį vizualinį vaizdą jis kuria. Kėdę ar krėslą rinkitės masyvesnį, kuris miegamojo erdvėje neišnyks to stiliaus galybėje, bet taps puikiu akcentu. Ornamentai ant krėslo ar kėdės kojų, ranktūrių – sveikintinas apsirinkimas.

Šaltinis: Pinterest.com

Pakrantės

Spalvos: terakotos, geltona, balta ir kitos švelnios, ramios spalvos.
Medžiagos: ploni audiniai, linas, medvilnė, medis, bambukas, ratanas.
Dizainas: dominuoja paprastumas, lengvumas, plastiškos linijos ir formos.

Pajūrio stiliaus miegamojo erdvei rinkitės lengvą, nemasyvų krėslą, fotelį ar kėdę. Baldas turi būti komfortiškas, užtikrinsiantis jaukumą ir patogumą.

Skandinaviškas

Spalvos: balta, pilka, pilkšva, rusva ir kitos šviesios spalvos, kurias pagyvinti gali ryškūs akcentai. Medžiagos: medis, natūralūs audiniai.
Dizainas: skandinaviško stiliaus baldams būdingas paprastumas, lengvumas ir praktiškumas. Jie gražūs ir drauge funkcionalūs.

Skandinaviško stiliaus miegamojozonai puikiai tiks paprastų formų, neįmantrus krėslas, fotelis ar kėdė, suteiksiantis kambariui harmonijos, tapsiantis jaukiu akcentu. Rinkitės grakščių formų, lengvų konstrukcijų, tik natūraliųaudinių baldus, spinduliuojančius jaukumą. Tiks ir gražus, nemasyvus fotelis, ir pintas krėslas ar aplink savo ašį apsisukanti kėdė. Prioritetą teikite vienspalviams baldams, kuriuos idealiai papildys ryškesnis pledas ar pagalvėlė.

Industrinis

Spalvos: metalo, balta, pilka, tamsi ruda, juoda.
Medžiagos: metalas (varis, plienas), plytos, medis, oda.
Dizainas: stiliui būdinti neapdirbti paviršiai, tvarkos bei šaltumo įspūdis.

Šis stilius itin tinka loftams, erdvioms, aukštas lubas turinčioms patalpoms, todėl galima rinktis didesnių gabaritų, masyvesnius baldus, kurie tokioje patalpoje puikiai įsilies. Taisyklingos, lygios, simetriškos ar asimetriškos formos – puikus pasirinkimas industrinio stiliaus miegamojo kėdei, krėslui.

Pasinaudoję patarimais ir pasitelkę fantaziją, tikime, savo miegamajame įkurdinsite tobulai derančią kėdę, fotelį ar krėslą.