Pasidaryk pats: Lovytė – namelis vaikui

Vaikų baldų sektoriuje tikras lovyčių – namelių bumas. Nenuostabu, pirmiausia, toks baldas atrodo nepaprastai dailiai ir vaiko kambario interjere įsilieja tiesiog tobulai. Antra, lova – namelis labai funkcionalus, nes taps ne tik vaiko miego, poilsio vieta, bet ir šaunia, jaukia žaidimų erdve. Dar vienas aspektas – vaikas noriai eis miegoti į tokią mielą poilsio zoną.

Negana to, tokia lova – tobulas sprendimas, jei auginate kūdikį, nes ji yra žema, ant grindų, todėl vaikui nebus galimybės iškristi (na, o iškritęs to, greičiausiai, nė nepajus, be to, galite prie krašto pritvirtinti apsaugėlę), taip pat jis lengvai į ją įlips pats. Galbūt ir Jūs esate iš tų, kurie susižavėjo dailiu baldu, jau ieškote, kur tokį įsigyti savo atžalai? Neskubėkite! Tokį nesunkiai galite pasigaminti patys ir sutaupyti krūvą pinigų. Reikės tik skirti šiek tiek savo laiko. Pateikiame instrukciją, kaip „gaminti“ šį vaikų kambario stebuklą.

Gaminsime lovą, kuriai tiks 140 x 70 čiužinys – baldas bus tinkamas ir kūdikiui, ir ūgtelėjusiam vaikui.

Medžiagos, kurių reikės

Lovai-nameliui naudokite obliuotą medieną. Jei nenorite išlaidauti, labai gerai tiks ir pušis, taip pat puikūs pasirinkimai bus uosis, ąžuolas, beržas.

Jums reikės:

  • dviejų 3 metrų ilgio tašų 10 x 5 cm (naudokite perimetrui ant žemės);
  • aštuonių 3 metrų tašų 5 x 5 cm;
  • medienos klijų (rinkitės ypač stiprius, kuriuos naudoja staliai);
  • tvirtinimo elementų – varžtų (nebūtina, jei naudosite klijus);
  • metalinių kampukų (jei norite super tvirtumo, bet tikrai nebūtina, nes pakankamą tvirtumą garantuos medienai skirti aukštos kokybės klijai);
  • ekologiškų, vaikų baldams dažyti ar lakuoti skirtų dažų / lako;
  • lovos grotelių 140 x 70 cm.

Lovos gaminimo procesas

Pirmiausia padarykite lovos pagrindą. Jam naudokite storesnius tašus. Supjaukite reikiamo dydžio, kad viduje liktų vieta 140 x 70 cm matmenų čiužiniui. Turėkite omenyje, kad statinius (keturi namelio kampai) geriau statyti tarp pagrindo tašų (o ne tvirtinti ant jų pastačius) – bus tvirčiau. Pačius pagrindui skirtus tašus statykite taip, kad 10 cm būtų į aukštį, o 5 cm – į plotį. Sutvirtinkite klijuodami klijais. Jei yra poreikis, galite metaliniais kampukais tvirtinti papildomai iš vidinės pusės (aukščiau, ne prie žemės). Palei žemę iš vidaus varžtais keliose vietose prisukite 5 x 5 tašelius – jie bus skirti padėti čiužinio grotelėms.
Viršuje, kur eis lovos-namelio stogas, tašelius supjaukite įstrižai, kad gražiai susiglaustų stogo karkasas.
Medienos tašus vieną su kitu tvirtinkite klijais – aukštos kokybės klijai garantuoja puikų sukibimą. Mažiau pastebimose vietose papildomam tvirtumui galite naudoti varžtus. Jei labai norite sukti metalinius kampus – pirmyn, bet turėtumėte žinoti, kad vizualiai jie vaizdą gadina, „apsunkina“ baldą, lova praranda elegantiškumą, grakštumą.
Kai jau turite pagrindą ir keturis stačius kampuose įkurdintus tašus, tuomet montuokite vertikalius stogo tašus, kurie sutvirtins tuos keturis, kurie stovi stati. Toliau – stogo frontonų eilė ir juos sujungiantis per visą ilgį einantis centrinis tašas.

Apdaila

Jei norite išlaikyti natūralią medienos spalvą, lovą-namelį lakuokite, tik labai atsakingai rinkitės laką ir prioritetą teikite ekologiškam, bespalviui ir bekvapiui. Tokius pat kriterijus taikykite ir tada, jei lovą-namelį nuspręsite dažyti dažais. Geriausia, jei konsultantų parduotuvėje paprašysite, kad parekomenduotų specialias vaikų baldams skirtas apdailos priemones.
Viskas! Lova-namelis baigas. Dėkite ant grotelių čiužinį ir lai Jūsų atžala mėgaujasi miegu, poilsiu ir žaidimais šaunioje aplinkoje ir komfortiškoje, dailioje lovytėje. Ir Žinoma, kaip visuomet – gausybė įkvėpimų Pinterest platformoje (lovytės-nameliai)!