Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite rinktis, palengvina visą procesą.

Taigi, pradedame aukso viduriuko paiešką!

Pastatomi klozetai

 

Prie sienos glaudžiamas klozetas. Šaltinis: Pinterest.com

Šio tipo unitazai, lyginant su pakabinamais, yra pranašesni dėl žemesnės kainos ir montavimo paprastumo. Ir nereikėtų išsigąsti jo dizaino. Seniai baigėsi tie laikai, kai pastatomas klozetas buvo grėmėzdiškas ir atgrasaus stiliaus su šviečiančiais vamzdžiais ties pajungimu.

Šiuolaikiniai modeliai turi kelias variacijas – visiškai priglaudžiami prie sienos ir su palikta išpjova. Jei siena lygi ir nėra sleksčių ar kitokių trukdžių, tuomet drąsiai galite glausti klozetą prie sienos ir turėsite estetišką vaizdą su paslėptais kanalizacijos vamzdžiais.

Modelių pasirinkimas – stulbinantis. Jei rankatės pakankamai didelio prekinio ženklo produkciją ir pamatėte Jums patinkančio stiliaus pakabinamą klozetą, visiškai įmanoma, jog to paties dizaino bus ir pastatomas klozetas.

Funkciniu požiūriu, pastatomas klozetas taip pat turi dvigubą nuleidimo mechanizmą (dažniausiai, tačiau verta papildomai pasidomėti prieš perkant. Visgi tai vienas iš vandens taupymo būdų). Šio tipo unitazai taip pat turi įvairaus tipo dangčius (vėlgi priklauso nuo gamintojo ir modelio). Dangčio pasirinkimas turi įtakos galutinei produkto kainai, todėl atidžiai įvertinkite kokį dangtį gaunate. Taip pat, pastatomi unitazai turi visas naujesnes vandens nubėgimo technologijas (su pamažintais klozeto apiplovimo krašteliais „rimless“ ), kurios taip patiko švaros mėgėjams.

Montavimas

 

Kaip jau minėjome, šio tipo klozetai montuojami gana paprastai – su varžtais bei silikonu, tačiau būna modelių, kurie tik silikonuojami prie grindinio ir neturi angų varžtams. Nors vien klijavimas prie grindų atrodo nepatikima, iš patirties galima pasakyti, jog neteko sulaukti nei vieno skundo šia tema.

Perkant klozetą verta atkreipti dėmesį į turimą situaciją namuose – ar turite kanalizacijos vamzdį iš grindų ar iš sienos? Klozetai parduodami dviejų tipų – su suformuotu vertikaliu išbėgimu bei suformuotu horizontaliu išbėgimu, kas iš esmės jį „daro“ universaliu. Įsigijus klozetą su vertikaliu išbėgimu, jo nesumontuosite namuose, kuriuose vamzdis yra sienoje.

Pakabinami klozetai

 

Villeroy&Boch Subway klozetas

Tai minimalizmo mylėtojų produktas – visos dalys paslėptos po tinku ir kabantis blizgios baltos keramikos klozetas. Šių pranašumas – vizualiai didina vonios erdvę, lengviau apvalomi.

Ir nors kaina šių produktų išauga dėl montavimo ypatybių, praktika rodo, jog tai populiaresnis pirkinys tarp lietuvių (tikriausiai, tai labiau lemia spartesni naujų statybų tempai).

 

Montavimas

 

Pakabinamo klozeto montavimas yra kiek sunkesnis ir prasideda daug anksčiau – jau pradėjus planuoti vonios kambarį, turite būti nsuprendę dėl potinkinio rėmo pasirinkimo. Jūsų esama situacija ir norai lemia pasirinkimą, todėl plačiau – apie potinkinius modulius.

Sumontavus rėmą, prijungus vandentiekį bei kanalizaciją, galima vykdyti tolimesnius statybos ir apdailos darbus. Montuojant gipso kartono plokštes, špakliuojant bei dedant plyteles, reikia nepamiršti, jog turite palikti angas vandens nuleidimui bei klozeto tvirtinimo varžtams prijungti. Klozetas kabinamas jau išbaigtame vonios kambaryje.

Keramika

 

Sakysite – koks skirtumas ar tai pigiausias pasirinkimas ar brangiausias, klozetas vistiek atliks savo funkciją. Ir Jūs būsite teisūs! Bet…

Dėl tos pačios keramikos, priklauso Jūsų klozeto ilgaamžiškumas, išvaizda bei patogumas. Ir tuoj viską paaiškinsime.
Keramika – tai molio ir kitų mineralinių medžiagų mišinys, dengtas glazūra. Būtent tai Jums turi būti aktualu.

Tinkamos kokybės glazūra, dengta standartus atitinkančiais įrengimais bei priežiūros sistemomis visų pirma bus lygesnė. Toks paviršius mažiau įgeria nešvarumus, todėl priežiūra ir valymas tampa kur kas paprastesni. Nereikia naudoti agresyvių chemijos priemonių bei itin šiurkščių šepečių.

Dėl lengvesnės priežiūros, klozetas išlaikys savo prekės išvaizdą kur kas ilgesnį laiką. Taip pat, tinkamo storio ir kokybės glazūra nesuaižės pasinaudojus metus ar du..

Didžiausia bėda renkantis – be mikroskopo pagalbos mes to nepastebėsime, todėl tenka kliautis gamintojo deklaracijomis bei pardavėjų bei besinaudojančių rekomendacijomis.

Norime paminėti, jog jokiu būdu neskatiname nepagrįstos baimės dėl pigesnių produktų kokybės ir visai tikėtina, jog įsigijus kur kas pigesnį produktą, lyginant su kitais, rinkoje esančiais, būsite laimingi tiek jo išvaizda tiek funkcionalumu ilgus naudojimo metus. Tiesiog norime pasakyti, jog ne visuomet mokate tik už „prekinio ženklo vardą“. Po kaina slypi gamintojo atsakomybė, inovacijos, standartų užtikrinimas, galimų problemų sprendimas bei dar daug kitų sudedamųjų dalių.

Vandens pripylimo ir nuleidimo mechanizmai

 

Pati technologija, leidžianti mums naudotis klozetu, nelabai kuom skiriasi – ar tai būtų pastatomas ar pakabinamas unitazas, tačiau jų montavimas ir priėjimas skiriasi iš ties smarkiai.

Dauguma mūsų įpratę, jog patatomo klozeto bakelio viršus tiesiog pasikelia. Kalbant apie pakabinamus klozetus, jų mechanizmai slypi po tinku ir viskas tvarkoma per vandens nuleidimo klavišo angą. Šiek tiek plačiau apie potinkinius rėmus.

Žinoma, grįžtant prie pastatomų klozetų – šiuolaikiniai modeliai turi vientisus ar dvigubus bakelius, todėl reikėtų pasidomėti, apie konkretaus modelio priėjimą plačiau.

Gamintojai ir modeliai

 

Kalbant apie pakabinamus klozetus, iš patirties galime pasakyti, jog didesnė dalis žmonių Lietuvoje prioritetu laiko funkcionalumą ir priežiūros paprastumą, todėl populiariausiais modeliais jau ilgą laiką išlieka apvalesnių formų, be papildomų aštrių išlenkimų klozetai.

Į šį apibrėžimą telpa tokie klozetai kaip Laufen Pro New, Villeroy&Boch Subway serija, Ifo Icon ir Inspira serijos, Ravak Chrome serijos klozetas bei keli modeliai iš Ideal Standard. Žinoma, tai tik keli mūsų pastebėti modeliai internetinėse vonios įrangos parduotuvėse. Tikrai yra ne vienas modelis iš tokių gamintojų kaip Globo, Cersanit ar Jika.

Pakabinami klozetai: Ravak Chrome, Ifo Inspira, Laufen Pro New, Ifo Icon, Villeroy&Boch Subway 2.0

Jei domina konkretūs palyginimai visų modelių – parašykite tai komentaruose. Jei tai sulauks didesnio dėmesio, paruošime išsamų straipsnį, kuriame palyginsime kiekvieną iš modelių!

Renkantis pastatomą klozetą vienas iš populiariausių sprendimų – unitazai, priglaudžiami prie sienos. Kaip jau minėjome, tai suteikia švaros ir išbaigtumo jausmą, tačiau siena, prie kurios glausite klozetą, turi būti be papildomų slenstukų ar kitokių trikdžių. Gana populiarūs modeliai ilgą laiką išlieka – Laufen Pro Nordic, Gustavsberg Estetic ar Nautic serijos, Ifo Sign serija, Roca Inspira.

Pastatomi klozetai: Roca Inspira, Gustavsberg Estetic, Laufen Pro Nordic, Ifo Sign ir Gustavsberg Nautic

Taigi žinant šiuos pradinius pastebėjimus, galėsite susidėlioti pirmuosius prioritetus ir nuėję į saloną ar internetinę parduotuvę, sugaišite kur kas mažiau laiko, jau žinodami ko ieškote!

Pardavėjai

Stengiamės būti nešališki, todėl šį klausimą paliksime spręsti Jums. Savo „įmonių ir specialistų“ skiltyje stengiamės surinkti šiuolaikiškas, draugiškas ir teigiamų atsiliepimų sulaukusias įmones. Tikimės, jog sąrašas plėsis ir galėsime pasiūlyti didesnę įvairovę skiltyje – santechnika.