Kaip išsirinkti vonią? 2020-2021 metų tendencijos

2020-2021 metų tendencijos

Visiškas „Bestselleris“ atėjo dar 2019 metais, tačiau šie ir panašu, jog ateinantys 2021 metai bus skirti voniai, glaudžiamai prie sienos, tačiau atrodančiai kaip laisvai pastatoma. Kodėl?

Dauguma vonios kambarių yra optimalaus 4-6 kvadratinių metrų dydžio, tačiau estetika mums yra svarbi. Vis daugiau žmonių investuoja į kokybišką santechniką, tad tokio tipo vonios yra puikus pasirinkimas.

Kitas dalykas – jos turi ir praktišką pusę, t.y. prigludus prie sienos, nebelieka vietos taškytis vandeniui už vonios. Papildomai – Jūs turite kur kas daugiau opcijų, renkantis vonios maišytuvą – jis gali būti ne tik pastatomas, tačiau ir montuojamas į vonios kraštą, į sieną ar net potinkinis. Tikriausiai tai lėmė šios formos vonių didelę paklausą, o ir dizaineriai ją itin pamėgo ir plačiai naudoja savo kuriamuose interjeruose.

Kokia vonia geriausia? – Trumpi specialisto patarimai

Iš ties, daugelis mūsų ieško geriausio sprendimo, tačiau turėtume suprasti, jog reikėtų ieškoti tinkamiausio sprendimo būtent Jums. Ne veltui gamintojai turi ne vieną medžiagą, formą ar dydį – kiekvienas daiktas atranda savo šeimininką. Trumpai – reikia atsakyti sau į tokius klausimus:

 • Kokiam tikslui bus naudojama vonia?
  Ar tik atpalaiduojančiam pagulėjimui su putomis? O galbūt turite mažų vaikų? Galbūt planuojate naudoti kaip dušą, tačiau norite išlaikyti galimybę retkarčiais ir pagulėti vonioje? Nekalbant apie Jūsų biužetą ir erdvės galimybes, vien šis klausimas gali pasakyti labai daug apie tolimesnius pasirinkimus.
 • Kaip planuojate vonią pastatyti esamoje situacijoje?
  Klausimas labiau skirtas žmonėms, kurie turi itin siaurus praėjimus namuose, galbūt suktus laiptus į antrą aukštą, tačiau galvoja apie kampinę akmens masės vonią, kurios svoris gali būti ir 150kg. Išskirtiniais atvejais galima samdyti kraną, įkelti vonią per langą, tačiau suprantama, jog tuomet yra ir dideli kaštai ir rizika sudaužyti produktą.
 • Ar turite naminių gyvunų – šuniuką ar kačiuką?
  Vonių medžiagos yra skirtingos – vienos minkštesnės, kitos kietesnės. Išties kieti gyvūnų nagai gali subraižyti minkštesnės medžiagos vonias.
 • Kokio dydžio vonia telpa į Jūsų patalpą?
  Tai gana svarbus klausimas, nes jei Jums lieka vos 140cm voniai, rekomenduojame labiau pagalvoti apie itin patogią dušo kabiną, nei vonelę kurioje vos tilpsite.

Vonia pagal Jūsų biudžetą

Atsakius į svarbius klausimus, galite pradėti galvoti apie biudžetą, kurį planuojate skirti voniai. Tai klampus klausimas, nes visi mes norime sutaupyti, nepermokėti už tai ko mums nereikia, tačiau visuomet rekomenduojame pagalvoti kiek plačiau – ne tik apie patį daiktą, tačiau ir reikalingas papildomas dalis, garantinį aptarnavimą, ilgaamžiškumą bei pačio montavimo ypatumus.

Dažnai nutinka taip, jog susigundę vonios pasiūlymu didžiuosiuose prekybos centruose tampame įkaitais, kuomet reikia gauti montavimo instrukcijas, atsargines dalis ar aptarnavimą.

Vonios kaina iki 300€ –

Nors biudžetas nėra itin didelis, tačiau manome, jog variantų rasti galima. Už tokią sumą galima įsigyti standartinių matmenų plieninę vonią arba aptikus gerą pasiūlymą – akrilinę. Tiek vienu, tiek kitu atveju reikėtų būti pasiruošus svarbiems momentams:

 1. Dauguma vonių parduodamos be kojelių, todėl atidžiai peržiūrėkite siūlomą komplektaciją, o jei kojelės perkamos atskirai, pasidomėkite jų kaina ir likučiu tiekėjo sandėliuose.
 2. Įvertinkite, jog voniai yra labai svarbu įsigyti sifoną (vandens perpylimo mechanizmą). Ši dalis taip pat nėra komplekto dalis ir perkama atskirai, todėl galutinę vonios kainą sudarys: vonia, kojelės ir sifonas.
 3. Bene visos plieninės vonios neturi šoninių apdailos plokščių, todėl įsigyję šio tipo vonią, turite būti numatę apdailines plokštes ar plyteles, ko pasekoje bendra vonios pastatymo kaina išaugs.

Keletas pasiūlymų, kurie atitiktų biudžetą (tikslios kainos gali skirtis nuo pasirinkto dydžio,komplektacijos ir pardavėjo):

 • Kaldewei (Saniform Plus) Plieninė vonia
 • Ravak (Vanda II) akrilinė vonia
 • Roltechnik (Malibu, Vanesa, Mini) akrilinės vonios
 • Kyma (Indra,Lina) akrilinės vonios
 • Ideal Standard (Playa, Hotline) akrilinės vonios
 • Cersanit gamintojas siūlo nemažą modelių gamą, kuri telpa šiuose biudžeto rėmuose.

Žinoma, dauguma išvardintų modelių bus klasikinės stačiakampio formos, todėl norint turėti kampinę, asimetrinę ar kitos medžiagos vonią reikia pasiruošti didesnį biudžetą.

Vonios kaina iki 600€ –

 • Paa Vario (laisvai pastatoma), Tre Grande (asimetrinė),Verso (laisvai pastatoma);
 • Vispool Piccola (kampinė vonia), Classica, Londra, Nordica, Viana (prie sienos montuojamos vonios);
 • Ravak – Galite pasirinkti šio gamintojo didžiąją dalį modelių, įtilpdami į nustatytą biudžėtą. Pasikartosime – galutinė suma priklauso nuo Jūsų pasirinktų komplektacijos dalių (sifono, kojelių, apdailos plokšių), todėl rinkdamiesi, būkite atidūs, jog galutinė suma Jūsų nemaloniai nenustebintų. 
 • Kyma – Jei norisi akrilinės vonios, šilto ir efektyvaus garantinio aptarnavimo, galite išsirinkti beveik visus šio gamintojo modelius ir neišlipsite iš savo nustatytos biudžeto ribos;
 • Kaldewei plieninės vonios (Puro, Cayono, Saniform plus);
 • Villeroy&Boch Quaryl medžiagos vonia – Oberon (170×70, 170×75).

Vonios kaina iki 1000€ –

Šiame tarpsnyje papildomai prisideda tik didesnė modelių ir dydžių įvairovė. Atsiranda daugiau pasirinkimo laisvės, renkantis lieto akmens vonią. Keletas įdomesnių variantų pasvarstymams:

 • Vispool Gloria, Evento, Onda, Famosa, Marea
 • Ravak 
 • Paa Bel Canto, Vario Grande
 • Villeroy&Boch Squaro
 • Villeroy&Boch Oberon (180×80)

Vonios kaina iki 2000€ –

Šiame tarpsnyje atsiranda platesnės galimybės pasirinkti laisvai pastatomą arba prie sienos glaudžiamą vonią. Keletas gamintojų bei gražesnių variantų:

 • Ravak Freedom W prie sienos glaudžiama vonia
 • Villeroy&Boch Oberon Duo prie sienos glaudžama vonia
 • Paa dauguma modelių
 • Vispool platus pasirinkimas
 • Balteco Laisvai pastatomos vonios

Vonios medžiaga

Čia reikėtų suprasti, medžiaga priklausomai nuo gamintojo ir naudojamų technologijų gali labai skirtis.

Prieš perkant, skirkite laiko susipažinimui su gamintoju. Esama nuomonė, jog mokama daugiau tik už „vardą“. Išties, galima taip įvardinti, tačiau, už šio žodžio slypi šiek tiek daugiau – kodėl gamintojas turi gerą ir žinomą vardą? – Tai ir produktų suderinamumas, kokybiškas servisas, garantinis ir pogarantinis aptarnavimas, dalių palaikymas. Visa tai skirta Jums, jog po kelerių metų netektų keisti viso daikto.

Akrilinės vonios

Privalumai: itin šilta medžiaga, sąlyginai nebrangios, turi bene plačiausią formų ir dydžių pasirinkimą, daugeliu atveju turi pritaikytas apdailines plokštes, nebijo UV spindulių (kokybiškos), nebijo chemijos ir plaukų dažų (kokybiškos). Dėl lengvumo itin paprasta transportuoti ir užnešti į betkurį namo kampelį.

Trūkumai: dėl gamybos procesų vonių dydžiams leidžiama paklaida iki 5mm, tad jei reikia visiškos precizikos, Jums ji gali netikti. Tai gana minkšta ir plastiška medžiaga, tad ji linkusi labiau braižytis, o dėl savo lengvumo įlipus į vonią jaučiamas minimalus nestabilumas (lyginant su kitomis medžiagomis). Dėl tos pačios gamybos ypatumų, vonios turi apvalesnes formas, nes negali išgauti itin stačių kampų. Dažnu atveju vonios apdailos nėra pačios patraukliausios.

Akmens masės vonios

 Pasižymi stabilumu ir tvirtumu. Tai ilgaamžės vonios, turinčios tiek spalvų tiek matiškumo ar blizgumo opcijas. Dažnu atveju, joms nereikia apdailų, nes išorinė dalis tokia pat estetiška, kaip ir vidus. Siekiantiems išskirtinesnio vonios kambario, šios vonios turi individualių formų bei dydžių.

Didžiausi iššūkiai su šiomis voniomis – priklausomai nuo modelių, jų svoris svyruoja nuo 80 iki 150 ir daugiau kilogramų. Jas inešti į namo antrą aukštą, tampa komplikuota. Ši medžiaga jautresnė itin karšto/šalto vandens pokyčiams. Dėl tos pačios gražios išorės, šios vonios neturi apdailos plokščių, tad jei yra situacija, kuomet persipylimo anga matoma – turi būti gražus, žalvario sifonas. Žinoma, toks sprendimas tuomet kainuoja nebe keliasdešimt, o kelis šimtus eurų.

Plieninės vonios

Tai tvirčiausią paviršių turinčios vonios, tačiau jas pažeisti galima dar montuojant vonią. Būna atvejų, kuomet vonios gauna išorinį smūgį dar statybų procese (ypatingai, kuomet daiktus sandėliuojate remonto vietoje). Tokiais atvejais, dalis emalės esančios vonios paviršiuje tiesiog gali atšokti.

Plienas yra gan šalta medžiaga, tad pirmieji prisilietimai tuščioje vonioje taip pat nėra tokie malonūs, lyginant su akrilu. Vonios neturi apdailos plokščių, tad jos būna arba universalios ir nelabai patrauklios, arba jas tenka montuoti į karkasą bei apklijuoti plytelėmis. Daugiau kainuoja ir jei norite maišytuvą turėti iš vonios krašto. Taip yra todėl, jog angas turi paruošti tik pati gamykla, dar gamybos etape.

Pasirinkimas šių vonių platus, tačiau norintiems išskirtinumo, reikia turėti bent kelių tūkstančių biudžetą voniai. Standartinės, stačiakampės vonios kaina gali siekti vos kelis šimtus eurų.

„Quaryl vonios“

 Tai išskirtinė medžiaga, kurią turi Villeroy&Boch gamintojas. Jos visų sudedamųjų dalių atskleisti gamintojas negali, tačiau ją įvardinti galima kaip akrilo bei akmens masės kompoziciją.

Šios medžiagos vonios surinko geriausius privalumus abiejų medžiagų – ji šilta kaip akrilas, turi nemažai modelių pasirinkimų, ji sunkensė už akrilą, tačiau lengvesnė už akmens masę, tad tinkama daugelyje situacijų. Medžiaga nebijo temperatūrų pokyčių, yra stabili bei remontuojama, tad ateityje atsiradusius subraižymus galima remontuoti.

Tokios vonios nebijo plaukų dažų bei kitos chemijos, jei yra pakankamai platus bortelis, vonioje galima paruošti angas maišytuvui iš krašto. Taip pat šios vonios turi presiziškus matmenis bei turi statesnius užbaigimus (tiek kiek leidžia saugumas vonioje).

Šių vonių kaina prasideda apytiksliai nuo 500€ ir gali siekti iki kelių tūkstančių.

Vonios tipas

Laisvai statomos vonios – Šį vonios tipą dažniausiai renkasi, kuomet derinamas dušo bei vonios duetas. Turite turėti gana nemažą vonios kambario plotą, jog vonia galėtų tapti akcentas ir atsipalaidavimo vieta, tačiau dušas užpildo praktiškumą – kasdieniam prausimuisi. Kitu atveju, galite nusivilti – mažame vonios kambaryje įsprausta vonia nesuteiks nei džiaugsmo maudantis, nei bus estetiška.

Kampinės vonios – Šiam tipui taip pat reikalinga nemaža patalpa, nes patogios vonios dydis būtų 150cm x 150cm, tad pagalvokite ar tiek vietos bus, norint sutalpinti kitus vonios kambario atributus: praustuvą, klozetą, spintelę. Kampinės vonios gali būti ir šiek tiek mažesnės, kaip 130cm ar 140cm, tačiau jų dubuo nebus toks komfortiškas.

Asimetrinės vonios – Tai alternatyva kampinėms vonioms, bei išties praktiškas pasirinkimas. Pavyzdžiui su tokiu dydžiu, kaip 170x95cm, Jūs galite turėti gana patogią vonią gulėjimui, su vonios sienelės pagalba Jūs galėsite turėti ir dušo zoną, o vietos į plotį užims vos daugiau, lyginant su standartine stačiakampe vonia.

Prie sienos glaudžiamos vonios – Tai alternatyva laisvai pastatomoms vonioms. Jau minėjome, jog šio tipo vonios gana praktiškos mažesniuose vonios kambariuose, tačiau išlaiko laisvai pastatomos vonios vaizdą. Dėl savo formos linkių, tokiai voniai komplikuota pritaikyti vonios sienelę, todėl atminkite, jog planuojant vonios sistemą su „lietaus galvomis“ reikės susitaikyti su didesniu taškymusi aplink vonią arba teks naudoti užuolaidėles.

Klasikinės, stačiakampės vonios – Tai vienas iš populiariausių sprendimų, dėl mūsų aplinkos, t.y. turimų būstų bei vonios kambario dydžio. Matmenys 150,160 ar 170cm su pločiais 70 ar 75cm tiks praktiškai visuose vonios kambariuose. Jos gana praktiškos, nes ant bortelio sumontavus vonios sienelę, džiaugsitės dušo zona su mažesniu taškymusi. Jų kaina taip pat viena mažiausių, kalbant apie vonios tipus.