Renkamės grindų dangą miegamajam

Kaip išsirinkti grindų dangą miegamajam kambariui?

 

Miegamojo grindų dangų pasirinkimas – itin platus, tačiau kai pradedame svarstyti, ko iš tiesų norime ir kuris variantas geriausiai tiktų, alternatyvų sumažėja. Miegamojo grindys turėtų būti jaukios ir šiltos (idealiu atveju – šildomos), atrodyti estetiškai, derėti prie bendro miegamojo ir visų namų interjero. Tad aptarsime dažniausiai pasirenkamas grindų dangas, jų privalumus ir trūkumus.

Kiliminė danga

 

Kiliminė danga – pati minkščiausia ir švelniausia, ji padės sukurti jaukų, šiluma dvelkiantį interjerą. Anot užsienio statistikos, tai populiariausia danga miegamiesiems: ją renkasi 41 proc. respondentų. Kiliminę dangą itin rekomenduojama rinktis visiems, kuriems aktualu izoliuoti garsą (pavyzdžiui, daugiabučių gyventojams) ir ilgiau išlaikyti šilumą. Dar vienas esminis privalumas – kiliminės dangos atspalvių, raštų bei tekstūrų gausa. Būtent todėl ši danga lengvai pritaikoma tiek klasikiniame, tiek ir moderniame miegamojo interjere.

Kiliminės dangos priežiūra yra sudėtingesnė. Ją reikės siurbti bent 1–2 kartus per savaitę, atsiradus dėmių – iš karto valyti specialiu valikliu, o 1 k. per metus – ir užsisakyti profesionalias valymo paslaugas. Dėmės į šią dangą įsigeria itin greitai, todėl jas sudėtinga pašalinti, todėl į miegamąjį nereikėtų neštis maisto, gėrimų, čia įleisti gyvūnų, ypač mažų.

Kiliminės dangos trūkumai. Kaip jau minėta, vienas didžiausių trūkumų – sudėtingesnė šios dangos priežiūra. Apie kiliminės dangos rinkimąsi gerai pasvarstyti reikėtų alergiškiems žmonėms – čia gali gausiau kauptis dulkės, o kartu – ir alergenai.

Kiliminės dangos kaina – nuo ~2 iki ~30 Eur už kv. m.

Šaltinis: Pinterest.com

Laminatas

 

Laminatą galima vadinti viena universaliausių ir bene dažniausiai pastaruoju metu pasirenkamų grindų dangų miegamajame. Laminatas vizualiai primena medieną ar net kitas dangas (akmenukų, odos, plytelių ir kt.) bei leidžia sukurti jaukų, patrauklų interjerą. Ši miegamojo grindų danga tarnaus ilgai, laikui bėgant nepakeis atspalvio, nenubluks, o labiausiai džiugina paprastas jos montavimas ir patraukli kaina.

Laminato priežiūra. Kokybiškas laminatas, lyginant su medinėmis grindimis, nėra toks jautrus drėgmei bei cheminėms medžiagoms, o viršutinis jo sluoksnis sukuria apsaugą, todėl laminuotas grindis galima prižiūrėti jums patogiausiu būdų – šluoti, siurbti ar plauti. Atkreipkite dėmesį, kad jei danga nėra pakankamai aukštos kokybės, dėl drėgmės gausos ji gali šiek tiek deformuotis. Dėmes iš laminato lengvai išvalysite acetonu.

Laminato trūkumai: ši danga, lyginant su kitomis, labiau braižosi. Bet, kita vertus, miegamajame su aukštakulniais nevaikštome, o šiuolaikinis laminatas – atsparesnis trinčiai ir braižymuisi. Dar vienas trūkumų – nėra galimybių laminato atnaujinti, pvz., šlifuojant, tad nusidėvėjusį, sugadintą laminatą reikės keisti nauju. Taip pat laminatas yra kietas, ne toks jaukus kaip, pavyzdžiui, kiliminė danga, tad miegamajame galima patiesti kilimą.

Laminato kaina – nuo ~3,5 iki 25 Eur ir daugiau už kv. m.

Šaltinis: Pinterest.com

Medinės grindys miegamajame

 

Gana populiarus pasirinkimas miegamajame – medinės grindys. Jos būna dviejų tipų – lentų (masyvo) arba parketas. Grindimis naudojamas kietmedis, pasižymintis puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, tačiau miegamajame nebus daug vaikščiojama, todėl grindų dangai galima panaudoti ir minkštesnių rūšių – pušies ar eglės – medieną. Labiausiai medinės grindys vertinamos dėl autentiškos išvaizdos, natūralumo, spinduliuojamo jaukumo. Be to, jos visada madingos ir tinka prie bet kokio interjero.

Palankiau rinktis storesnes parketlentes – jas galėsite daugiau kartų šlifuoti ir perlakuoti. Parketlentės įprastai būna 10–22 mm storio. Parketlenčių šlifuojamojo sluoksnio storis yra iki 4 mm.

Medinių grindų priežiūra. Turint medines grindis, prireiks apsiginkluoti šluota ar dulkių siurbliu ir periodiškai – 1–2 k. per savaitę – grindis iššluoti arba išsiurbti. Medinės grindys yra jautrios agresyvesniems chemikalams ir drėgmei, todėl jas plauti reikėtų į vandenį įlašinus specialių valiklių ir gerai išgręžus šluostę.

Medinių grindų trūkumai. Pagrindinis trūkumas – didelė kaina. Taip pat galima paminėti ir gana sudėtingą šio tipo grindų dangos atnaujinimą (šlifavimas, lakavimas ir t. t.).

Medinių grindų kaina – nuo ~15 iki ~50 Eur už kv. m (parketlentės – šiek tiek pigesnės už grindines lentas).

Kamštinė grindų danga miegamajame

 

Dar vienas, tiesa, Lietuvoje mažiau populiarus grindų tipas, tinkamas ir miegamuosiuose – kamštinės dangos. Viduržemio jūrą supančiose šalyse, Afrikos šiaurinėje dalyje, Prancūzijos ir Italijos pietinėse dalyse auga ypatingos rūšies bei struktūros kamštiniai ąžuolai, naudojami žaliavų gamybai. Didžiausias kamštinės grindų dangos privalumas – natūralumas, ekologiškumas. Kamštinė mediena tinka mėgstantiems minkštas ir šiltas dangas. Kaip ir kiliminė, kamštinė danga pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis.

Kamštinių grindų priežiūra. Kamštines grindis išvalyti – itin paprasta: prireiks tik įprasto šepečio, vandens ir grindų ploviklio.

Kamštinės dangos trūkumai: gana aukšta kaina ir sudėtingesnė priežiūra, nes kas 5–7 m. kamštinę dangą reikės perlakuoti. Jei sudomino kamštinė grindų danga, galite daugiau pasidomėti jos privalumais ir trūkumais (thespruce.com).

Kamštinės grindų dangos kaina – ~20–45 Eur už kv. m.

Šaltinis: Pinterest.com

Kitos grindų dangos miegamajam ir pasirinkimo alternatyvos

 

Miegamajame galima kloti ir keramines plyteles, tačiau praktiškai mūsų klimato zonoje jos naudojamos itin retai. Dažniausiai jas renkasi šiltųjų kraštų gyventojai. Tačiau jei miegamojo grindys bus šildomos ir ieškoma netikėtų spendimų, galima drąsiai jas rinktis.

Šaltinis: Pinterest.com

Kad plytelėmis išklotos miegamojo grindys neatrodytų, o ir nebūtų tokios šaltos, po lova ar kambario centre galima patiesti kilimą. Kilimai papuoš ir kietą laminato ar bet kurią kitą dangą. Miegamasis – patalpa, kurioje visada rekomenduojama patiesti kilimą ar bent jaukų kilimėlį kojoms.

Dar viena pasirinkimo alternatyvų miegamajam – vinilinės (PVC) grindys. Vinilinė danga buvo itin populiari mūsų tėvų laikais, tačiau vis dar plačiai naudojama ir šiandien. Šiuolaikinė PVC grindų danga – kur kas atsparesnė, ilgiau tarnaujanti, paprastai išvaloma, visiškai nekenksminga ir gana neblogai papuošianti net ir miegamąjį. Platus spalvų ir faktūrų pasirinkimas taip pat leidžia dangą lengvai priderinti prie miegamojo interjero.

Ir tai ne vienintelės grindų dangos, tinkamos miegamajame. Svarbiausia pasirinkti dangą, kuri padėtų suderinti praktiškumą ir estetinius kriterijus.