Praktiški patarimai planuojant vaiko kambario interjerą

Vaiko kambario interjeras

 

Tinkamai įrengti vaiko kambarį – gana komplikuota užduotis: visų pirma dėl to, kad vaikai taip greitai auga, o jų norai gali kisti greičiau, nei diena mainosi su naktimi. Tad šiandien dievinamos temos ar animacinių filmų herojai mažojo greitai nebežavės. Investuoti į princesėmis ar automobiliukais iš filmo „Ratai“ puoštus baldus nėra ilgalaikis ir ekonomiškas sprendimas. Generuojant idėjas vaiko/vaikų kambariui, reikėtų skirti kuo daugiau laiko: patyrinėti spalvas, tendencijas, apžiūrėti įvairius baldus, apgalvoti visas galimybes baldus atnaujinti ir pritaikyti augančiam vaikui, daug dėmesio skiriant vaiko amžiui.  Taip ne tik taupysite pinigus, bet ir sukursite nepavaldų laikui interjerą.

Vaikų kambario interjero kūrimo subtilybėmis dalijasi trys garsios užsienio interjero dizainerės: Fiona Shakespeare iš Shakespeare Design“, Lydia Maskiell ir Krystal Sagona iš „Interior Flow“.

Kokios spalvos turėtų dominuoti vaiko kambario interjere?

 

Parinkti tinkamas spalvas vaiko kambariui labai svarbu dėl kelių pagrindinių priežasčių:

 1. Kambario stilius ilgiau nepabos ir bus kur kas universalesnis.
 2. Tinkamai parinktos spalvos lavins vaiko kūrybiškumą, ramins jį ar neerzins vaikui ilsintis.

Mėgstamiausia mano spalva dekoruojant vaikų kambarį šiuo metu yra „Dulux“ gamintojo atspalvis „salt blue“. Tai tiesiog nešališkai neutrali spalva, tinkama dekoruojant tiek berniuko, tiek ir mergaitės apartamentus. Tai atspalvis, leidžiantis išvengti tradicinės rožinės įrengiant mergaitės kambarį ir „rėkiančių“ ryškiai mėlynos ar oranžinės spalvų berniukų kambariuose“, – L. Maskiell.

Interjero dizainerė F. Shakespeare nesivaikantiems vienadienių idėjų siūlo atkreipti dėmesį į neutralias spalvas:

Rinkitės neutralias, tačiau įdomesnes spalvas, kad jos tiktų tiek kūdikio, tiek ir paauglio kambaryje. Bet „neutralu“ jokiu būdu nereiškia „nuobodu“.“

Ji siūlo atkreipti dėmesį į spalvas, kurios dažniausiai dera su kitomis spalvomis, yra patrauklios ir interjere visuomet atrodo puikiai. Tad įrenginėjant vaikų kambarį verta rinktis:

 • šiltus pilkos, pilkšvos atspalvius;
 • turkio žalsvą;
 • variacijas su balta (labai švelnius pastelinius atspalvius);
 • melsvą vandens.

Vaikų kambario grindys

 

Vaikų kambario interjeras, o ir grindys jame turėtų būti parenkamos atsižvelgiant į jūsų atžalos poreikius. Ar vaikas daug mokosi? Gal jis daug laiko praleidžia ant grindų žaisdamas? O gal namuose norite sumažinti triukšmo lygį? Kai atsakysite į šiuos ir kitus klausimus, bus lengviau pasirinkti ir grindų dangą.

 1. Maskiell vaikų kambario grindis pataria dekoruoti nedideliais kilimais ar kilimėliais. Apskritai, ji itin mėgsta miegamuosius puošti kilimėliais. Kilimėlis vizualiai gali sukurti puikią atsvarą kietiems medienos paviršiams. O ir vaikai, ypač ikimokyklinio amžiaus, labai mėgsta žaisti sėdėdami ant grindų. Geriau rinktis kuo didesnį, minkštą, švelnų, lengvai valomą kilimą.

Galima panaudoti netgi vieną didelį ir vieną ar kelis mažesnius kilimėlius, pvz., didįjį – kambario centre, kitą mažesnį – prie lovos ir pan. O jei vaikas šiuo metu intensyviai domisi viena ar kita tema, herojumi, centre galima įkurdinti kilimą būtent su juo: nebepatinkančio kilimėlio daug lengviau atsikratyti, nei perdažyti/pertapetuoti sienas ar juo labiau pakeisti senuosius baldus naujais.

Jei tik nebijote sudėtingesnės priežiūros, galima rinktis kiliminę dangą.

 1. Sagona atkreipia dėmesį, kad itin atidžiai kilimą reikėtų rinktis, jei auginate alergišką vaiką: tokiu atveju labiausiai tiks akrilinis kilimas. Geros kokybės akriliniai kilimai yra minkšti, atrodo taip pat gražiai, kaip ir vilnoniai, juos paprasta prižiūrėti. Lietuvės mamos itin pamėgusios ir didelius iš atskirų detalių surenkamus kilimus-dėliones, kurios atlieka dar ir edukacinę funkciją.

Kokius baldus rinktis vaiko kambariui?

 

Šiuolaikinis vaiko kambario interjeras planuojamas pagal funkcines erdves. Vaiko kambaryje turėtų būti:

 • erdvė žaidimams;
 • erdvė mokymuisi ir asmeniniam tobulėjimui;
 • poilsio kampelis.

Pirmiausiai – vaiko poreikiai, baldai, atitinkantys amžių, po to – gražus dizainas, vaiko norai ir pan. Rekomenduojama pirmiausia išsirinkti lovą, spintą ir/ar lentyną drabužiams, daiktams susidėti ir stalą su kėdute arba kėde. Įrenginėjant ikimokyklinio amžiaus (2–7 m.) vaikų kambarį, galima rinktis paprastus nedidelius staliukus, prie kurių jie galės piešti, arba kartu su vaiku augančius rašomuosius stalus. 7 m. ir vyresniems vaikams jau reikėtų pirkti rašomąjį stalą ar specialią sistemą (stalas + lentynos ar pan.).

 

Pasak F. Shakespeare, vaikų kambariui puikiai tiktų skandinaviško stiliaus baldai (pavyzdžiui, įsigyti iš prekybos tinklo „Ikea“), kurių formos puikiai pritaikytos vaikų erdvėms. Vaikai turi daug žaislų, knygų, drabužių, todėl teks pasukti galvą, kaip visa tai kuo geriau sutalpinti kambaryje. Housebeautiful.com pateikia 30 genialių vaikų daiktų laikymo idėjų – gal kurį nors sprendimą pritaikysite ir savo vaiko kambaryje?

Mergaitės kambariui verta paieškoti rašomojo stalo, kuris greitai gali virsti kosmetiniu staliuku, prie kurio mergaitė puošis, šukuosis.

Ir bebaigiant – dar kelios vaikų kambario interjero dekoro idėjos:

 1. Renkant ar perkant vaiko kambario interjero akcentus, visuomet verta prisiminti taisyklę „mažiau yra daugiau“. Keli esminiai daiktai, ir kambarys atrodys išskirtinai.
 2. Aklai nesivadovaukite vaiko norais, kai, pavyzdžiui, visas kambarys nuo tapetų iki smulkmenų išpuošiamas dinozaurais arba fėjomis. Temą išlaikysite rinkdami smulkmenas, pavyzdžiui, pagalvėles ar naktinę lemputę. Kelios subtilios nuorodos į vaiko pomėgius – daug efektyviau ir universaliau.
 3. Vienas iš būtinų daiktų – naktinė lemputė: taip skatinsite vaiko norą skaityti prieš miegą, vaikui bus drąsiau, jei naktimis jis dažnai prabunda.
 4. Naudokite žaismingus sienų lipdukus, kuriuos nuklijavus nelieka jokių žymių. Įspūdingai atrodys dideli lipdukai, puikiai atstojantys tapetus. Galima rinktis ir lipdukus, ant kurių galima rašyti ir piešti kreida. Tiesa, jei vaikas dar mažas, kiek luktelėkite, nes lipdukai bus nuklijuoti greičiau, nei spėsite sureaguoti.
 5. Pagalvokite, kaip kambariui suteikti unikalumo – galbūt pastatysite dviaukštę lovą, nupirksite medžiaginę palapinę, įrengsite sūpynes, baldakimą ar net laipiojimui skirtą sienelę. Būkite kūrybingi!