Pasidaryk pats – daiktų kabyklos idėjos prieškambaryje

DIY (Do it yourself) – namų interjeras Jūsų rankose!

Prieškambaris yra ta namų patalpa, kurią užsukę svečiai pamato pirmiausia. Tad kodėl gi nepasirūpinus originalia ir funkcionalia kabykla daiktams? Negana to, greičiausiai neretai galvoje kirba klausimas: „Kaip čia viską tame prieškambaryje sutalpinti?“ Tad pateikiame šaunių idėjų, padėsiančių sukurti tokias pakabas, kurios bus ne tik įdomios, bet ir priglaus nemažai daiktų ir padės taupyti erdvę.

Panaudokime pakabas

šaltinis: https://www.homedit.com/19-easy-diy-coat-rack-design-ideas/

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos;
 • apdailos priemonių lentai: dažų ar lako, taip pat teptuko arba volelio;
 • medinių pakabų ir įrankio joms pjauti;
 • klijų medienai.

Paruoškite lentą: jei ji nauja, darbo bus mažiau, jei naudosite senesnę, siekiant išgauti dailesnį vaizdą, rekomenduojama ją nušlifuoti. Tada padenkite dažais arba laku. Plati spalvinė gama leis rinktis norimą ir priderinti prie prieškambario interjero. Medines pakabas reiks kiek „apgadinti“ – iš vienos pusės nupjaukite maždaug trečdalį pakabos. Tuo nupjautuoju galu pakabas tvirtinkite prie lentos (dalis su kabliuku lieka apačioj), o lentą  prie sienos. Pakaboms tvirtinti geriau naudoti klijus, ne varžtus, nes klijai suteiks estetiškumo, tvirtinimo medžiaga nebus matoma. Pakabos kabliukas tiks kabinti paltams, striukėms (tai puikus sprendimas drabužiams, kurie neturi kilpučių – juos lengvai užmesite ant tokio kabliuko), o pakabos metalinė kilpelė „priglaus“ kepures, šalikus, skaras, rankines.

Medis puikiai tiks, jei gyvenate rąstiniame name, taip pat tokia kabykla derės rustic stiliaus interjere, o pasirinkus tinkamas spalvas, ir Provanso stiliaus prieškambaryje.

Šaukšteliai ir šakutės kabyklai

pasidaryk pats - kabykla su sakutemis

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos;
 • apdailos priemonių lentai: dažų ar lako, taip pat teptuko arba volelio;
 • metalinių šaukštelių ar šakučių;
 • varžtelių.

Gamybos procesas bus paprastas ir smagus. Medieną paruoškite pagal savo poreikius: šlifuokite, dažykite, lakuokite. Spalvas pasirinkite tokias, kurios harmoningai derės prieškambario visumoje arba taps ryškiu, originaliu akcentu. Šaukštelius arba šakutes šiek tiek pakaitinkite virš ugnies ir pasinaudoję replėmis lenkite, kol išgausite norimą kabliuko formą. Šakutės suteikia dar daugiau galimybių improvizacijai, kadangi galite išlankstyti ir jų smeigiamąsias dalis.

Medžio ir metalo tandemas labai stilingas bei, parinkus atitinkamas medžio spalvas, suteikiantis galimybę tokią kabyklą įkomponuoti įvairius stilius atstovaujančiuose prieškambariuose, pavyzdžiui, minimalistiniame (rinkitės baltą, juodą, pilką spalvas medienai), moderniame (tinka klasikinės spalvos arba ryškesnės, pavyzdžiui, sodri raudona), rytietiškame (medienai tiks prigesinta raudona ar aukso spalva, kiti ryškūs atspalviai), Viduržemio (palikite natūralią medienos spalvą) ir daugelyje kitų.

Originalus kabyklos pagrindas

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • kabliukų (rinkitės kokius tik norite arba pasigaminkite iš šaukštelių, šakučių, kaip aprašėme aukščiau);
 • originalaus pagrindo, prie kurio tvirtinsite kabliukus;
 • apdailos priemonių pagrindui: dažų ar lako, taip pat teptuko arba volelio;
 • varžtelių.

Originaliam pagrindui sugalvoti pasitelkite savo kūrybiškumą. Gal tai bus mediniai irklai, sukursiantys autentišką aplinką ir tobulai įsiliesiantys į kaimiško stiliaus prieškambarį? O gal medinės slidės, kurios, parinkus tinkamas spalvas, puikiai tiks ne tik rustic, vintažinio stilių patalpose, bet ir moderniame, skandinaviškame, boho stiliaus prieškambaryje?

Metalo kuriamas modernumas

pasidaryk pats - kabykla is vamzdzio

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • metalinių vamzdžių (skirtų vandens sistemai);
 • kampinių jungčių ir jungčių su kraneliais.

Įsivaizduokite, kad vamzdžiai ir jungtys yra tarsi Jūsų konstruktorius, iš kurio detalių sudėsite norimą formą. Junkite detales tarpusavyje ir sukurkite savo kabyklą, o jungtys su kraneliais atstos kabliukus. Pirmyn – interpretuokite!

Tokia metalinė kabykla tobulai derės loft stiliaus interjere, kuriame metalui tenka reikšmingas vaidmuo, taip pat industriniame, Art Deco.

Medinės paletės vis dar mėgiamos

pasidaryk pats - kabykla is paletes

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės paletės;
 • apdailos priemonių lentai: dažų ar lako, taip pat teptuko arba volelio;
 • kabliukų (rinkitės kokius tik norite arba pasigaminkite iš šaukštelių, šakučių, kaip aprašėme aukščiau);
 • varžtelių.

Medinės paletės storesnes dalis, esančias kitoje pusėje, nuimkite – taip ji bus mažiau atsikišusi nuo sienos ir atrodys dailiau. Nušlifuokite paletę ir padenkite laku, jei norite išlaikyti medžio tekstūrą ir natūralią spalvą, arba norimos spalvos dažais. Kabliukus tvirtinkite varžteliais.

Gaminiai iš palečių puikiai tinka rustic, vintažinio stilių prieškambariuose, parinkus pastelines spalvas tobulai įliesite tokią kabyklą ir į Provanso stiliaus koncepciją. Populiariems stiliams – skandinaviškam, moderniam, minimalistiniam – rinkitės baltą, dramblio kaulo ar pilką spalvą, o klasikiniam tiks tamsi medžio spalva.

Neišmeskite senų skėčių!

pasidaryk pats - kabykla prieskambariui

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos ir varžtelių;
 • apdailos priemonių lentai: dažų ar lako, taip pat teptuko arba volelio;
 • skėčių, turinčių lenktas plastikines rankenas.

Lentą paruoškite kaip aukščiau aprašytose idėjose ir priderinkite prie prieškambario interjero. Nuo skėčių atsargiai nuimkite rankenų apatines dalis – taip, tas lenktas. Jei norite išraiškingos kabyklos, rinkitės spalvotas rankenas, įvairių dydžių. Prisukite jas prie lentos ir štai – turite smagią, originalią daiktų kabyklą. Interjero kontekste ji labiau derės prie boho, vintažinio stiliaus ir visur, kur nėra apibrėžtų rėmų, klasikos, o vyrauja netradiciniai sprendimai. Tokia kabykla puikiai tiks prieškambaryje tų namų, kuriuose auga vaikai!