Miegamojo lovos: kaip išsirinkti?

Lova – miegamojo ašis, kone visur, kur kalbama apie lovas, randame ir mintį, kad lovoje praleidžiame apie trečdalį savo gyvenimo. Ir tai tikra tiesa…

Tad jei senoji lova pradėjo girgždėti, ant jos miegoti tiesiog nepatogu, o rytą atsikeliame tarsi ilsėjęsi ne minkštuose pataluose, o ant akmeninio grindinio – metas imtis veiksmų. Prastas miegas gali pakenkti gyvenimo kokybei, lemti kaklo srities, nugaros, sąnarių ir raumenų skausmus, todėl reikėtų išsirinkti visas šias problemas padedančią išspręsti lovą ir, žinoma, kokybišką čiužinį, nes būtent jis labiausiai nulemia miego kokybę.

Miegamojo lovos dizainas – kiek tai svarbu?

Atsižvelgiant į šiuolaikines tendencijas, itin kruopščiai planuojamas ne tik svetainės, bet ir miegamojo interjeras. Patogi lova pripildo miegamąjį komforto ir jaukumo. Lovą naudojame mažiausiai 10 metų, tad svarbu pasidairyti po naujausias miegamojo interjero tendencijas, kad kartais neprasilenktumėte su laiku. Verta pasidairyti, kokios lovos puikuojasi viešbučiuose, ir savo namuose pasistengti sukurti ką nors panašaus.

Tad rekantis lovą reikėtų:

  • atkreipti dėmesį, ar pasirinkta lovos spalva derės prie vyraujančių namuose spalvų, tačiau aklai vadovautis taisyklėmis neverta. Pavyzdžiui, jei namuose vyrauja šviesių spalvų mediniai baldai, o lova bus tamsi, taip pat galite sukurti stulbinamą efektą. Tuo pačiu nepatariame rinktis ryškios spalvos lovos – ryškumą geriau kurkite miegamojo tekstile;
  • apsvarstyti, kokios medžiagos (natūrali mediena, natūrali, eko oda, tekstilė ir pan.) labiausiai pasiteisintų jūsų atveju ir geriausiai tiktų prie interjero. Labai svarbu pagalvoti, kiek kurios medžiagos bus ilgaamžės;
  • pagalvoti, kokios detalės suteiktų lovai daugiau unikalumo ir išskirtinumo. Lovos be galvūgalio – itin paprastos, kuklios, o galvūgalis atskleidžia visą lovos grožį ir dizainerio idėjas.

Lovos dydis

Vienas esminių kriterijų renkantis lovą, kaip pastebi „Lono“ ekspertai, – lovos dydis. Jei anksčiau turėtos lovos dydis tiko idealiai, rekomenduojama įsigyti panašaus dydžio baldą. Informacijos apie miegamųjų tipus ir tinkamą baldų išdėstymą laikantis rekomenduojamų atstumų galite rasti čia nuoroda.
Jei lovos matmenys skiriasi iki 20 cm, tai neturėtų jūsų išmušti iš įprasto miego ritimo, tačiau jei naujoji lova ir čiužinys siauresni ar platesni net 30 cm ir daugiau, visa tai sutrikdyti įprasto rimtą, o ir kol įprasite prie naujosios lovos gabaritų, prireiks kelių naktų.

Renkantis lovą labai svarbu žinoti, kad išoriniai ir vidiniai lovos matmenys  skiriasi:

  • išorinius lovos matmenis būtina žinoti planuojant, kur statyti lovą miegamajame – tiksliai numatysite, ar ji tilps jai skirtoje vietoje;
  • vidiniai lovos matmenys svarbūs renkantis čiužinį. Jei lova – nestandartinių matmenų, prireiks čiužinį užsakyti individualiai.

Rinkitės tokio dydžio lovą, kad po miegamąjį galėtumėte laisvai judėti – lovos gale bei šonuose turėtų likti pakankamai vietos praeiti. Labai dažnai žmonės įsigyja per didelę lovą, tad miegamajame sunku judėti, o ir prie lovos netelpa spintelės, ir pan.
Besirenkančioms miegamojo lovą jaunoms šeimoms, planuojančioms pagausėjimą, verta pagalvoti, ar šalia lovos užteks vietos kūdikio lovelei. Būtent dėl to vos po kelerių metų jaunos šeimos vėl ieško naujų miegamojo baldų, o senuosius parduoda.

Lovos aukštis

Be dydžio, dar svarbus ir lovos aukštis: rinkoje galime rasti tiek itin žemų, tiek ir aukštų lovų. Patariame rinktis aukštesnę lovą – iš jos išlipti ir į ją įlipti bus kur kas patogiau. Be to, keliantis iš aukštesnės lovos, mažiau persiduoda judesiai, tad mažesnė tikimybė, kad prižadinsite miegantįjį šalia. Patariame rinktis aukštesnę lovą – iš jos išlipti ir į ją įlipti bus kur kas patogiau. Be to, keliantis iš aukštesnės lovos, mažiau persiduoda judesiai, tad mažesnė tikimybė, kad prižadinsite miegantįjį šalia.
Beje, reikėtų atkreipti dėmesį, kad lovos aukštį dar kiek pakoreguos ir čiužinio aukštis.

Patalynės dėžė: reikia ar ne?

Lovos su patalynės dėže – universalesnės, jose galima sudėti ne tik patalynę, bet ir namų tekstilę, taip pat ir rečiau naudojamus daiktus. Net jei namai – dideli, juose daug spintų, vis tiek verta įsigyti ir lovą su papildoma dėže – daugeliui tikrai pravers dar viena vieta tekstilei sudėti. Beje, patalynės dėžė gali būti sumontuota ne tik lovos apačioje, bet ir, pavyzdžiui, galvūgalyje. Taigi, kokios patalynės dėžės pritaikomos prie šiuolaikinių lovų?

  • Dėžė po lova, kuri pakeliama specialiu mechanizmu. Tai patogus spendimas, jei patalynės dėžę naudosite gana retai.
  • Stalčiukai, integruoti į lovą (lovos dalis). Šis sprendimas vizualiai – vienas patraukliausių, nes stalčių praktiškai net nematyti – jie organiškai „suauga“ su medžiaga, iš kurios lova pagaminta.
  • Atskiras didelis stalčius, pastumiamas po lova. Dar vienas iš sprendimų – prie lovos įsigyti atskirą stalčių, pagamintą iš tokių pat ar panašių, kaip ir lova, medžiagų. Norintieji sutapyti renkasi ir dar paprastesnį variantą – įsigyja kelias dideles plastikines dėžes ir jas panaudoja vietoje patalynės dėžės.
  • Patalynės dėžė, sumontuota galvūgalyje. Patalynės dėžė gali būti sumontuota lovos gale – galvūgalis tiesiog kiek pratęsiamas, o dėžė atidaroma pakeliamu dangčiu. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad lova su patalynės dėže bus 30–50 cm ilgesnė.
  • Dėžė-suoliukas. Kartais verta įsigyti ne lovą su patalynės dėže, bet atskirą atidaroma minkštasuolį, ant kurio patogu prisėsti, galima pasidėti drabužius, o atidarius dangtį – sudėti patalynę.

Beje, prisiminkite, kad vien išsirinkti gerą lovą neužtenka – labai svarbu, kokį čiužinį ir groteles pasirinksite. Apskritai patariame daugiau investuoti ne į lovą, bet į gerą čiužinį, kuris labiausiai ir nulems miego kokybę. Čiužinio nereikėtų pirkti „iš akies“ – geriau pasikonsultuoti su , kurie patars, kokio kietumo, aukščio ir iš kokių medžiagų pagamintą čiužinį reikėtų rinktis jūsų atveju.