Susipažinkite – industrinis stilius

Industrinį stilių interjere galime sieti su pramonės revoliucija, demokratija, laisve, miestų suklestėjimu bei, žinoma, loftais, kuriuose atgimė modernūs gyvenamieji būstai. Industrinio stiliaus interjere vyrauja šaltos, racionalios, dažniausiai tamsios spalvos, kietieji baldai, natūralios (plienas, mediena) ir statybinės (betonas, plytos) medžiagos.

šaltinis: Pinterest.com | Industrinis stilius

Šis interjero stilius – skandinaviško minimalistinio ir modernaus stilių atmaina, kur akcentuojamas paprastumas, erdvumas. Tai vienas naujausių interjero stilių, naujai atgimęs po 2000-ųjų, senas gamyklas pradėjus transformuoti į gyvenamąsias patalpas, nors pats stilius gimė daugiau nei prieš 5 dešimtmečius.

Industrinio stiliaus kilmė

JAV didmiesčiuose išaugus butų paklausai, verslūs žmonės rado būdų apleistas pramonines patalpas paversti į butus. Manoma, kad industrinio stiliaus ištakos – 1970-ųjų Žemutiniame Mahhatane. Tuo metu meno pasaulio atstovai nuomojosi gamyklų patalpas ir ten įrenginėjo studijas, o galiausiai jas pavertė namais.

Pirmieji loftų kūrėjai dirbo nuo nulio. Viskas, ką jie turėjo – tai didelis pastato karkasas, tad reikėjo taikyti inovatyvius netradicinius gyvenamųjų erdvių planavimo metodus. Viena esminių užduočių – didelę erdvę aukštomis lubomis, kurioje beveik nebuvo vidinių sienų, suskirstyti į mažesnius segmentus, suteikti iki tol negyvenamoms patalpoms namų dvasią. Pirmųjų loftų kūrėjų užduotis buvo ne tik rasti būdų jaukumui skurti, bet kartu ir išsaugoti funkcines tų pastatų savybes: išlaikyti atvirus vamzdynus, ventiliacijų vamzdžius, atramines sijas ir polius, medines ar betonines grindis.

šaltinis: Pinterest.com | Industrinio stiliaus virtuvė

Nagrinėjant industrinį stilių plačiau, galime išskirti šiuos 5 esminius bruožus:

  1. Netobulumas. Dažnai industrinio stiliaus butuose-loftuose laužomi nusistovėję apdailos standartai: čia galima pamatyti netinkuotas sienas ar senus išlikusių plytinių sienų fragmentus, nedažytas lubas ar betonines grindis. Industrinio stiliaus interjere gali būti paliktos nepaslėptos lubų sijos, vamzdžiai ir kiti nudailintuose interjeruose neįprasti elementai. Vienas esminių akcentų – plytinės sienos. Visi šie elementai primena, kad gyvenama miesto aplinkoje, o interjeras – gilus ir ne paviršutiniškas, nesiekiama kažko paslėpti.
  2. Autentiškos medžiagos. Jokių dirbtinių, trumpai tarnaujančių ar perdirbtų medžiagų! Industrinio stiliaus namuose viskas turi būti tikra ir kuo natūraliau. Labai dažnai mediena derinama su metalu: medienos jaukumas atsiveria metalo šaltumą, glotnumą. Tai padeda sukurti tobulą pusiausvyrą.
  3. Vintažiniai akcentai. Dar vienas industrinio stiliaus bruožas – vintažinių baldų, dekoro elementų naudojimas. Labai dažnai įsirenginėjantys butus loftuose žmonės radinių eina pasidairyti į antikvariatus. Kelis dešimtmečius skaičiuojantys daiktai pagyvina interjerą, suteikia jam savitumo, gyvumo.
  4. Išskirtinis apšvietimas. Industrinį stilių bene labiausiai išduoda šviestuvai. Jie – specifinės formos, dažniausiai metaliniai, kabantys, bet gali būti ir kitokių variacijų. Šviestuvai industrinio stiliaus interjere labiau tarnauja ne kaip šviesos šaltinis, bet kaip stiliaus detalė ar net nedideli meno kūriniai, pakeičiantys paveikslus, vazas ir kitus tradicinius klasikiniame interjere randamus interjero elementus.
  5. Kontrastingumas. Industriniame stiliuje visur persipynę kontrastai. Kaip jau minėta, mediena derinama su metalu, betonas – su natūralia oda, lygios dažytos sienos komponuojamos su plytų intarpais ir pan. Apdailos faktūrų įvairovė – dar vienas iš esminių industrinio interjero elementų.

Industrinio stiliaus svetainė

Industrinio stiliaus svetainėje galima panaudoti ne tik įprastų šiam stiliui juodos ir pilkos spalvų baldus, bet ir ieškoti kur kas platesnės spalvinės įvairovės. Tinka ir kontrastingesnės, bet ne pernelyg ryškios spalvos, pavyzdžiui, tamsiai žalia ar mėlyna, garstyčių, vienas kitas ryškesnis akcentas.

šaltinis: Pinterest.com | Industrinio stiliaus kavos staliukas

Svetainėje puikiai tinka iš palečių pagaminti staliukai, stalai ant ratų, lentynos iš dėžių ir kiti panašūs baldai. Prisiminkite, kad šis stilius nėra taip stipriai apibrėžtas, kaip atrodo: industrinio stiliaus svetainėje galite pritaikyti ir natūralaus kailio kilimus, ir židinius, ir supamas kėdes. Kurdami industrinę svetainę, idėjų galite semtis iš portalo home-designing.com.

Industrinio stiliaus miegamasis

Industrinio stiliaus miegamasis – autentiškas, bet kartu ir paprastas, charakteringas ir žavus. Miegamajame taip pat vyrauja nepaslėpta natūrali apdaila ir sena mediena, sienos ir grindys – neretai betoninės.

Kaip matyti iš pateiktų pavyzdžių, loftai leidžia kurti erdves keliuose lygiuose, tad, užlipus laiptais ar kopėtėlėmis, virš miegamojo galima įsirengti mini darbo kambarį ar atvirkščiai – miegamasis gali atsidurti virš svetainės. Vėlgi, griežtų kanonų nėra, tad miegamąjį galima įkurti bendroje erdvėje.

Industrinio stiliaus vaikų kambarys

Įrenginėjant industrinio stiliaus vaikų kambarį svarbiausia pagalvoti, kaip sukurti vaikui patogią ir žaismingą erdvę. Vaikų kambaryje vyrauja kiek ryškesnės ir šiltesnės spalvos, o stilių labiausiai išduoda šviestuvai ir sienų apdaila, metalinės arba parasto dizaino medinės lovos.

Kuriant vaikų kambario dizainą svarbiausia pasitelkti vaizduotę ir turėti omenyje, kad pasirinkimo galimybių turite daugiau, nei manėte.

šaltinis: Pinterest.com | Industrinis stilius vaikų kambaryje

Industrinio stiliaus vonios kambarys

šaltinis: Pinterest.com | Industrinis vonios kambarys

Visų pirma industrinio stiliaus vonios apdailai reikėtų rinktis ne tik įprastas plyteles, bet ir plytas ar betoną, o gal net kai kur palikti nutinkuotas sienas. Voniai vietoje tradicinių būtų galima rinktis juodos spalvos dušo kabinas, maišytuvus, rankšluosčių džiovykles ir kitus elementus.

Industrinio stiliaus prieškambaris

Įrengiant prieškambarį industrinio stiliaus namuose, svarbu nepersistengti – čia turėtų vyrauti minimalizmas (nepamirškime, kad loftuose kartais apskritai nebūna prieškambarių). Tad visiškai gali  pakakti kuklaus suoliuko, nedidelės spintos, lentynos ar spintelės batams. Jei ieškote, kur sudėti visą šeimos turtą, rinkitės užmaskuotą sieninę didelę spintą, kuri pernelyg nekristų į akis, arba paieškokite kitokių daiktų laikymo sprendimų.

Jei norite išsiaiškinti, kurios industrinio interjero detalės jums iš tiesų patinka, įkvėpimo ieškokite vaikščiodami po senuosius pramoninius kvartalus – galbūt tai įkvėps ir padės pasisemti idėjų. Juose tikrai pavyks rasti plytinių sienų, medinių stogo gegnių ir plieninių kolonų. O jei tikrasis industrinis stilius nepatiko, jį galima derinti su kitais stiliais, pavyzdžiui, skandinaviškuoju – rezultatas bus ne mažiau puikus.