Idėjos balkono interjerui

Jei turite balkoną, kurio privalumų neišnaudojate, tuomet šis straipsnis Jums! Kai kam balkonas yra tarsi dar vienas sandėliukas namuose, kuriame laikomi sezoniniai daiktai ar tiesiog tie, kurie namuose neranda sau vietos, bet išmesti gaila. O ką pasakytumėte apie balkoną, kuris būtų tobula erdvė poilsiui su knyga, aromatingos arbatos ar kvapnios kavos puodeliu, vieta, kurioje būtų smagu žaisti vaikams, šnekučiuotis, žiūrėti mėgiamą filmą? Jei susižavėjote tokia mintimi, pateikiame nesudėtingų idėjų, kaip nedidelį balkoną paversti ypatingai jaukiu namų kampeliu.

Rustic ir minimalizmo samplaika

Ši idėja tobulai tiks visai mažyčiam balkonui. Įkurdinkite čia medžio masyvo suolelį, patieskite avikailio kilimą (jei balkonas neįstiklintas, tai prastu oru jį įneškite namo), pastatykite vieną didesnį augalą – puikiai tiks fikusas, dracena, pinigų medis, kurie šiltuoju metų laiku mėgaujasi grynu oru. Vėsesniems vakarams išsineškite minkštą pledą ir mėgaukitės rustic stiliaus teikiamu jaukumu savo balkone.

Pusryčiams ir jaukiems pokalbiams

Staliukas ir pora kėdžių – štai ir turite puikią vietą šeimos pusryčiams, pokalbiams su draugais. Jei balkonas kiek didesnis – suteikite daugiau patogumo vietoj kėdžių pastatydami didesnius, iš rotango pagamintus, krėslus. Sakysite banalu? Taip nebus, jei balkono interjerui suteiksite originalumo, pavyzdžiui, pakabindami ryškų, išskirtinį šviestuvą.

Žydintis balkonas

Balkone įkurdinkite daug žydinčių augalų – tiek pastatomų, tiek pakabinamų, taip pat loveliuose. Tai bus Jūsų mini spalvinga zona, kurioje vyraus ne tik spalvos, bet ir kvapai, nuostabi aura. Jei balkonas įstiklintas, mėgautis augalų draugija galėsite ir vėsiuoju metų laiku, o jei balkonas neįstiklintas, tuomet laiką žydinčiame balkone leiskite nuo pavasario iki rudens.

Baldai iš palečių

Vis dar labai populiarūs baldai iš palečių gali rasti vietą ir Jūsų balkone. Jei plotas didesnis, pagaminkite iš palečių kampą, t. y. kampinį sėdimąjį baldą. Jei erdvės nedaug, padarykite nedidelę sofutę, kuri eitų paleis galinę – siaurąją – balkono sieną. Pasiūkite arba įsigykite paminkštinimus, tobulai atrodys ir kelios dekoratyvinės pagalvėlės. Turėsite nepaprastai jaukią erdvę namuose. Jei yra vietos, pastatykite staliuką, o jei erdvės stokojama, pakabinkite lentyną įvairiems daiktams susidėti, pavyzdžiui, kelioms knygoms, vazai su gėlėmis, dekoro elementams.

Gausiai šeimai

Ši idėja tiks didesniam balkonui. Čia statykite masyvų, ilgą medinį stalą ir medinius suolus – prie šios stalo tilps net didelė šeima. Prie tokių rustic stiliaus baldų puikiai atrodys pakabinamuose loveliuose ar vazonėliuose ant lentynos vešintys prieskoniniai augalai, pavyzdžiui, bazilikai, petražolės, šalavijai ir kt. Didelis stalas bus puiki vieta ir pusryčiams, ir pietums, ir gausioms šeimos vakarienėms ar priimant net didesnį būrį svečių.

Skandinaviškas stilius

Subtilus, nedidelis medinis suoliukas, minimalistinis staliukas ir kopėtėlių tipo lentyna gėlėms bei kitiems augalams. Kilimas ir nedidelis, dailus šviestuvas erdvei suteiktų jaukumo. Idėja tiks ir mažam, ir didesniam balkonui. Čia bus puiki vieta leisti laiką su knyga, šeima, bičiuliais šiltuoju metų laiku arba žvarbią žiemą, jei balkonas įstiklintas.

Kai balkonas visai mažytis…

Jei turite visai mažytį balkoną, praktiškas pasirinkimas bus sulankstomi baldai. Nenaudojamus sulankstykite ir statykite balkono kampe arba kabinkite (prieš tai įkalkite kelis vinis ar įsukite varžtus), jei nenorite užimti grindų ploto. Norėdami leisti laiką balkone baldus išlankstykite – labai patogu.

Egzotiškas balkonas

Norite savo balkone jaustis tarytum atostogautumėte egzotiškoje šalyje ir mėgautumėtės poilsiu prie jūros? Pirmiausia pasirūpinkite palmėmis – tiks dracenos ar kiti tokio tipo augalai. Spalvų suteiks ir vienas kitas žydintis augalas, artimesnis egzotiškiems kraštams. Kabinkite hamaką, o jei balkonas didesnis, galite net ne vieną, ir štai – Jūs turite kuklų, bet labai jaukų ir masinantį ilsėtis balkoną!

Apšvietimo įtaka

Nepriklausomai nuo to, kokius baldus įkurdinsite ar kokį stilių pasirinksite savo balkonui, pasirūpinkite apšvietimu. Moderniam stiliui kurti rinkitės pakabinamus originalių formų, išskirtinius šviestuvus. Romantiškai atmosferai puikiai tiks dailūs toršerai. Bet kuriuo atveju jaukumo suteiks žibintai bei girliandos, kurios tobulai atrodo ne tik šventiniu laikotarpiu žiemą.

Kaip suteikti privatumo?

Jei balkonas įstiklintas, norėdami daugiau privatumo kabinkite žaliuzes, užuolaidas, jei norite erdvei suteikti prabangos ir elegancijos, tiks romanetės ar net ypatingu grožiu garsėjančios austrijietės (pastarosios gražiai atrodys tik didesnėje erdvėje). Neįstiklintam balkonui dailiai atrodys lengva tiulio užuolaida, galite panaudoti širmas.

Pabaigai… Jei balkonas įstiklintas, galbūt net šildomas, tuomet baldų ir dekoro priemonių pasirinkimo galimybių turite daug. O jei balkonas neįstiklintas, atidžiai rinkitės badus – prioritetą teikite tvirtoms ir išorės poveikiui atsparioms medžiagoms, kurios net veikiamos šalčio, drėgmės ilgainiui nepraras savo išvaizdos ar juo labiau funkcionalumo.