Dušo trapas ar latakas?

Dušo latakas ar dušo trapas – tai vandens drenažo sistema, reikalinga, tiek dušo tiek pačios vonios kambario zonoje. Tiesa, lietuvoje dar kiek neįprastai žiūrima į trapo montavimą vonios kambario zonoje, tačiau tai gana populiarėjanti apsauga nuo patvinimo.

Kaip ir daugelis santechnikos prekių, šis pirkinys niekuom nesiskiria savo sudėtingumu – jį renkantis privalu žinoti ne tik vizualinius tačiau ir techninius dalykus, jog netektų vėliau lakstyti su netinkančiomis prekėmis ir jas keisti paskutinę minutę, kol santechnikas laukia Jūsų namuose.

Tikriausiai bene svarbiausias klausimas prieš įsigijant dušo trapą ar lataką – kokiame aukštyje yra Jūsų kanalizacijos išbėgimo vamzdis ir jei jis visgi yra aukščiau, ar bus galimybė pakelti visas grindis? Šis klausimas itin aktualus senos staybos daugiabučių gyventojams, nes ir trapas ir latakas yra įgilinami 6-11cm į grindis.

Ne kartą teko įsitikinti, jog žmonės, pasiruošę namų darbus sutaupo nemažai pinigų, todėl žemiau viskas ką reikia žinoti prieš nusprendžiant kokio produkto Jums reikia!

Dušo latakai. Ką reikia žinoti?

Dušo latakas – linijinė drenažo sistema. Tai reiškia, jog vanduo surenkamas per visą latako plotį. Vanduo per groteles subėga į latako lovelį ir tuomet nuolydžio pagalba subėga į kanalizacijos vamzdį.

Tece dušo latakas

Dušo latako sandara

Dušo latakui funkcionuoti privalomos dalys – kojelės, dušo latako korpusas bei sifonas. Papildomos ir naudingos dalys – sandarinimo juosta bei sauso veikimo kvapo užsklanda. Visuomet pirkdami išsiaiškinkite kokios dalys priklauso prekei, nes nepaisant žemos kainos, vėliau gali tekti papildomai įsigyti šias ir tai nulems galutinę produkto kainą.

Kvapo užsklanda – Nors kiekvienas gamintojas turi šiek tiek skirtingas technologijas šiai daliai, tačiau visų principas panašus – kvapą iš kanalizacijos sulauko nedidelis vandens kiekis sifono viduje, tačiau jam išdžiuvus (jei ilgai nesinaudojama dušu arba tai itin aktualu šildomas grindis planuojantiems) pradeda sklisti nemalonus kvapas. Kad to išvengti, siūloma dėti sifoną su šia kvapų gaudykle. Tuomet išdžiuvus vandeniui, užsidaro ir ši dalis,neleisdama sklisti kvapui.

Sifonas – Itin svarbi dalis, nuo kurios nemažai priklauso, ar besimaudydami patvinsite. Priklauso nuo gamintojo, tačiau latakuose gali būti skirtingo dydžio sifonai, su skirtingais pralaidumais. Dažniausiai – kuo aukštesnis sifonas ir bendras latako montavimo aukštis, tuo jis bus pralaidesnis.

Dušo latakų kainos

Tikslių skaičių Jums pateikti negalėsime, nes jos kinta kas pusę metų arba kas metus, o galutinė kaina priklauso ir nuo modelio komplektuojamų dalių, parduotuvės, pristatymo. Kainą lemiantys veiksniai:

  • Dušo latako dydis;
  • Dušo latako grotelių tipas (gali būti grūdinto stiklo, nerūdijančio plieno ar lovelis įklijuojamai plytelei);
  • Papildomos sudedamosios komplekto dalys;

Dušo latakas, 90cm ilgio su grotelėmis,skirtomis įklijuoti plytelei kainuoja apie 170-220€ priklausomai nuo gamintojo. Mažesni dydžiai atitinkamai kainuos šiek tiek mažiau, taip pat kaip ir latakai su įprastomis nerūdijančio plieno grotelėmis.

Dušo latako montavimas

Dušo latako montavimas nėra sudėtingas procesas, tačiau visgi siūlytume tai palikti santechnikams. Žemiau mūsų rastas video įrašas, kuriame galima pažiūrėti kaip atliekamas dušo latako montavimas.

Dušo trapas. Ką reikia žinoti?

Dušo trapas – taškinė vandens drenažo sistema. Dažniausiai tokia sistema statoma dušo zonos viduryje, o nuolydis daromas iš keturių pusių.

Viega dušo trapas

Dušo trapo sandara

Paprastai dušo trapą sudaro korpusas, viršutinis dangtelis (nerūdijančio plieno, grūdinto stiklo, ar įdėklas įklijuojamai plytelei) bei rutulinė alkūnė.

Dušo trapo montavimas

Trapo montavimas iš pažiūros yra kiek lengvesnis, tačiau visgi siūlytume naudotis profesionalų pagalba. Trumpas video apie montavimą (atminkite, jog nuo gamintojo ir modelio montavimas gali skirtis):

Dušo trapo kaina

Jau minėjome, tai pigesnis pirkinys. Įprasto aukščio dušo trapas su loveliu įklijuoti plytelei kainuos apytksliai nuo 70€, na o su įprastomis, nerūdijančio plieno grotelėmis gali kainuoti nuo 30€.

Dušo trapas ar latakas geriau?

Kas geriau – priklauso tik nuo Jūsų situacijos.

Dušo latakas – įprastai sugeria didesnį kiekį vandens, todėl atkreipkite dėmesį į užsakomą dušo sistemą ar masažes galvutes, koks jų vandens pralaidumas. Montuojant dušo lataką, nuolydis daromas į vieną pusę, todėl montuoti jį galite prie sienos ar prie dušo kabinos išėjimo. Formuojant nuolydį į vieną pusę, taip pat reikės mažiau plytelių pjaustymo. Tiesa, palyginus trapo ir latako kainas, pranašesnis čia visgi trapas.