Mažo vonios kambario interjeras

Idėjos mažam vonios kambariui

Turite mažą vonios kambarį? Nebijokite, tai ne tik Jūsų galvos skausmas, kaip įsirengti mažos erdvės interjerą.

Pastebime, jog nepaisant gausybės statomų nuosavų, gyvenamųjų namų, poreikis įsirengti kompaktišką vonios kambarį išlieka nekintantis. Tai tikriausiai lemia kelios priežastys – sovietinių laikų blokinių namų palikimas neabejotinai užima pirmąją vietą, o antroji taip pat akivaizdi – statomi naujo tipo kotedžai bei daugiabučiai, stengiantis taupyti erdves, taip šiek tiek sumažinant nekilnojamo turto kainą.

Priežastys – neįdomu! Kokie sprendimai?

Galime Jus nudžiuginti – įrengti tokio tipo vonios kambarį nėra misija neįmanoma. Žinoma, reikės fantazijos, tačiau žemiau pasistengsime pateikti gausybę pavyzdžių, patarimų bei gudrybių, kurie, tikime palengvins mažo vonios kambario projektavimą! Tikriausiai pradėti reikėtų naršant po skandinaviško stiliaus vonios kambarius.

 

Taisykles laužančios tendencijos

 

 1. Jums nereikia tiek daug erdvės daiktams susidėti, kaip galvojate 
  Pirmoji idėja yra laužanti stereotipus ir ginčytina, tačiau visgi tai tik idėja, kuri tikime, jog patiks kai kuriems iš Jūsų. Patikėkite, Jums tikrai nereikia tiek daug daiktų vonios kambaryje, Jums reikia minimalistinio požiūrio. Itin masyvūs praustuvai su didele vonios spintele po jais yra tikri erdvės „valgytojai“. Kiek visgi Jums reikia rankšluosčių ir kitų tualeto reikmenų?
  Pakabinkite nedidelį praustuvėlį su gražiu chromuotu sifonu, pasirinkite siauras bei atviras lentynėles. Taip Jūs padidinsite vonios erdvę, o atviros lentynėlės privers laikyti tvarką jose.

 

 1. Viską kabinkite ant sienų!
  „Plūduriuojantis“ vonios kamabrys (jei galima taip pavadinti) viena tendencijų 2017 bei 2018 metais. Tai efektyviausias būdas padaryti valymą itin lengvu, be to vizualiai vonios kamabrys atrodys didesnis, nes mūsų akys linkusios vertinti erdvę, analizuojant grindų plotą. Taip pat, puikiai išnaudosite vonios kambario sienas, kurios dažnu atveju lieka nepaliestos. Paskutinis dalykas, gana subjektyvus, tačiau visgi.. Toks daiktų „pakabinimas“ atrodo gana šauniai, moderniai bei šviežiai!

 1. Išnaudokite nišas arba jas sukurkite!
  Atėjo laikas perorganizuoti sienas. nišinė sienelė yra gudrus būdas įtraukti integruotą saugyklą/lentynėles į nedidelį vonios kambarį, neprarandant erdvės. Ir tai nebūtinai turi būti brangus sprendimas. Lentynėles turint laiko ir noro galima pasidaryti patiems iš impregnuoto medžio, na arba galima užsakyti ir pas baldininką.

 

 1. Veidrodžiai vietoje sienų
  Veidrodžiai daro neįtikėtiną darbą kuriant didesnės erdvės iliuziją. Norite vizualiai padidinti savo mažą vonios kambarį? Tada pridėkite daugiau veidrodžių, pavyzdžiai žemiau:

 

 1. Pridėkite šiek tiek tamsių spalvų
  Baltas vonios kambarys atrodo šviesiai ir lengvai, tačiau jis taip gali pasirodyti šiek tiek šaltas bei jam gali pritrūkti gylio. Pridedant šiek tiek juodos spalvos (sienos plytelėmis, dušo kabinos rėmams, suderinant su juodais maišytuvais) Jūsų mažasis kamabrys taps itin patrauklus akiai!

6 gudrybės vizualiai padidinti vonios erdvę

 1. Slankiojamos vonios kambario durys
  Jei turite galimybę suplanuoti ir sumontuoti slankiojamas vonios kambario duris, siūlome apsvarstyti tokią galimybę. Būsite labai nustebinti, kiek maža detalė gali Jums išspręsti vietos stokos problemų. Jei yra galimybė sumontuoti slankiojamas duris, kurios suslenka į sienoje esantį rėmą, ne tik sutaupysite vietą, tačiau ir išnaudosite sieną.
 1. Didelio ploto plytelės
  Pasirinkdami didelio formato vonios plyteles tiek sienoms, tiek grindims sukursite tęstinumą. Mažiau plytelių sankirtų iš tiesų suteikia erdvės optinę iliuziją. Žinoma, didelio formato plytelės reikalauja visiško išbaigtumo,vientisumo bei lygumo (kokybės).
 1. Įleidžiamos vonios spintelėsVietoje pakabinamų, o ypač pastatomų vonios spintelių suplanuokite į sieną integruotą vonios spintelę su veidrodžiu. Taip Jūs funkcionaliai išnaudosite sienos plotą bei sutaupysite grindų
  plotą. Tai vizualiai padidins vonios kambario erdvę.
 1. Siauresni stalviršiai
  Pakabinamas, siauras stalviršis leis sumontuoti dubens tipo praustuvėlį ant jo (įvertinkite stalviršio bei praustuvėlio gylius, nereikėtų pamiršti vietos ir maišytuvui). Po stalviršiu taip pat puikiai tilps atvira lentynėlė.
 1. Pakabinamas klozetas su sieniniu vandens nuleidimo bakeliu
  Tai butinybė, norint taupyti vietą ir įrengti pilno funkcionalumo vonios kambarį. Atkreipiame dėmesį (iš praktikos dirbant su klientais), šiuo metu tikriausiai visi potinkinių rėmų klozetams gamintojai, savo asortimente turi siauro profilio rėmus. Jie nors ir ne daug, tačiau leidžia sutaupyti vietos (standartiškai rėmo storis svyruoja apie 15 centimetrų. Siauro profilio apie 9 centimetrus).
 1. Berėmės dušo pertvaros
  Vėlgi iš praktikos, tačiau šį kartą platesnės. Tiek dirbant su klientais santechnikos srityje, tiek keliaujant po įvairias šalis ir aplankant naujai statomus namus, pastebime, jog su dideliu pagreičiu populiarėja „Walk-in“ tipo dušo pertvaros. Šis sprendimas nepamainomas mažų vonios kambarių dizaino kūrime. Berėmės dušo sienelės ne tik vizualiai didina erdvę, tačiau funkcionaliai puikiai ją išnaudoja. Aptikome labai gerą pavyzdį kaip stilistų komanda iš „Smarter Bathrooms+“ išnaudojo itin mažą vonios kambarį, todėl žemiau dalinamės jų nuotraukomis. Tai yra puikus pavyzdys, kaip protingas ir gerai atliktas dizainas gali paversti kompaktišką erdvę funkcionalia ir super atrodančia.