Mėgstantiems kokybišką kavą namuose – kaip išsirinkti geriausią kavos aparatą?

Turbūt kiekvienas kokybiškos kavos mylėtojas neįsivaizduoja savo ryto be garuojančio puodelio kavos. Vieni ją ruošia tradiciniu būdu, užpylus karštą vandenį ant šviežiai maltų kavos pupelių, kiti renkasi Chemex kavinuką arba kavą ruošia moderniai, naudojant šiuolaikiškus kavos aparatus. Dabar, kavos aparatai tampa ne tik būdas greitai pasigaminti skanią ir aromatingą kavą namuose, bet ir puikia interjero detale, suteikiančia virtuvei žavesio.

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Kavos aparatų tipai ir funkcijos

Šiuo metu kavos aparatų rinkoje galima rasti išskirtinio dizaino, inovatyvių, daug funkcijų atliekančių kavos aparatų. Tačiau ieškant kavos aparato savo namams, reikėtų atkreipti dėmesį, ar visos prietaiso funkcijos jums yra reikalingos. Kitu atveju, galite išleisti nemažą sumą pinigų, tačiau naudositės tik pagrindine, juodos kavos paruošimo funkcija. Kava, kavos aparatais ir jų priedais prekiaujanti įmonė „Kavos draugas“ siūlo susipažinti su 4 pagrindiniais kavos aparatų tipais ir jų funkcijomis.

Kapsuliniai kavos aparatai

Kapsuliniai kavos aparatai yra vienas populiariausių pasirinkimų dėl geros kainos ir kokybės santykio, bei ruošiamų kavų įvairovės. Prie šių aparatų siūlomos skirtingų gamintojų ir skonių (latte, cappuccino, macchiato ir kt.) kavos kapsulės leidžia eksperimentuoti su skoniais ir atrasti sau labiausiai patinkantį. Tiesa, renkantis šį kavos aparatą derėtų atkreipti dėmesį į dvi skirtingas aparatų sistemas: Dolce Gusto ir Nespresso. Dolce Gusto kavos kapsulėse naudojama tiek malta, tiek tirpi kava bei galima įsigyti atskiras, pieniškų kavų kapsules su papildomais karamelės ar kokoso skoniais. Nespresso kavos aparatai yra kiek brangesni, nes juose naudojamas didesnis, 19 barų spaudimas, bei yra integruota pieno sistema skirta pieniškų gėrimų ruošimui. Be to, įsigijusi šį aparatą nerasite kapsulių, kuriose būtų tirpios kavos, juose naudojamos tik maltos kavos pupelės.

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Pusiau automatinis kavos aparatas

Pusiau automatiniai kavos aparatai dažnai sutinkami kavinėse ar baruose, tačiau jie taip pat puikiai tinka kokybiškos kavos ruošimo namuose mėgėjams. Tiesa, šie aparatai, skirtingai nei kapsuliniai, reikalauja daugiau žinių ir žmogaus prisilietimo, todėl įtemptiems rytams gali netikti. Norint paruošti kavą šiuo aparatu turėsite patys pripildyti portafiltrą jau smalta kava ir susiplakti pieną specialiu, aparate įmontuotu garų vamzdeliu. Tad šis kavos aparatas rekomenduojamas žmonėms, kurie mėgsta dalyvauti gėrimo ruošimo procese ir būti atsakingam už kiekvieną kavos skonio niuansą. Jeigu šį aparatą bandysite pirmą kartą ir nenorite išleisti daug pinigų, rekomenduojama rinktis DeLonghi kavos aparatus. Norintiems kiek didesnės prabangos, puikiai tiks Rocket Espresso ar Nuova Simonelli prekinio ženklo aparatai. Na, o jeigu labiausiai mėgstate juodą kavą ir pieno plakimo sistema jums nėra aktuali, jums turėtų patikti Sage kavos aparatai.

Kalbant apie dizainą, pusiau automatiniai kavos aparatai yra itin kompaktiški, neužima daug vietos, todėl lengvai rasite jam tinkamą vietą savo virtuvėje. „Kavos draugo“ asortimente taip pat galite rasti išskirtinių spalvų pasirinkimų. Jeigu norite virtuvei suteikti daugiau spalvų galite rinktis baltus, raudonus, geltonus, mėlynus ar net žalius kavos aparatus. Siekiantiems klasikos, juodos ir sidabrinės spalvos detalės puikiai derės prie bet kokio interjero.

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Automatiniai kavos aparatai

Kavos aparatus dažniausiai renkamasi norint paįvairinti kasdieninį kavos skonį, išbandyti skirtingas pieno ir kavos variacijas, ar net siekiant sutaupyti laiko. Renkantis automatinius kavos aparatus rekomenduojama daugiausia dėmesio kreipti į pagrindines jų atliekamas funkcijas. Pavyzdžiui, kai kurie automatiniai kavos aparatai gali neturėti pieno sistemos, todėl netiks pieniškų kavų mėgėjams. Taip pat naudinga atkreipti dėmesį, ar aparatas gali gaminti kelias kavas vienu metu – tai ypač aktualu, kai namuose yra keli kavą mėgstantis asmenys. Tačiau automatinius kavos aparatus paprastai renkamasi dėl juose įdiegtų inovatyvių technologijų.

  • Platus kavos gėrimų pasirinkimas. Automatiniai kavos aparatai gali pagaminti per 18 skirtingų kavos gėrimų pradedant nuo juodos kavos puodelio iki latte, cappuccino, americano ar flat white. Tad ši funkcija labiausiai tinka šeimoms, turinčioms skirtingus kavos poreikius.
  • Valdymas per išmaniąją programėlę. Turbūt nėra nieko geriau nei kiekvieną ankstų rytą jus pasitinkantis karštas puodelis kavos. Dalis automatinių kavos aparatų suteikia galimybę valdyti kavos aparatą per išmaniąją programėlę. Tai leidžia ne tik nustatyti kavos paruošimo laiką, bet ir suprogramuoti bei išsaugoti individualius nustatymus, keisti kavos gėrimo receptus pagal savo poreikius.
  • Vartotojų profiliai. Panašiai kaip ir valdymas per išmaniąją programėlę, galimybė sukurti net kelis vartotojų profilius palengvina kasdienybę. Nesvarbu ar tai būtų šeimos narys, ar dažnai svečiuose besilankantis draugas, kiekvienas gali susikurti atskirą meniu ir jame išsaugoti asmeniškai labiausiai patinkančius kavos receptus.
  • Aromadouble shot funkcija. Dalis automatinių kavos aparatų savyje turi integruotą aromabouble shot funkciją, kuri leidžia mėgautis stipria kava be kartumo. Tad jeigu jūs nuolat keičiate kavos pupeles, tačiau niekaip nerandate tos, kuri nesuteiktų kavai per didelio kartumo, ši funkcija jums gali padėti.

Paprasta aparato priežiūra. Tam, kad automatiniai kavos aparatai negestų, juos reikia kruopščiai ir tinkamai prižiūrėti. Jeigu nenorite tam skirti daug laiko, galite rinktis automatinius kavos aparatus, turinčius integruotas automatines skalavimo, kalkių nuosėdų šalinimo ir virimo mechanizmo valymo programas. Taip užtikrinsite tobulą švarą kavos aparato viduje ir galėsite mėgautis tobulo skonio kava kiekvieną dieną.

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Nors automatiniai kavos aparatai turi daug naudingų funkcijų palengvinančių kasdienį kavos ruošimo procesą, kiekviena įdiegta moderni sistema kainuoja. Automatinių kavos aparatų kaina paprastai svyruoja nuo 250 Eur iki 7000 Eur. Tai, kiek mokėsite už kavos aparatą priklauso nuo juose įdiegtų funkcijų bei medžiagų. Tiesa, renkantis šį kavos aparatą rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į virtuvės dydį. Paprastai, automatiniai kavos aparatai užima daugiau vietos nei pusiau automatiniai ar kapsuliniai kavos aparatai, todėl įsirenginėjant naują būstą ar renovuojant seną verta iš anksto pagalvoti apie kavos aparato buvimo vietą.

Įmontuojami kavos aparatai

Vienas moderniausių pasirinkimų – įmontuojamas kavos aparatas. Jeigu savo virtuvėje planuojate ar jau turite įsirengę integruotą orkaitę ar mikrobangų krosnelę, verta apsvarstyti ir integruoto kavos aparato vietą. Tai ne tik papildys šiuolaikišką ir modernų virtuvės interjerą, bet ir sutaupys vietos. Įmontuojami kavos aparatai tikrai neatsilieka nuo automatinių kavos aparatų siūlomų funkcijų. Čia galite rasti tiek gausų kavos gėrimų pasirinkimą, išmanų aparato valdymą, asmeninių receptų kūrimo galimybę, tiek savaime išsivalančią pieno sistemą. Be to, šie aparatai turi tiesioginį prijungimą prie vandentiekio, todėl galėsite pamiršti nuolatinį vandens talpos pildymo procesą. Tiesa, šie kavos aparatai yra brangesni už automatinius, tačiau išskirtinis dizainas ir funkcionalumas tikrai to vertas.

Nuotraukos teisės priklauso: pexels.com