Interjero paroda – „Sydney Home show 2018“

Namų interjero ir eksterjero paroda

„Sydney Home Show 2018“

„Nauji atradimai namo statybų ir renovacijos procese“, „Baldų ir dekoracijų tendencijos“, „Virtuvės ir vonios kambario idėjos“, „ Įkvėpimas eksterjero idėjoms“!
Tokiais šūkiais buvo pasitikta šiųmetė namų interjero ir eksterjero paroda Sidnėjuje, vykusi spalio 5-7 dienomis. Turėjome puikią progą pasidairyti ir iš arčiau pažinti čia įsikūrusias įmones bei australietiškas pažiūras į namų interjero produktus.

Vonios kambarys

Tikriausiai profesiniai sentimentai labiausiai turėjo įtaką praleidžiamam laikui prie vonios įrangos stendų, todėl apie vonios kambarį plačiau. Būtent čia atradome tikrų išskirtinumų ir aiškesnes tendencijas.

Juoda-balta. Prieš kiek daugiau nei metus Lietuvoje prasidėjusios užklausos juodiems akcentams vonios kambaryje – tęsiasi. Vis daugiau gamintojų siūlo juodus vonios bei praustuvo maišytuvus, juodas, matines dušo sistemas, juodus rankšluosčių laikiklius ir kitus vonios atributus. Nors žiūrint iš praktinės pusės, tai kur kas daugiau priežiūros reikalaujantys produktai (visgi, vandens nuosėdų kalkės tikras galvos skausmas, net ant chromuotų paviršių, o ką kalbėti apie juodą matinį), jų pasiūla tik auga, o ir ne be priežasties. Žmonės drąsiai, kurie renkasi naujas spalvas vonios kambaryje, sukuria įstabaus grožio vonios oazes.

 

Individualūs sprendimai – būdas išsiskirti iš minios

Individualumas – žmonijai būdinga savybė, todėl tai vis labiau skverbiasi ir į vonios kambarį. Neužtenka interjero detalių, skirtingų spalvų, baldų išdėstymo – norisi dar stipresnio unikalumo.  Vienetiniai baldai, įspūdingos gaminių linijos, pompastiškos,nepaprasto grožio vonios…

Nors unikalumas nėra naujiena, tačiau panašu, jog jis tampa kur kas ryškesnis mūsų interjere. Žemiau pateikiame įspūdingo grožio vonią, kuri pagaminta iš akrilo bei apklijuota ornamentais (visa tai rankų darbas!). Vonia išties atrodo unikaliai, todėl pasidomėjome gamybos procesu, šį grožį vienam žmogui paruošti užtrunka 8-12 savaičių.

 

Išmanusis klozetas – marmūro vizualizacija!

ismanusis_klozetas

 

 

Stiprėjanti tendencija vonios kambaryje – išmanusis klozetas. Panašu, jog japonų švaros mados skinasi kelią ne tik tarp Europiečių. Nekreipiant dėmesio, jog norint išmokti naudotis tokiu klozetu reikės įdėmiai pastudijuoti instrukciją, tikriausiai pirkėjus žavi papildomos apiplovimo funkcijos, efektyvus vandens nuleidimas, apšvietimas, kvapų filtrai ir kitos papildomos funkcijos.

Tačiau šį kartą atkreipėme dėmesį ne į funkcionalumą. Akį patraukė unikalus klozeto paviršius primenantis marmūrą. Įmonė siūlo ne tik šį pavidalą, tačiau ir keletą kitų atspalvių, todėl puikiai gali būti pritaikyti prie įvairių sienos atspalvių. Gaminys tinkantis žmonėms, kuriems pabodo balta klozeto spalva. Tai įdomus būdas suteikti išskirtinumo vonios Jūsų kambariui.

 

Virtuvė

Virtuvės erdvė ne visuomet turi idealias išdėstymo proporcijas. Dažni atvejai, kuomet reikia įtilpti itin uždaroje erdvėje arba po šlaitiniu stogu. Juolab, apie 70% virtuvių Europoje yra mažesnės nei 11 kvadratinių metrų. Šios probleminės sąlygos priverčia iš naujo pergalvoti virtuvės projektą.

Lėtu tempu į Jūsų širdis skinasi produktas išsprendžiantis dalį mažos virtuvės problemų. Tai kaitlentė su imontuotu gartraukiu. Nors šis sprendimas nėra naujiena, tačiau vertas paminėjimo interjero tendencijose, nes vis daugiau gamintojų ryžtasi pristatyti inovatorišką maisto gaminimo sistemą. Apjungiant produktus, siekiama sukurti vientisą, integruotą ir efektyvesnę sistemą.

Nors tokios sistemos kaina vis dar atrodo šiek tiek pervertinta, tikime, jog didėjant konkurentų skaičiui, atrasime puikius, kainos ir kokybės santykį atitinkančius produktus.

Gyvenimo ritmas diktuoja madas

Yra įvairiausių priežasčių, kodėl įsirenginėjant virtuvės erdvę atsisakome indaplovės, tačiau šis mažas sprendimas, kurį atradome parodoje – viską pakeičia. Nereikalaujantis jokios integracijos, itin greitas ir daugiafunkcis įrengimas, skirtas greitam indų plovimui ir ne tik!
Žinoma, plauti indus po gausios šeimos vakarienės nepavyks, nes talpa itin maža, tačiau šis mažylis slepia keletą papildomų funkcijų, kurios tikime, jog Jus nustebins. Garų, antibakterinė funkcija leis tinkamai išplauti kūdikio buteliukus arba kokybiškai nuplauti vaisius bei daržoves.

Po apsilankymo parodoje

Paroda vyko pasaulinio lygio konferencijų bei parodų centre, todėl turėjome didelių lūkesčių atrasti tikrų interjero perlų, tačiau teko šiek tiek nusivilti. Parodos koncepcija bei dalyvių pasiruošimas priminė Lietuvoje vykstančios „Namų pasaulis” parodas.

Tarp dalyvių buvo galima atrasti įdomių stendų, projektų ir naujienų, tačiau bent 60% visų dalyvavusių įmonių, nebuvo tinkamai pasiruošusios pristatyti savą produkciją arba siūlė temos neatitinkančius produktus. Žemiau siūlome pasidairyti po galeriją bei patiems įvertinti vykusią parodą.