Pasidaryk pats – 6 unikalios lentynos

Lentynos, lentynėlės… Platesnės, siauresnės, įvairių spalvų bei formų, pavienės ar sudarančios ištisas kompozicijas jos puikuojasi kone kiekvienuose namuose. Lentynos – labai praktiškas interjero elementas, „priglaudžiantis“ knygas, nuotraukas, suvenyrus ir kitas smulkmenas ar masyvesnius daiktus. O geriausia, neužimantis grindų ploto.

Lentyna pagal poreikius

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos ar drožlių arba kitokios plokštės;
 • grąžto ir norimo skersmens gręžimo karūnos;
 • apvalių vienodo ilgio pagaliukų;
 • norimo dydžio ir ilgio lentynėlių;
 • varžtų.

Lentoje padarykite skylutes vienodais atstumais, keliomis eilėmis. Pačią lentą varžtais tvirtai prisukite prie sienos. O toliau – jau kaip Jūsų kūrybiškumas leidžia. Dėkite medinius pagaliukus į padarytas skylutes lentoje, o ant jų – lentynėles. Vienodos lentynėlės išdėliotos vienodais atstumais kurs tvarkos įspūdį ir puikiai tiks tiems interjerams, kuriuose vyrauja darna, harmonija, klasika. Jei rinksitės skirtingas lentynėles ir jas dėliosite įmantriomis kompozicijomis, tokia lentyna puikiai įsilies į modernų, šiuolaikišką interjerą. Tai – tinkama erdvė suvenyrams, mieloms smulkmenoms, vazonams, veidrodžiams, nuotraukoms ir kt. Toks didelis medinis plotas namams suteiks jaukumo, šilumos. Idealiai įsilies į interjerą, kuriame tinka medis ir medinės detalės, pavyzdžiui, rustic, vintažinį, minimalistinį, modernų, industrinį, pakrantės ir kt.

Šis sprendimas puikus dar ir tuo, kad lentynų skaičių ir pozicijas visada galite labai lengvai pakeisti. O medines dalis galite dažyti norima spalva ir kur kas lengviau pritaikyti prie savo namų spalvinės gamos.

Šaltinis: Pinterest.com

Labai talpi lentyna

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • įvairių dydžių medinių lentų, apipjautų iš abiejų pusių, obliuotų;
 • medinių skersinių (trumpų apvalių arba vienodais ilgiais supjaustytų tašelių).

Geriausia tai, kad šią lentyną galite pagaminti be jokių tvirtinimo elementų. Bet norintiems stabilumo, teks tokius naudoti (pavyzdžiui, skersiniams patikimai įtvirtinti). Kaip matote iš nuotraukos, galima pasinaudoti kur kas paprastesniu, bet kiek brangesniu sprendimu – naudokite tris ilgesnes ir tris trumpesnes medines kopėčias – sutaupysite daug laiko, beliks tik ant jų skersinių sudėti lentynas. Tokia lentynų kompozicija puikiai tiks rustic, modernaus, minimalistinio, lofto, skandinaviško, industrinio stiliaus virtuvėje ar valgomojo patalpoje.

Šaltinis: Pinterst.com

Kabanti lentyna


Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos;
 • storos virvės;
 • kabliukų tvirtinimui prie sienos.

Šios lentynos gamyba pareikalaus minimalių laiko sąnaudų. Tereikia padaryti skylutes lentoje, pro kurias prakišite virvės galus, kuriuos surišite kitoje lentos pusėje. Pagamintą lentyną tvirtinkite prie kabliukų, kuriuos įsuksite sienoje. Lentyna stilinga, originali, harmoningai įsilies į skandinavišką, kaimišką, Provanso, pajūrio, boho stiliaus interjerus. Lentynos universalumas leis lengvai ją pritaikyti bet kurioje namų patalpoje: svetainėje, prieškambaryje, miegamajame, virtuvėje, net vonioje!

Šaltinis: Pinterst.com

Panaudokite diržus!

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinės lentos ar kelių, priklausomai nuo to, kiek lentynų tvirtinsite;
 • diržų, geriausia – odinių. Jei diržai bus vienodi, sukursite tvarkos įspūdį, jei pasirinksite skirtingų dydžių, spalvų, tai kursite žaismingą vaizdą;
 • varžtų prisukti prie sienos.

Šių lentynų gamyba užtruks labai trumpai – jums reikės tik kelių varžtelių pritvirtinti diržams prie sienos taip, kai matyti nuotraukoje. Į juos įmaukite lentynas ir vualia – Jūsų lentynos pasiruošę priglausti daiktus! Tokios lentynos nepriekaištingai įsilies į prieškambario interjerą. Tiks minimalistiniame, eklektiškame, lofto stiliaus interjeruose, o tinkamai parinkus spalvinę gamą – ir ispaniškame interjere.

Šaltinis: Pinterst.com

Kampinės lentynos

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinių lentų ar jau pagamintų lentynų iš kitų medžiagų;
 • tvirtinimo elementų;
 • klijų medienai, jei lentynos medinės.

Jei naudosite medines lentas, sudėję kampu jas sutvirtinkite klijais. Nepriklausomai nuo to, kokių medžiagų lentynas naudosite, jas įkurdinkite tuščiame kambario kampe. Tvirtinimui prie sienos galite naudoti mažyčius kampukus – jų rasite statybinių ir buities prekių prekybos centruose. Kampinės lentynos bus tobula erdvė sukulentams ar kitai žalumai, nuotraukoms, paveikslėliams, mieloms smulkmenoms, knygoms, o vaikų kambaryje – žaislams, žaidimams, laimėjimų taurėms ir pan. Priklausomai nuo pasirinktų medžiagų ir spalvinės gamos tokias lentynas puikiai įliesite į bet kokio stiliaus interjerą. O ir pagaminsite labai greitai!

Šaltinis: Pinterst.com

Medinių palečių prikėlimas antram gyvenimui

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

 • medinių palečių;
 • dažų medienai padengti;
 • elementų tvirtinti prie sienos.

Medines paletes pjaukite perpus ir štai – jau turite lentyną, kurią belieka prisukti prie sienos. Tai – tobulas sprendimas rustic stiliaus virtuvei, vonios kambariui, prieškambariui. Norėdami sustiprinti tą kaimišką įvaizdį palikite paletes neapdirbtas, o jei norite kiek jas pagražinti, nušlifuokite ir padenkite norimos spalvos dažais. Tolios lentynos atrodys dailiau, galbūt net tiks ir svetainei ar miegamojo patalpai.

Šaltinis: Pinterst.com

Pateikėme kelias idėjas, kaip nesunkiai galite pasigaminti originalias lentynas, panaudodami, regis, visai su tokiu baldu nesisiejančius daiktus, pavyzdžiui, diržus ar virves. Esame tikri, kad nesunkiai bent vieną iš idėjų įgyvendinsite savo namams.