Plautuvės virtuvei – ką pasirinkti?

Virtuvės kriauklių pasirinkimo gausa

Projektuojant virtuvės erdvę, svarbu suplanuoti tinkamą funkcinį trikampį tarp šaldytuvo, orkaitės/kaitlentės bei plautuvės. Ir neveltui – tai trys objektai, kurių išdėstymas ir funkcionalumas bene svarbiausi gaminant maistą. Todėl renkantis šiuos daiktus, labai svarbu atkreipti dėmesį į visus produkto aspektus ir patartina žinoti jų privalumus bei trūkumus.

Suprantama, jog viso namo įrengimo ar renovacijos metu tai neatrodo kaip reikšmingas laiko praleidimas, todėl žemiau pateikti pagrindiniai vertinimai ir patarimai, siekiant Jums sutaupyti šiek tiek laiko.

Lietuvos rinkoje vyrauja keletas pagrindinių gamintojų (FRANKE, BLANCO, AQUASANITA), kurie dominuoja ir daugybė mažesnių gamintojų (TEKA, REGINOX, ARTENOVA). Žinoma, gamintojų yra kur kas daugiau nei tik išvardinti ir tai tik įrodo, kaip sudėtinga nuspręsti, kas yra kokybiška, tinkama ir prieinama būtent Jums. Mes atrinkome vidutinę kainą turinčius, kokybę išpažįstančius prekinius ženklus.

RENKAMĖS PLAUTUVĖS MEDŽIAGĄ

Pagrindinės vyraujančios medžiagos mūsų rinkoje – nerūdijantis plienas, keramika, akmens masė ir nauja kompozicinė medžiaga (jei taip galima pavadinti Franke Tectonite plautuves).

Išvardintos medžiagos, tikime, jog nėra naujiena Jums, tačiau tikriausiai daugumai kyla pirmas klausimas – kas yra tectonite plautuvės?

Tectonite priklauso išskirtinai Franke gamintojui. Tai sintetinė medžiaga sudaryta iš ilgo stiklo pluošto jungties su poliesterio derva bei liejimo masės. Jei pasistengti nupasakoti vaizdžiai – tai primena akrilą padengtą matine spalva. Nors tai vieno gamintojo produktas, jį išskyrėme dėl kylančio populiarumo tarp pirkėjų. Nesistengiame reklamuoti gamintojo, tačiau šiuo metu alternatyvos šiai medžiagai neturime. Šio tipo plautuvės yra pigesnė alternatyva akmens masės kriauklėms, tačiau verta paminėti, jog Tectonite plautuvę paėmus į rankas, jos medžiaga primena plastmasę padengtą spalvos mišiniu, todėl neprilygsta granito solidumui.

Kokia virtuvės plautuvė geriausia?

Vienareikšmio atsakymo nėra, dėl to, jog mūsų poreikiai yra individualūs, tačiau keletą bendrų skirtumų tarp produktų galime išskirti. Žemiau sudarėme medžiagų vertinimo lentelę, kurioje atrasite kiekvienos medžiagos vertinimą. Jis sudarytas remiantis ilgalaike patirtimi, dirbant su plautuvėmis bei klientų atsiliepimais.

Vertinimo kriterijai (0 laikome prastu įvertinimu – 100 laikome geriausiu įvertinimu). Vertinimas neatspindi plautuvės kokybės, jis parodo kaip kiekvienas mums svarbus aspektas atsispindi tarp skirtingų medžiagų.

 

 • PLAUTUVĖS KAINA

  Brangiausiomis plautuvėmis išlieka keraminės. Tai lemia medžiagų kainos ir produkto pagaminimo sudėtingumas. Kainos ir kokybės vidurį išlaiko akmens masės bei nerūdijančio plieno plautuvės (gilesnės, ne štampavimo būdu). Vertinant kainą, verta paminėti, jog lygiaverčio vertinimo šiuo klausimu negali būti, nes kiekvieno poreikiai ir pasirinkimai skirtingi. Sąlyginai pigios Tectonite medžiagos plautuvės suteikia galimybę turėti spalvotą plautuvę virtuvėje. Taip pat, renkantis standartinę, apie 15cm gylio, štampuotą, nerūdijančio plieno plautuvę, sumokėsite kur kas mažesnę pinigų sumą lyginant su gilesnėmis, nerūdijančio plieno plautuvėmis.

 • PAVIRŠIAUS HIGIENIŠKUMAS

  Nepaslaptis, jog lygesnis paviršius lengviau nusivalo ir nepalieka galimybės veistis bakterijoms. Pačios lygiausios (kalbame apie mikroskopinį paviršių) – keraminės ir nerūdijančio plieno virtuvės kriauklės. Ne veltui, maisto gaminimo industrijoje naudojami nerūdijančio plieno paviršiai. Juos itin lengva prižiūrėti ir jie ypač higieniški.

 • PLAUTUVĖS PRIEŽIŪRA

  Kaip ir higienos klausimu, taip ir priežiūros – viskas priklauso nuo medžiagos lygumo ir įgeriamumo. Kadangi keraminės plautuvės ištiesų yra glazūruotos, jos neturi mikroskopinių porų, kurios galėtų įgerti paliktą nešvarumą. Tokiomis savybėmis pasižymi ir nerūdijantis plienas. Pasirinkę šias medžiagas, galėsite būti ramūs, net palikę arbatos maišelį, kavos tirščius ar išpylę burokėlių sultis į kriauklę. Priežiūra nereikalauja jokio šveitimo ar chemikalų, todėl manome, jog tai puikus pasirinkimas.
  Įsigijus granitinę plautuvę, reikės šiek tiek atidesnės priežiūros, ypač šviesesnėms plautuvėms. Žinoma, tinkamų ir efektyvių priemonių priežiūrai taip pat yra (pvz. Melamininės kempinėlės), todėl nereikėtų išsigąsti ir baidytis akmens masės plautuvių. Tectonite paviršius šiek tiek primena akmens masės, todėl priežiūros klausimu, jos pakankamai panašios.

 • MODELIŲ IR SPALVŲ ĮVAIROVĖ

  Šiuo metu didžiausias modelių ir splavų pasirinkimas vyrauja tarp akmens masės plautuvių bei keraminių plautuvių. Niekada neapsigausite pasirinkę nerūdijantį plieną – jis tinka praktiškai visose virtuvėse, tačiau kalbant apie spalvų pasirinkimą, jis yra labai ribotas. 

  FRANKE Fragranit spalvų paletė
           FRANKE Fragranit spalvų paletė
 • MEDŽIAGOS PATVARUMAS

  Tikriausiai tai bene svarbiausias aspektas. Virtuvę įrengiame/atnaujiname ne taip dažnai, todėl norisi, jog įsigytas daiktas tarnautų ne vienerius metus. Žinoma, nors visi puikiai suprantame, jog estetiškai atrodantys, kokybiški produktai turi aukštesnę kainą, vistik žvalgomės ir stengiamės sutaupyti.
  Vienareikšmiai teigti negalime, jog vienos plautuvės Jums tarnaus už kitas, nes vėlgi tai priklauso nuo daugelio priežasčių – gamintojo pasirinkimo, naudojimo, priežiūros ir kt. Tačiau vertinant medžiagas, patvariausios būtų nerūdijančio plieno bei keraminės kriauklės. Jos pasižymi didžiausiu atsparumu smūgiams, įbrėžimams, spalvos pakeitimams bei karščiui.

Franke Plautuvės - El.parduotuvėje LaikasNamams.lt
Franke Plautuvės – El.parduotuvėje LaikasNamams.lt

RENKAMĖS VIRTUVINĖS KRIAUKLĖS TIPĄ

Gamintojai šiuo metu Jums gali pasiūlyti 4 skirtingus plautuvių montavimo tipus:

 • įstatomą iš viršaus
 • montuojamą iš apačios
 • montuojamą lygiai su stalvišiu
 • montuojamą ant stalviršio „Slimtop“
Plautuvių montavimo tipai
Plautuvių montavimo tipai: lygiai su stalviršiu ir „Slimtop”
Plautuvių montavimo tipai
Plautuvių montavimo tipai: Po stalviršiu montuojama ir ant stalviršio uždedama

Montuojama iš viršaus plautuvė – Tai bene populiariausias pasirinkimas, tinkantis visų tipų stalviršiams. Anga plautuvei išpjaunama pagal duotus gamintojo matmenis, į ją įstatant plautuvę. Įstačius, aplink plautuvę silikonuojama.

Montuojama iš apačios plautuvė – Tai taip pat populiarus pasirinkimas, tačiau turintis vieną, itin svarbų momentą. Renkantis tokio tipo plautuvę, turite būti tikri, jog stalviršis yra atsparus drėgmei! Tokie stalviršiai gali būti granitiniai, marmūriniai ar pagaminti iš MDF plokščių. Kitaip tariant, laminuoti, medžio drožlių stalviršiai nėra tinkami, nes pjaunant angą plautuvei ir ją sumontuojant iš apačios, lieka atviras stalviršio vidus, ko pasekoje jis bus sugadintas drėgmės.
Tokios pat sąlygos galioja ir plautuvėms, kurios įfrezuojamos lygiai su stalviršiu.

Jūsų pasirinkimas turėtų būti atidus ir iš anksto apgalvotas, nes neįvertinus galimybių ir pasirinkus techniškai netinkamą plautuvę, turėsite papildomų rūpesčių, keičiant modelį, verčiant baldininkus laukti plautuvės, o būna, jog plautuvės tenka laukti ir visą mėnesį..

RENKAMĖS VIRTUVINĖS PLAUTUVĖS GAMINTOJĄ

Puikiai suprantame, jog nėra įmanoma apžvelgti visų egzistuojančių gamintojų, nes vieni atsiranda, kiti dingsta, tačiau apžvelgsime gerai žinomus, stambesnius rinkos žaidėjus, kurių vardus, tikime, jog ne kartą esate girdėję. Kaip nepasimesti ir pasirinkti patikimą gamintoją? Kokie aspektai turėtų padėti priimti tinkamą sprendimą? Tikime, po apžvalgos galėsite susidaryti tvirtą nuomonę apie vyraujančius gamintojus Lietuvoje.

FRANKE

Kilmės šalis: Šveicarija
Atsovybė Lietuvoje: Yra
Produktų pasiūla: Didžiausias nerūdijančio plieno plautuvių pasirinkimas, akmens masės plautuvės, keraminės plautuvės, Tectonite plautuvės, virtuviniai maišytuvai, šiukšlių rūšiavimo sistemos, virtuvės aksesuarai.
Kainų lygis: Vidutinis ir aukštesnis
Trumpas komentaras ir žmonių nuomonės:
Vienas iš labiausiai atpažįstamų prekinių ženklų (ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose pasaulio valstybėse). Investuojantis į naujoves ir gebantis pasiūlyti visavertę virtuvės sistemą. Garantijos laikotarpiai adekvatūs, o garantiniai įsipareigojimai vykdomi (asmeninė patirtis). Manome, jog galima atrasti tų, kurie bus nusivylę šiuo prekiniu ženklu, dėl kokybės, pasiūlos ar sprendimų, tačiau didžiąja dalimi tai patikimas gamintojas, kuris tikime, jog džiugina daugelį pasirinkusiųjų.

BLANCO

Kilmės šalis: Vokietija
Atsovybė Lietuvoje: Yra
Produktų pasiūla: nerūdijančio plieno plautuvės, akmens masės plautuvės, virtuviniai maišytuvai, šiukšlių rūšiavimo sistemos, virtuvės aksesuarai.
Kainų lygis: Vidutinis – aukštesnis
Trumpas komentaras ir žmonių nuomonės:
Prekinis ženklas atpažystamas kaip teikiantis kokybišką produkciją bei inovatyvius sprendimus. Nemaža dalis žmonių turi šias plautuves po 5-10 metų ir kreipiasi tik ruošdamiesi renovacijai ar naujoms statyboms. Už gražesnius sprendimus tenka sumokėti pakankamai didelę pinigų sumą, tačiau tikime, jog investuojant į tokius produktus ilgame laike, tai atsiperka.

AQUASANITA

Kilmės šalis: Lietuva
Atsovybė Lietuvoje: Yra
Produktų pasiūla: Dirbtinio granito plautuvės, nerūdijančio plieno plautuvės, maišytuvai, virtuvės aksesuarai.
Kainų lygis: žemesnis – vidutinis
Trumpas komentaras ir žmonių nuomonės:
Manome, jog tai galėtų tikti žmonėms, kurie ruošiasi būstą nuomuoti. Daug lėšų nereikalaujanti investicija su mintimi po nuomos pakeisti. Per ilgą pardavimų patirtį, teko susidurti su ne viena nuomone, jog plautuvės praranda spalvą ilgiau jomis pasinaudojus. Tai tikrai nėra ta savybė, kuri džiugintų pirkėjus.

TEKA

Kilmės šalis: Vokietija
Atsovybė Lietuvoje: Yra
Produktų pasiūla: Stiklinės plautuvės, buitinė technika, granitinės plautuvės, nerūdijančio plieno plautuvės, plautuvių priedai.
Kainų lygis: Vidutinis- aukštas
Trumpas komentaras ir žmonių nuomonės:
Dėl šio prekinio ženklo kyla kontraversiškos nuomonės, nes gamintojas patikimas, tačiau pasidomėjus atstovybe Lietuvoje nekyla minčių pirkti šios produkcijos. Tikriausiai trūksta komunikacijos ir skaidrumo, o žmonių neigiamos reakcijos atsispindi forumuose.

 

VILLEROY & BOCH

Kilmės šalis: Vokietija
Atsovybė Lietuvoje: Yra
Produktų pasiūla: Keraminės plautuvės, virtuviniai maišytuvai
Kainų lygis: Aukštesnis
Trumpas komentaras ir žmonių nuomonės:
Labai gerai žinomas ir populiarus prekinis ženklas visame pasaulyje. Lyderis keramikos gamyboje ir santechnikoje. Praktiškai nenuviliantis dėl kokybės, tačiau atitinkamai ir kainuoja gamintojo produkcija.

Kaip jau minėjome, yra begalė kitų, prekinių vardų ir produkcijos, tačiau stengiamės orientuotis į pridėtinę vertę kuriančius, kokybę reprezentuojančius gamintojus. Sutinkame, jog kaip taisyklė, tokių gamintojų produkcija kainuoja brangiau, lyginant su iš trečiųjų šalių įvežta produkcija, tačiau mes nelyginame tik kainų. Vertiname ir Jūsų laiką, saugumą bei ramybę.

 

Visa surinkta ir paskelbta informacija yra viešai prieinama per interneto prieigą. Paskelbta informacija yra mūsų nuomonės bei patirtys, sukauptos dirbant namų įrengimo srityje. Už paskelbtų prekinių ženklų paminėjimą nebuvo sumokėta, jokia forma. Stengiamės pateikti aktualią informaciją neperšant konkretaus prekinio ženklo.