Pasidaryk pats – stilingi ir funkcionalūs radiatorių uždengimai

Jei pasakysime, kad radiatoriai dažniausiai yra tarsi svetimkūnis dailiame, kruopščiai apgalvotame interjere, tikriausiai Jūs pritariamai palinksėsite. Neneigiame, radiatoriai labai svarbūs, juk jie užtikrina šilumą namuose šaltuoju metų laiku, bet drauge dažnai tampa tikru galvos skausmu, kurį norisi padaryti nematomą, kažkuo uždangstyti, kad nekristų į akis, negadintų interjero koncepcijos ir neišsiskirtų bendrame harmoningame vaizde. O kaip tą padaryti? Štai čia ir pagelbėsime – pateikiame šaunių, originalių idėjų, kaip pasigaminti stilingų radiatorių uždengimų, padėsiančių atsikratyti to amžino klausimo: „Na, kaip padaryti radiatorius mažiau matomus, nepakenkiant pagrindinei jų funkcijai?“

Tiesa, būtina paminėti ir praktinę radiatorių uždengimų funkciją – jie leis sklisti šilumai po namus, bet patys nebus tokie karšti kaip radiatoriai, todėl labai pravers, jei namuose yra mažų vaikų, taip pat sudarys sąlygas šalia ar ant uždengimo laikyti karščiui jautresnius daiktus, pavyzdžiui, augalus.

Siūlų voratinklis

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinių tašelių karkasui ir medžiagų apdirbimui: dažų ar lako;
 • storo siūlo (geriausia natūralaus: medvilnės, lino, vilnos);
 • nedidelių vinukų ar varžtelių.

Pagal savo radiatoriaus matmenis iš medinių tašelių pagaminkite karkasą. Jį paruoškite – nušlifuokite, jei neobliuota mediena, dažykite arba lakuokite, priklausomai nuo to, kokio dizaino norite. Vidinėje jo pusėje prikalkite vinukus arba prisukite varžtelius taip, kad jų galvutės nebūtų prigludę prie medienos. Tada imkite siūlą ir raizgykite jį įvairiais raštais, vis apsukdami aplink vinuko ar varžtelio galvutę. Sudarysite tankų voratinklį.
Toks radiatoriaus uždengimas tiks visoms namų erdvėms ir daugeliui interjerų. Galbūt reikėtų vengti modernaus, industrinio stilių, bet rustic, skandinaviško, ispaniško, pajūrio stilių interjere jis derės puikiai.

Dailus akcentas

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • MDF plokščių ir dažų;
 • stalviršio (galite panaudoti nudažytą ar nulakuotą medinę lentą);
 • aliuminio grotelių.

Medinis stalviršis nebus šilumos laidininkas, neįkais, todėl toks uždengimas bus tobulas ant jo laikyti augalus ir kitus daiktus, kurie jautrūs karščiui. Karkasui pasirinkę karščiui, ugniai atsparias MDF plokštes turėsite neįkaistantį karkasą, kuris visą šilumą nukreips per aliuminio groteles. Toks uždengimas atliks ne tik savo pagrindinę funkciją, bet ir taps funkcionaliu interjero elementu (atstos komodą, staliuką), tiksiančiu svetainei, prieškambariui, miegamajam ir kitoms namų patalpoms.
Priklausomai nuo pasirinktų spalvų, kuriomis nudažysite MDF plokštes, toks uždengimas derės daugeliui interjero stilių: baltas, pilkas – minimalistiniam, skandinaviškam, moderniam; kreminis, melsvas – Provanso; rudas, raudonmedžio – klasikiniam, tradiciniam; ryškus – rytietiškam; metalo spalvos – loftui ir t.t.

Uždangalas-poilsio kampelis

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinių tašelių;
 • dažų ar lako medienai;
 • varžtų, o geriausia – medienai skirtų klijų.

Medieną rinkitės kietesnę, pavyzdžiui, buko, guobos, klevo. Prioritetą teikite lapuočių medienai, o spygliuočių venkite, nes ji minkšta. Medinius tašelius geriausia naudoti jau obliuotus, tad juos nudažykite norima spalva arba nulakuokite, jei norite išsaugoti natūralią medienos spalvą ir tekstūrą. Vieną tašą tvirtinkite išilgai po palange, o kitą – priešais radiatorių ant grindų (tokiu atstumu, kokio pločio uždengimas reikalingas). Galite tvirtinti naudodami metalinius tvirtinimo kampukus arba tvirtus klijus (pastarųjų nesimatys, vaizdas bus estetiškesnis). Tašelius montuokite tvirtindami vieną su kitu „L“ forma ir prie minėtų dviejų skersinių. Baigę uždengimo gamybą ant jo dėkite minkštas pagalvėles ir susikurkite jaukią zoną skaityti, gerti kavą ar tiesiog mėgautis vaizdu pro langą.
Toks radiatorių uždengimas, priklausomai nuo pasirinktos spalvos, harmoningai įsilies į modernią, eklektišką, rytietišką, skandinavišką, boho stiliaus svetainę ar miegamojo zoną.

Durų tipo uždengimas

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinių tašelių arba dailylenčių;
 • medienos apdailai skirtų priemonių;
 • klijų medienai;
 • vyrių.

Toks sprendimas labai patogus, nes neprarandamas patogus priėjimas prie radiatoriaus. Durelių perimetrui naudokite dailylentes, o o skersiniams – medinius tašelius, pavyzdžiui, 1 cm storio ir poros centimetrų pločio. Skersinius supjaukite reikiamo ilgio atkarpomis ir klijuokite – taip nebus matomų tvirtinimo elementų. Durelių apdailai pasirinkite norimos spalvos dažus ar laką, kad uždengimas derėtų prie kambario interjero. Natūralaus medžio uždengimas-durelės puikiai tiks kaimiško, ispaniško stiliaus interjere, o sendinto medžio efektas tobulai įsilies į Provanso stiliaus interjerą. Pasirinksite rudą, raudonmedžio spalvas? Uždangalas bus nepriekaištingas akcentas tradiciniame, klasikiniame ar Viduržemio interjere. Baltos, juodos ar metalo spalvos durelės tiks radiatoriui, jei patalpoje vyrauja lofto, industrinis stilius.

Viskas slypi paprastume

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės paletės;
 • medienos apdailai skirtų priemonių.

Medinių palečių panaudojimo interjere ir eksterjere bumas dar nepraėjo. Ir puiku, nes jos tikrai padeda lengvai ir ekonomiškai sukurti puikius, funkcionalius daiktus. Štai kad ir radiatorių uždengimas. Reikės medinės paletės ir, jei norite, dažų arba lako. Galite naudoti ir neapdirbtą paletę. Tiesa, tokiu atveju ji reprezentatyvi išliks trumpiau, bet bus tikras natūralumo ir ekologijos akcentas namuose. Šis radiatoriaus uždengimas nepriekaištingai įsilies į skandinavišką, rustic, ispanišką, Provanso stiliaus interjerus, kuriuose medis – neatsiejama dalis. Provansui, žinoma, sukurkite sendintos medienos efektą – atrodys tobulai.

Tai kelios radiatorių uždengimų idėjos: nuo pačios paprasčiausios iš paletės, iki sudėtingesnių, kur reikės daugiau laiko ir kruopštumo. Pasitelkite kūrybiškumą, skirkite šiek tiek savo laiko ir sukurkite funkcionalų, dailų uždangalą, padėsiantį originaliai paslėpti radiatorius.