Interjero tendencijos 2021–2022m.

Interjeras visuomet kuriamas asmenybei, o interjero dizaine reikėtų ieškoti individualumo. Dėl šios priežastis vaikytis madų neverta, bet visuomet reikėtų peržvelgti naujausias interjero tendencijas ir pasirinkti tai, kad tinka ir priimtina jūsų atveju.

D. Sakevičė

Tendencijos – puikus įkvėpimo šaltinis, kuriuo remiantis kuriama šiuolaikinius standartus atitinkanti, pozityvi, įkvepianti ir harmoninga aplinka. Taigi, kokių naujų vėjų į interjero dizaino kūrėjų juodraščius įneša 2021 ir 2022 m.?

2021–2022 m. interjere vyraujančios spalvos

Spalvos interjere – vienas svarbiausių komponentų. Pasak interjero dizainerės Dovilės Sakevičės, kiekviena spalva daro skirtingą poveikį žmogui: vienos spalvos ramina, kitos suteikia daugiau energijos, yra ir nuteikiančių darbui ar kūrybai. Be to, vientisas interjeras, kuriame vyrauja harmonija (viskas dera tarpusavyje) visada maloniau nuteiks ir ilgiau džiugins:

„Mano nuomone, net ir iš pažiūros neutralios pilka ar balta spalvos laikui bėgant gali pabosti, bet visada primenu, kad interjeras kuriamas individualiai, todėl spalvas reikia rinktis atsakingai ir būtent tas, kurios yra artimos pačiai asmenybei. Todėl verta pabrėžti, kad nederėtų aklai vadovautis pasaulinėmis interjero spalvų tendencijomis, nes interjeras nėra aprangos mada, todėl jos, deja, bet kasmet neatnaujinsime“, – įsitikinusi D. Sakevičė.  

Svetainės spalvos

Pasak interjero dizainerės Agnė Čeliauskaitės, šiuo metu svetainėse dominuoja neutralesnės spalvos, bet vėlgi spalvų pasirinkimas priklauso nuo kuriamo interjero stiliaus: kiekvienas stilius turi savo preliminarų koloritą. Anot kūrėjos, neutralus koloritas – tai bazinė forma. Verta atkreipti dėmesį, kad vis dažniau žmonės renkasi ne šaltas, bet šiltesnes spalvas, kaip, pavyzdžiui, kakavos, šampano, aukso ir pan.

D.Sakevičės Interjeras

Virtuvės spalvos

Kaip pastebi interjero dizainerė D. Sakevičė, virtuvė tampa svetainės dalimi, todėl projektuojant virtuvės interjerą svarbu, kad šis būtų ne tik funkcionalus, pritaikytas prie gyventojų poreikių, bet kartu labai svarbus aspektas – ir spalvų pasirinkimas. Pradedant rinktis spalvas virtuvėje reiktų turėti bendrą namų viziją, kad būtų lengviau ieškoti ir rinktis esančioje baldinių plokščių gausoje. Pasirinkus neutralią spalvinę gamą virtuvė erdvėje gali „pranykti“, bet ryškesni atspalviai ar išraiškingesni paviršiai tampa puikiu akcentu.

Virtuvė turi papildyti interjerą, nes yra visumos dalis. Tinkamiausi žemės tonai, šiltos pastelinės ir šviesios spalvos – būtent dėl praktiškumo ir siekiant sukurti jaukią aplinką. Pilka, balta, smėlio, ruda, chaki – dažnai šiomis dienomis pasirenkami atspalviai. Pabrėžti virtuvės charakterį galima naudojant kelias spalvas fasadams, pasirenkant išraiškingą stalviršį su sienele ar frezuojant fasadą vertikaliais elementais. Renkantis spalvas verta atsižvelgti ir į jų praktiškumą: virtuvėje ypač svarbi lengva priežiūra – kuo mažiau matomų pirštų antspaudų, dulkių pėdsakų, kuo mažiau valymo reikalaujantys paviršiai.

Artas Design projektas

Miegamojo spalvos

Dizainerė Sigita Pupšytė pastebi, kad šiuo metu ir miegamajame vyrauja tendencija rinktis šviesias, pastelines spalvas. Šviesios spalvos praskaidrina tamsias bei apsiniaukusias dienas, kurių Lietuvoje pasitaiko tikrai nemažai. Miegamąjį puikiai papuoš švelnios pastelinės spalvos, ypač rožinė, jauki pilkšva, tamsiai mėlyni ar vos melsvi tonai, sukulentų, šalavijų ar smaragdinė žalia ir kt.

D.Sakevičės Interjeras
DeformSpace dizaino studijos projektas „Picturesque”

Vonios kambario spalvos

Vonios kambario interjere 2021 ir 2022 m. dominuos balta, pilka, smėlio ir kitos neutralios spalvos. Jos daugeliui asocijuojasi su prabanga ir atsipalaidavimu, todėl vonioje puikiai tiks. Taip pat drąsiai galima rinktis juodos ir baltos derinius, parenkant juodas santechnikos detales; bus populiari ir tamsiai žalia ar ryškios detalės, pagyvinančios balto-pilkšvo vonios kambario interjerą.

DeformSpace dizaino studijos projektas „Tom / Monochromatic”

Sigita Pupšytė teigia, kad renkantis spalvas interjerui verta žinoti, jog iš esmės blogų spalvų nėra, todėl nereikėtų bijoti jas naudoti. Dažniausiai klientai renkasi natūralias, šviesias arba švelnių mėgstamų atspalvių sienas, o ryškesnius akcentus naudoja baldams, dekoro elementams. Agnė Čeliauskaitė pataria nebijoti akcentinės spalvos. Akcentinė spalva gali būti pasirinkta iš vyraujančių interjere tonų, tik kad ryškesnė/tamsesnė.

Galima rinktis ryškesnį kavos staliuką, kilimą ir paveikslą. Paveikslas – puikus elementas, surišantis interjere dominuojančias spalvas, bet jis neturi būti tradicinis: galima paveiksle panaudoti tekstūras, kurios sukurs įdomius šešėlius, metalo konstrukciją, kuri suteiks daugiau charakterio ir paveikslui, ir interjerui. Tokiu būdu nepastebimai sukursite unikalų interjerą.

Sienų, grindų apdailai naudojamos medžiagos 2021–2022 m. interjere

Interjeruose šiuo metu dar labiau išryškėjo tendencija, kurią dizainerė Agnė Čeliauskaitė vadina „atgal į gamtą“: dažnai naudojamos natūralios apdailos medžiagos – medis, akmuo, keramika, arba jų atmainos, įvairios kompozitinės medžiagos, imituojančios gamtos sukurtus raštus. Gamtos elementai interjere – tai nesenstantis, universalus dizaino elementas, todėl interjeras tampa ilgaamžiškesnis ir nepavaldus laikui.

Mediena. Pasak D. Sakevičės, jau daug metų interjere itin mėgstama medžiaga yra medis. Jo populiarumą didina išgaunami vis nauji atspalviai, o panaudojimo galimybės – labai plačios. Vienas iš šiuo metu populiarių medienos panaudojimo būdų – sienų ir lubų dekoravimas mediniais tašeliais/brūseliais. Jie gali būti horizontalūs, vertikalūs ir netgi su LED apšvietimu. Naudojant tokius sprendimus galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Galiausiai pats medis visada interjerui suteikia jaukumo, šilumos ir puikiai dera su betono, marmuro, akmens paviršiais, įvairia tekstile.

Šaltinis: Pinterest.com

Dekoratyvinis molis, molio tinkas. Šios medžiagos leidžia sukurti geidžiamą faktūrą ir lepina spalvų gausa. Iš šios medžiagosgalima išgauti blizgius arba matinius marmuro, poliruoto akmens, betono ir kitokius paviršius bei sukurti unikalią sienų apdailą. Tokie paviršiai atrodo moderniai ir yra praktiški.

Mikrocementas, dekoratyvusis betonas – tai puikus pasirinkimas kuriant minimalistinį stilių. Pasak Agnė Čeliauskaitės, tai estetiška, unikali ir lengvai prižiūrima medžiaga. Dėl savo lanksčios formos ji gali būti naudojama ant bet kokio paviršiaus ir, žinoma, tinka ne tik vonios kambaryje.

Šaltinis: Pinterest.com

Metalas. 2021–2022 m. interjero dizaine populiarėja „rustic“ (sendinta) stilistika, ypač surūdijusio metalo panaudojimas ar kitokie specialiai sendinti akcentai, kurie vėlgi puikiai dera su medžiu ir betonu.

Dažai. Dažai sienoms – amžina klasika ir vargu, ar būtų galima rasti racionalesnį ir universalesnį sprendimą. Agnė Čeliauskaitė įprastai rekomenduoja sienas dažyti,  bet tai nereiškia, kad reikėtų rinktis tik vieną konkrečią spalvą: „Galima eksperimentuoti su dažais ir jų dažymo forma, pavyzdžiui, dalinti kambarį į dvi dalis, dažyti sienas horizontaliai ar vertikaliai, aukščiau ar žemiau ar net skersai. Taip pat dar galima ant sienos pakabinti dekorą, kuris būtų sankritos centre bei nudažytas taip pat. Dažymas – tai lengvas sprendimas, tik, žinoma, reikia rinktis kokybiškus, lengvai valomus, praktiškus dažus. Prie dažytų sienų visada ieškome ir kito dekoro, kuris interjerui suteiktų daugiau charakteringumo.“

Epoksidinės grindys. Bendrose erdvėse vis labiau populiarėja epoksidinės grindys – ypač lanksti medžiaga, leidžiančios sukurti įdomius ir vienetinius raštus, nes atkartoti identiško rašto šiuo atveju yra neįmanoma. Galima rinktis iš daugybės spalvų.

Taip pat vis labiau atkreipiamas dėmesys į apdailos medžiagų kokybę – dažniau pasirenkamos kokybiškai pagamintos medžiagos, klientai vis dažniau dairosi produktų, kurie suteikia pridėtinės vertės jų namams. Taigi kaina tampa gerokai mažiau svarbiu kriterijumi.

Vonios bei virtuvės įrangos interjero tendencijos 2021 metais

Vonios kambaryje vyrauja spalvota santechnika – įprastą chromo blizgios spalvos santechniką keičia juoda matinė, aukso, vario, ar kitos metalizuotos spalvos.

„Pandeminė situacija pasaulyje privertė klientus atsigręžti į kokybiškas, masažines vonias su chromoterapiniais apšvietimais, higieniškus keramikos sprendimus bei bekontakčius maišytuvus” -teigia www.laikasnamams.lt vadovas plėtrai – Ernestas Liktoravičius.

Investuojama į kokybiškas potinkines dušo sistemas su plačiomis dušo galvomis.

Vienos iš populiariausių vonių – glaudžiamos prie sienos, tačiau vizualiai sukuriančios laisvai pastatomos vonios vaizdą. Toks sprendimas tinka daugelyje (net ir ne pačių didžiausių) vonių.

Vis labiau populiarėja išmanūs klozetai – patrauklios kainos ir gamintojų akcijos leidžia konkuruoti su bide komplektu. Vis rečiau užsakoma bide su bidete maišytuvu, įvertinant, jog tai reikalauja nemažai vietos.

Virtuvėje vyrauja juoda, nerūdijančio plieno ir aukso spalvos.

Virtuvinės plautuvės – vieno, didesnio dubens be nusausimo plokštumos – stengiamąsi išsaugoti kuo daugiau stalviršio, maisto gamybai.

Renkantis maišytuvus, atkreipiamas dėmesys praktiškumui. Spalvos – matinės, šlifuoto metalo. Maišytuvai – su ištraukiamais dušeliais, jog būtų patogu apiplauti plautuvę.

Vis labiau kreipiamas dėmesys į šiukšlių rūšiavimą, todėl populiarėja šiukšlių rūšiavimo sistemos.

FRANKE virtuvės įranga

Technologijos 2021–2022 m. interjere

Visuose namuose itin išpopuliarėjo nematomos durys arba durys su plokštėmis (apdaila): su jomis puikiai dera įleidžiamos grindjuostės.

Bene daugiausia technologijų pritaikoma virtuvėse. Dizainerė Agnė Čeliauskaitė vardija kelias išskirtines virtuvės interjero naujoves:

  • Kaitlentė su įmontuotu gartraukiu. Tai nėra naujovė, bet šis sprendimas sparčiai populiarėja.
  • Už stalviršio sienelės paslėpta spintelė. Dar vienas įdomus, praktiškas ir inovatyvus sprendimas – paslėpta virtuvinė spintelė, atsidaranti sensoriniu būdu. Taip stalviršis išlieka tvarkingas ir neapkrautas, o spintelėje gali būti padėti arbatinukas, puodeliai, kavos aparatas ir pan.
  • „Pocket “ sistema. Taip variantas, patiksiantis tiems, kurie mėgsta itin minimalistinį stilių: virtuvė gali būti visiškai paslėpta ir atrodo, tarsi siena būtų suformuota iš dekoratyvinių plokščių arba vinos didelės sieninės spintos.
Nikola Tesla kaitlentė su integruotu garų surinktuvu

Apšvietimo technologijų naujovės. Apšvietimas – tai vienas iš būdų interjerą paversti unikaliu. Kartu tai ir puikus akcentas, todėl visuomet verta ieškoti unikalių apšvietimo sprendimų – taip ir pats interjeras taps išskirtinis.

Kokios formos populiarios 2021–2022 m. interjere?

  • Minimalistinės formos. Dizainerė Sigita Pupšytė teigia, kad šiuo metu vyrauja minimalistinės formos, dizaino elementai simplifikuojami, išryškinamos geometrinės formos. Tai vėlgi prisideda prie lengvesnės interjero priežiūros – kuo mažiau sunkiai prieinamų kampų, atvirų lentynų.
  • Apvalios formos, švelnumas ir minkštumas interjeruose. Apvalios formos – puikus derinys su griežtesnėmis formomis, kai norisi vizualiai sušvelninti interjerą neliečiant ir nekeičiant kolorito. Vyrauja švelnių, apvalių formų baldai (kėdės, sofos, stalai, šviestuvai, net ir smulkios interjero detalės, pavyzdžiui, vazos).
  • Lenktos formos. Itin populiarios – lenktos sienos. Tai išties nestandartiniai ir brangūs sprendimai, kurie integruojami dar projektuojant namus.

Baldai ir interjero detalės: kokių naujovių matyti 2021–2022 m. interjere?

Populiarūs šie baldai ir interjero detalės:

  • Pinti baldai. Švelnumą, autentiškumą pabrėžti padeda interjere vis dažniau naudojami iš rotango arba vytelių pinti baldai.
  • Išmanieji baldai. Atsiranda vis daugiau vadinamųjų „smart“ baldų, kaip, pavyzdžiui, žurnalinis staliukas su garsiakalbiu arba išmanioji sofa. Kai kurie išradimai yra nauji, o kiti tiesiog labiau išpopuliarėjo.
  • Modulinės sofos. Itin populiarios – didelės, erdvios, minkštos modulinės sofos, suteikiančios maksimalų komfortą.
  • Netaisyklingos formos veidrodžiai. Iš interjero po truputį traukiasi tradicinės stačiakampio formos veidrodžiai, užleisdami vietą įdomesnių formų veidrodžiams.
modulinė sofa

Dizainerių įžvalgos, praversiančios kuriantiems interjerą 2021–2022 m.

Verta pagalvoti apie skirtingų faktūrų/tekstūrų pritaikymą interjere.

Kuriant interjerą svarbu atsižvelgti ir į baldų dydžius. Jei baldai bus per maži arba per dideli, net ir patys gražiausi jų neatrodys gerai. Dizainerė Agnė Čeliauskaitė pataria: „Jei neturite galimybės pasisamdyti dizainerį arba patus nusibraižyti planą, nusipirkite lipnios juostos (spalvotos) ir ant žemės susiklijuokite formas, t. y. kur kas stovės. Taip matysite, kokie gabaritai jūsų būste galimi. Rinkitės įvairius dydžius, kad nebūtų monotoniškumo ir viskas neatsidurtų viename lygyje.“

Norint visiškai įrengti namus, reikia nemažai laiko, žinių ir pastangų. Kiekvienas savo namuose nori komforto, bet kartais žmonės daro klaidų planuodami interjerą – skubėdami, neįsivertindami visų galimybių, laiko, blaškydamiesi ir klausydami daugybės skirtingų nuomonių, kurios galiausiai „susuka“ galvą, tad reikia pasikliauti savo ir interjero dizainerių nuomone. Kuriant interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas: verta pagalvoti apie savo asmeninės erdvės kūrimą, apie namų praktiškumą bei individualumą. Kuriant interjerą reikia nebijoti paeksperimentuoti, bent minimaliai, įvedant kažkokią naują spalvą ar pasirenkant charakteringesnį baldo/baldų modelį.