Pasidaryk pats. 5 fantastiškos ir lengvai įgyvendinamos idėjos vyno laikikliui

Pasidaryk pats. Vyno laikikliai

 

Jei vyno buteliai yra Jūsų virtuvės interjero, valgomojo ar kitos patalpos dekoro elementu, verta pasirūpinti originaliu jų pateikimu – vyno laikikliu, atliksiančiu ne tik praktišką, bet ir vizualinę funkciją. Siūlome kelias vyno laikiklio idėjas, kurių įgyvendinimui reikės visai nedaug: minimalaus medžiagų kiekio, šiek tiek Jūsų laiko ir lašelio kruopštumo.

Vyno lenta

 

thesprucecrafts.com

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos arba kelių lentų;
 • apdailos priemonių lentai: grunto (nėra būtinas, bet panaudojus lentos eksploatavimo laikas ir reprezentatyvi išvaizda bus ilgesni), dažų arba lako (priemones, spalvas rinkitės pagal savo poreikius, verta atsižvelgti į interjere vyraujančią spalvų gamą);
 • laikiklių (tiks skirti drabužiams kabinti ar kiti, didesni) ir varžtų jiems prisukti.

Tinkamai paruošę lentą prisukite prie jos laikiklius – po du vienam buteliui, tarp laikiklių išlaikykite reikiamus atstumus, kad vyno butelis tvirtai laikytųsi. Vyno laikiklį priderinsite kone kiekviename interjere, jei parinksite tinkamas spalvas. Lentą galite lakuoti arba dažyti įvairiausiomis spalvomis, galite suteikti sendintos medienos efektą, kuris įstabiai įsilies į kaimo stiliaus interjerą. Laikiklius taip pat rinkitės tokius, kurie derės Jus patalpoje, o drauge su lenta jie gali sudaryti arba harmoningą vientisą vaizdą, arba žavingą kontrastą – viskas pagal Jūsų norus.

Toks vyno laikiklis tiks virtuvėje, valgomajame, net darbo kabinete. Galima derinti vieną šalia kitos kelias lentas ir sutalpinti daugiau vyno butelių. Svarbu gerai pritvirtinti lentą prie sienos, kad nebūtų galimybės laikiklio pajudinti.

 

Vyno dėžutė

 

thesprucecrafts.com

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės dėžės ir kelių medinių plokščių dėžės perskyrimams (vidinėms sienelėms);
 • apdailos priemonių dėžei: dažų arba lako (spalvas rinkitės pagal savo poreikius, verta atsižvelgti į interjere vyraujančią spalvų gamą);
 • klijų medienai.

Vidines dėžės sieneles suklijuokite norima forma, svarbu, kad būtų patogu įdėti vyno butelius – puikiai tiks „X“ ar „Y“ formos. Medieną galite dažyti, lakuoti ir tobulai įlieti į namų interjerą. Jei pasirinksite baltą, melsvą, kreminę ar kitą pastelinę spalvą, o gal net pritaikykite dekupažo techniką, toks vyno laikiklis tobulai derės Provanso interjere; balta spalva bus tobulas pasirinkimas minimalistiniam, skandinaviškam, moderniam stiliui; pasirinkite metalo spalvą ir vyno laikiklis taps nepriekaištingu akcentu industriniame, futuristiniame, Art Deco stiliuose; tamsi laikiklio spalva tobulai šią dekoro detalę įlies į klasikinio stiliaus aplinką.

 

Vyno lentynos

 

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:  

 • medinės lentos ir mažesnių medinių detalių lentynėlėms suformuoti;
 • apdailos priemonių medienai: dažų arba lako (spalvas rinkitės pagal savo poreikius, verta atsižvelgti į interjere vyraujančią spalvų gamą);
 • klijų medienai arba varžtelių.

Rekomenduojame lentynėlių formavimui ir tvirtinimui rinktis klijus. Suklijuotos atrodys estetiškiau, nei susuktos varžteliais, mat jie matosi ir laikiklis vizualiai nebus toks dailus. Ant lentynėlių galima pritvirtinti vietas užrašams, pavyzdžiui, konkretaus vyno pavadinimui. Lentą patikimai prisukite prie sienos, geriausia – viršuje ir apačioje, kad nejudėtų.

Šis laikiklis yra iš vienos medžiagos – medžio, todėl puikiai derės rustic stiliaus virtuvėje ar valgomajame. Šiuo atveju lentynai rinkitės raudonmedžio ar tamsiai rudą spalvą, galima suteikti sendintos medienos efektą. Medis yra universalus, jis vertinamas daugelyje interjero stilių, tad priklausomai nuo spalvos, kuria nudažysite medieną, toks vyno laikiklis derės ir kitais stiliais įrengtose erdvėse, pavyzdžiui, ispaniškame, Viduržemio jūros, skandinaviškame, klasikiniame interjeruose.

 

Virvutėmis laikomas vynas

 

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės: 

 • medinės lentos;
 • apdailos priemonių medienai: dažų arba lako;
 • storos virvės;
 • grąžto skylėms lentoje pragręžti.

Lentos šonuose šiek tiek toliau nuo krašto reikia padaryti tinkamo dydžio skyles – tokias, pro kurias galėtumėte praverti turimą virvę, bet kurios ir patikimai ją laikytų. Virvę praverkite padarydami kilpas (kiekvienam buteliui – po dvi kilpas, einančias vienoje linijoje). Virvės kilputėms sukietinti galima panaudoti klijus ar specialias medžiagas – taip kilputės bus nesukritę ir atrodys reprezentatyviai.

Kaip ir aukščiau aprašytose idėjose, medinei lentai apdailą pasirinkite pagal patalpos, kurioje laikysite šį laikiklį, interjerą. Mediena – puiki medžiaga, sudaranti itin plačias apdailos, spalvinės gamos galimybes, tad dažykite pasteline, sodria, ryškia, tamsia ar kokia tik norite spalva, kad pagamintas laikiklis įsilietų į interjerą arba taptų akį traukiančiu akcentu.

Toks laikiklis puikiai tiks kaimiško stiliaus interjere, taip pat Provanso, skandinaviško, pajūrio stilių virtuvėse ar valgomojo patalpose.

 

Modernus vyno laikiklis

 

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės: 

 • medinės lentos ar plokštės;
 • apdailos priemonių medienai: dažų arba lako;
 • vienodo ilgio masyvių, tvirtų varžtų, kurie patikimai bus įsukti į lentą ar plokštę.

Bene svarbiausias čia – atstumas tarp varžtų (į lentą įsukamas jo galas, o pats varžtas tampa laikikliu), nes ant dviejų šalia esančių varžtų paguldytas vyno butelis turi patikimai laikytis.

Toks modernus laikiklis tiks šiuolaikiškuose interjero stiliuose, svarbu parinkti tinkamą lentos ar medinės plokštės spalvą – baltą, juodą, o gal sidabrinę ar auksinę? Medžio ir metalo tandemas moderniuose stiliuose labai sveikintinas ir puikiai dera.

Lai Jūsų pagamintas vyno laikiklis tampa interjero akcentu!