Baldai vaikų kambaryje

Vaiko kambario įrengimas turėtų būti gerai suplanuotas ir linksmas procesas, o rezultatai – džiuginantys visų pirma mažuosius. Kodėl gi nepavertus vaiko kambario mieliausiu ir jaukiausiu visų namų kampeliu?

Ką būtina žinoti prieš perkant baldus vaiko kambariui?

 

Vien įsigyti skoningus ir žaismingus baldus neužteks – vaikams pirmiausia reikia sukurti saugią ir funkcionalią erdvę. Tad prieš rinkdami baldus, susipažinkite su aktualia informacija. Jau vos 3 m. sulaukę vaikai turi individualų pasaulėvaizdį ir vis aktyviau pradeda reikšti nuomonę. Svarbu pagalvoti, kurie vaikų pageidavimai – neracionalūs, o kuriuos tikrai verta apsvarstyti ir pritaikyti renkant baldus.

Minimalistinis stilius. Šaltinis: Pinterest.com

Pirmiausia išrinkite kambario interjero tematiką

 

Jei norite, kad kambaryje vaikas mielai leistų laiką, parinkite vaiko mėgstamą tematiką. Temos leidžia vaikų kambarius paversti pilimis ar filmų scenomis, derinti praktiškumą su patrauklumu. Tarkitės su vaikais – kartu parinkite vaiko mėgstamas spalvas ir temas. Kai susidėliosite pagrindines temines gaires, baldus rinkti bus kur kas paprasčiau.

Pasiekti kompromisą dėl spalvų taip pat gali būti kiek sudėtinga: mažąjį bus sunku įtikinti, kad naktinis raudonas šviestuvas gali kenkti regėjimui. Rinkitės neutralesnius variantus, suraskite abiem pusėms – tiek vaikui, tiek ir tėvams –  priimtiną variantą.

Per daug nesukite galvos dėl spalvų ir formų atitikimo – vaiko kambarys yra vieta, kur kūrybinis chaosas yra visiškai priimtinas ir toleruojamas!

Moksleivio kambarys. Šaltinis: Pinterest.com

Saugumas – pagrindinis prioritetas

 

Tėveliai dažnai užduoda klausimą: „Kaip išrinkti baldus vaiko kambariui?“ Atsakymas paprastas – pirmiausia ieškokite saugių baldų. Tai prioritetinis ir pagrindinis pasirinkimą lemiantis veiksnys. Baldai turėtų būti užapvalintais kampais, kad vaikas nesusižalotų. Prietaisų laidai, ypač ilgi, taip pat gali būti pavojingi, todėl pabandykite jų išvengti. Įsidėmėkite: vaikai negali adekvačiai įvertinti grėsmės. Taigi juos apsaugoti – tėvų užduotis.

Baldai iš saugių medžiagų

 

Kaina ir baldų stilius – antriniai kriterijai, pirmiausia – saugumas. Vaikų baldai turėtų būti pagaminti iš alergijų nesukeliančių, natūralių, netoksiškų medžiagų. Prisiminkite: mažieji yra daug jautresni įvairiems alergenams. Vaikiški baldai turi būti padengti nekenksmingomis vandens pagrindu gamintomis medžiagomis.

Tėvai baldus vaikų kambariui kartais renka taip, lyg juos rinktų sau. Tačiau vaikams tikrai nerūpės, ar tie baldai bus elegantiški ir rafinuoti.

Tinkamiausios baldų medžiagos – natūrali mediena, MDF ir faniera. Atkreipkite dėmesį ir į medžiagų storį. Tarkime, spintelės turėtų būti pagamintos ne iš plonesnių kaip 15 mm plokščių. Taip pat pasidomėkite, ar baldai turi kokybę patvirtinančius tarptautinius sertifikatus. Venkite nežinomų gamintojų baldų.

Susipažinkite su svarbiausiomis ergonomikos taisyklėmis

 

Vieneri metai vaikui yra kur kas reikšmingesni nei metai suaugusiajam. Vaikai auga kasdien, jų interesai kinta. Tai reiškia, kad šiandien nupirkti baldai gali nebetikti artimiausioje ateityje (ypač lovos ir kėdės). Todėl pirkite patvaresnius, didesnius ir potencialiai ilgiau – bent 5 m. – tarnausiančius baldus. Beje, kartu su vaiku „augantys“ baldai kainuoja brangiau, tačiau vis tiek tai racionalesnis pasirinkimas, nei kas kelerius metus pirkti naujus baldus.

Įsivaizduokite, kaip baldai funkcionuoja realioje aplinkoje – jūsų vaiko kambaryje. Pagalvokite apie baldų  dydį: trejų metų vaiko lova turėtų būti bent 150 x 70 arba 170 x 80cm dydžio.

Jei planuojate įsigyti pakabinamų lentynų, žinokite, kad 5 m. vaikas pasieks 130 cm aukštyje esančią lentyną, 7 m. vaikas – iki 150 cm. Jei lentynas kabinsite aukščiau, vaikui bus sunku pasiekti ten esančius daiktus. Jei nenorite gadinti sienų, iš anksto įsigykite kėdutę ar kopėtėles.

Svarbu – ir stalo aukštis: vaikams iki 6 m. užteks 40–45 cm aukščio staliuko, 6–7 m. vaikams jau prireiks 52 cm, 7–8 m. – 58 cm, o 9–11 m. – 70 cm stalo. Beje, galima nupirkti reguliuojamo aukščio baldus ar vien tik kėdę.

Kuo daugiau vietos daiktams laikyti

 

Renkant baldus vaiko kambariui, vienas svarbiausių prioritetų – talpumas. Vaikai turi daug žaislų, drabužių, knygų, stalo žaidimų, o kur dar visi darželyje ar mokykloje kurti piešiniai, darbeliai ir pan. Vaikai prisiriša prie daiktų, jaučia jiems sentimentus, tad visam turtui sukrauti reikės didelės lentynos, spintos, komodos ir stalčiaus po lova. Kuo mažiau talpius baldus nupirksite, tuo labiau daiktais bus apkrautos grindys, stalai, palangės ir t. t.

Daiktadėžė vaiko kambaryje. Šaltinis: Pinterest.com

Furnitūra

 

Baldų kainą lemia ne tik plokštės, bet ir gamybos procese naudojama furnitūra (baldų jungiamosios detalės). Tiesiog jei rinksitės baldus su prasta furnitūra, jie greičiau sulūš, išsikraipys, jais bus sunku ar ir visai nebeįmanoma naudotis – prireiks arba nepigaus remonto, arba naujų baldų. Renkant vaiko kambario baldus, itin svarbu išrinkti stalčius su švelnaus uždarymo mechanizmais, kad vaikas neprisispaustų pirštų.

Jei radote patikusius baldus, pasiteiraukite, kokią furnitūrą gamintojai naudoja ir kokioje šalyje ji pagaminta. Geriausia – itališka arba vokiška furnitūra, o jei išgirsite prekių ženklų „Blum“, GRASS, „Hafele“ ar „Hettich“ pavadinimus, galite neabejoti furnitūros kokybe.

Geriausia – baldus apžiūrėti gyvai

 

Įsigyjamus baldus geriausia apžiūrėti iš visų pusių. Jei to negalite padaryti dėl kokių nors priežasčių (pavyzdžiui, perkate baldus internetu), nedvejodami pardavėjo paprašykite baldo nuotraukų iš visų perspektyvų – tik taip įvertinsite tikrąją baldo išvaizdą, galbūt tai padės aiškiau įvertinti, kiek baldai kokybiški ir tiks jūsų interjere, ar ne. Galite paprašyti baldų nuotraukų su žmonėmis – bus kur kas paprasčiau įsivaizduoti tikrąjį baldų dydį.

Nemažai pardavėjų įkelia gamintojų nuotraukas, koreguotas specialiomis programomis, tad jos neatspindi realaus vaizdo. Visiškai kitaip atrodo ir baldai, jau integruoti į interjerą. Jūsų atveju jie vėl atrodys kiek kitaip nei interneto naršyklėje. Tad, rinkdami baldus vaiko kambariui, investuokite laiko – tai atsipirks su kaupu!

Idėjų galite pasisemti ir mūsų Pinterest paskyroje. Sukaupėme gausybę vaikų kambario interjero pavyzdžių!