Naujakurys – Būsto apžvalga ir pristatymas (1 dalis)

Naujakurys – Ernestas. Ką nusprendėme papasakoti savo klientams?

Esu Ernestas iš Laikasnamams.lt ir čia pasakosiu savo patirtį. Nuo 2014 metų, pradėjus dirbti vonios ir virtuvės įrangos parduotuvėje, prisidėjau prie daugelio savo klientų būstų įsirengimo.

Dabar atėjo metas man „pasimatuoti savo klientų batus“ – tapau naujakuriu ir visuomet maniau, kad kai tik turėsiu progą, mes su Laikasnamams komanda padarysime gerą turinį – su nuotraukomis, vaizdo įrašais ir naudinga informacija apie vonios kambario bei virtuvės įrengimo iššūkius.

Manome, jog tai bus naudinga – sužinosite, kokius sprendimus patys priimame, kokius produktus renkamės, kokius darbus planuojame ir kaip juos atliekame. Suprantama,  jog situacijų būna įvairių, todėl kalbėsime daugiau apie mano patirtį ir kaip aš rinksiuosi vienokius ar kitokius sprendimus. Tikime, jog rasite įdomių arba pamokančių situacijų, kurias pritaikysite praktikoje arba būsite labiau pasikaustę naujakuriai!

Trumpai apie būstą

Būstas yra 2022 metų statybos, A+ klasės daugiabutis Kauno rajone. Taip 2-jų miegamųjų ~78kv/m ploto butas. Pirkome su 85% baigtumu, tad statytojas jau buvo atlikęs elektros taškų išvedžiojimą pagal numatytą planą, padaryti santechnikos įvadai ir išvadai bei grindinis šildymas. Šildymas – dujinis. Dujinis katilas jau prijungtas ir priduotas.

Kęstučio (mokytojo ir kolegos) apsilankymas būste

Pasikviečiau kolegą Kęstutį (kuris mane išmokė visko, ką žinau apie vonios ir virtuvės įrangą) kartu apžiūrėti esančius įvadus ir papildomai pasisemti įžvalgų. Kęstutis atkreipė dėmesį į kelis aspektus, su kuriais galbūt ir Jūs galite susidurti:

 • Dušas ar vonia. Papildomi argumentai iš Kęstučio – „Dažna situacija – būstas įsigijamas su daliniu baigtumu, kas reiškia išlietas grindis ir išvedžiotą grindinį šildymą, o kaip išvedžiota neaišku, planų dažniausiai neperduodama“. Statytojo plane numatyta vieta voniai, todėl norint dušo kabinos, lauktų papildomi darbai. Reikėtų preciziškai iškapoti betoną, stengiantis nepažeisti grindinio šildymo vamzdžių, kad galėtumėte įstatyti dušo lataką bei suformuoti nuolydį. Tai papildomi darbai, kurie reikalauja kantrybės ir tikslumo, todėl meistro paslauga kainuotų papildomai.
 • Potinkinis WC rėmas. Apžiūrėję vietoje nusprendėme, jog būtina statyti ploną WC rėmą ir pagal galimybes jį sumontuoti su jau esamu kanalizacijos vamzdžiu.
 • Vonios maišytuvo pozicija. Kolegos pastaba buvo apie vonios maišytuvo poziciją – dėl lengvesnio priėjimo pasvarstyti galimybę jį montuoti ties centru

Santechnikos išsirinkimas

Metai iš metų klientams padedu išsirinkti optimalius sprendimus, todėl nebuvo sudėtinga sudėlioti savuosius norus ir suderinti juos su galimybėmis.

Patarimas! Pradedant būsto įrengimą būtina nuspręsti, kokie sprendimai bus Jūsų vonios kambaryje – virštinkiniai ar potinkiniai (tiek klozetas, tiek visi maišytuvai). Bus vonia ar dušo kabina. Ar bus veidrodis, kokį apšvietimą jis turės. Tai svarbūs ir neatidėliotini klausimai, nes nuo to priklauso Jūsų planas, meistro bei įrenginių užsakymas.

Pradėjus kuo anksčiau galvoti apie vonios kambario funkcionalumą bei išvaizdą turėsite pranašumą – t.y. pasirinkimą tarp gamintojų, modelių ir sprendimų. Sumažinsite būsimų darbų kiekį ir bendrą savo vonios kambario sąmatą!

Taigi, žinodamas visas santechnikos naujoves, visuomet norėjau kelių dalykų:

 • Stacionarios „lietaus“ galvos ir erdvios dušo zonos;
 • Spalvotų maišytuvų;
 • Sensorinio vandens nuleidimo mygtuko (tiesiog labai mėgstu technologijas);
 • Spalvotos keramikos;

Iš keturių norų pavyko įgyvendinti du – įsigyti spalvotus maišytuvus ir sensorinį vandens nuleidimo mygtuką. Norint įgyventini spalvotų maišytuvų idėją, stacionarios dušo galvos teko atsisakyti (nes ne visi gamintojai turi 3-jų taškų vandens srovės padavimą arba tenka susitaikyti su didesne sąmata). Šioje vietoje nusprendėme turėti kokybiško padengimo (PVD) grafito spalvos vonios maišytuvą ir rankinio dušelio komplektą.

Buvome nusprendę montuoti Bocchi V-Tondo betono spalvos pakabinamą klozetą ir pastatomą ovalų praustuvą (taip, yra tokia keramikos spalva), tačiau pasirinkome pakankamai tamsias plyteles ir maišytuvus, todėl pabijojome labai tamsaus vonios kambario – pasilikome prie standartinės baltos keramikos. (Apie galutinius modelius aprašysime kiek vėliau).

Kodėl vonia, o ne dušo kabina?

Nors šeimoje esame labiau dušo mėgėjai, tačiau apsvarstėme kelis aspektus – vonios kambario dydį, galimą šeimos pagausėjimą bei turimą augintinį. Sudėjus šiuos faktorius, racionaliau statyti vonią ir esant poreikiui, ja naudotis kaip dušu (toks viešbučio tipo sprendimas). Taigi kiekvienas planuojantis savo vieną vonios kambarį turėtų pasverti visus už ir prieš, jog atsakytų į amžiną klausimą – kas geriau – vonia ar dušo kabina?

Kiekvienas iš gamintojų turėjo savo privalumus ir skirtingus techninius sprendimus. Galiausiai nusprendus, jog racionaliau būtų statyti vonią, nusprendėme kartu atsisakyti ir stacionarios dušo galvos.

Santechniko apsilankymas

Aptarus galimus niuansus su kolega, atvyko meistras ir atliko sutartus darbus.

 • Skalbykloje sudėjo akles įvadui, kurio nenaudosime. Sumontavo potinkinį sifoną skalbyklei bei esant reikalui – džiovyklei.
 • Virtuvėje įstatė laikiną kranelį, jog būtų galima gauti vandens sekantiems darbams;
 • Vonios kambaryje perdarė vandens įvadus, t.y. sumontavo potinkines dėžutes, padarė papildomus tvirtinimus joms bei sulitavo vamzdžius.
 • Vonios kambaryje sumontavo potinkinį rėmą.

Pasitarus su santechniku paaiškėjo, kad kanalizacijos traukti visgi nepavyks. Kad nebūtų padaryta jokių „laiptelių“ ties klozeto rėmo zona sieną reikės atitraukti per 3-4cm.

Pradinė vonios kambario sąmata (vandens įvadų ir išvadų korekcija bei potinkinių dalių montavimas)

Potinkinė dėžutė vonios maišytuvui Ideal Standard56,00€
Potinkinė dėžutė praustuvo maišytuvui Ideal Standard125,99€
Potinkinis rėmas (plonas) Ideal Standard150,00€
Potinkinis sifonas (dvigubas) skalbyklei ir džiovyklei HL45,00€
Santechniko darbai400,00€
VISO:776,99