Augalai vonioje: kurie tinkami auginti tokiomis sąlygomis?

Vonios kambarys – išskirtinėmis sąlygomis pasižyminti patalpa. Čia paprastai natūralios šviesos yra kur kas mažiau nei kitose namų erdvėse, o neretai, jei vonios kambarys be langų, dienos šviesa čia visai nepatenka. Negana to, vonioje kone nuolat vyrauja drėgmė. Bet net ir šią namų zoną norime papuošti, suteikti jai daugiau spalvų, gyvybės… O kas geriau tai gali padaryti, jei ne augalai? Bet sutikime, tik nedaugelis augalų gali sėkmingai vešėti ar juo labiau žydėti tokiomis išskirtinėmis sąlygomis. Todėl pateikiame trumpą gidą augalų, kuriuos galite įkurdinti vonios kambaryje ir džiaugtis puikiu jų augimu.

[the_ad id=”4336″]

Vėzdūnė

Elegantiška ir grakšti vėzdūnė žavi dailios formos baltais žiedais. Ji tiks vonios kambariui, jei čia yra langas. Ši gėlė bus tobulas pasirinkimas vonios kambariui dar ir todėl, jog turi savybę sugerti drėgmę, tad ji dažnai pasirenkama tiems namams ar jų patalpoms, kuriose yra drėgmės perteklius. Dar vienas vėzdūnės privalumas, ypač pasiteisinsiantis vonioje, – patikima apsauga nuo pelėsio. Jei vėzdūnės neperlaistysite, laiku patręšite ir saugosite nuo skersvėjo, tai ji Jums atsidėkos gausiu žydėjimu.

Orchidėja

Šios gėlės pelnė daugelio simpatijas, o elegantiškame, moderniame vonios kambaryje atrodys tiesiog nepriekaištingai! Nors neretas vis dar mano, kad orchidėjas auginti sunku ir jos gana įnoringos, tokią poziciją verta paneigti, nes įnorių šios gražuolės turi visai nedaug. Vienas tokių įrodymų – orchidėjos puikiai auga vonioje, kur sąlygos toli gražu nėra tobulos. Orchidėjos – tikros drėgmės mylėtojos, tad vonioje joms net labai patiks. Žinoma, puiku, jei patalpoje yra langas, nes joms taip pat reikalinga ir šviesa.

Bromelija

Iš pirmo žvilgsnio ji primena ananasą, bet susipainioti neleidžia raudoni, žali, oranžiniai, geltoni ar violetiniai bromelijų lapai. Dėl didelės meilės drėgmei net toks įstabus ir egzotiškas augalas gali sėkmingai augti Jūsų vonioje! Dar geriau, bromelijoms nebūtina saulės šviesa, todėl jas puikiai auginsite ir tada, jei vonios kambaryje nėra langų.

Azalija

Tai dar viena gražuolė, kuri džiugins žiedais vonios kambaryje. Azalija yra tikra drėgmės gerbėja, jai patinka neaukšta temperatūra, nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, tad vonioje, kurioje yra langas, jai labai patiks.

Alavijas

Jei vonios kambaryje turite langą, statykite šalia jo alaviją ir suteikite vonios kambariui žalumos. Gausus laistymas, bet ne perlaistymas, drėgmė ir apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių yra visa, ko reikia sėkmingam alavijo auginimui.
Dar viena gera žinia – alaviją vonioje galite auginti ir tada, jei šioje patalpoje lango nėra. Tiesa, tokiu atveju reikėtų pasirūpinti dirbtine šviesa šiam žaliajam augalui.

Trijuostė sansevjera

Ši gėlė – tobulas pasirinkimas visoms patalpoms, kuriose, regis, tikrai mažai kas augtų. Net ganėtinai tamsioje patalpoje sansevjera apdovanos Jus sodria žaluma. Vonios kambaryje šis augalas padės kurti jaukią atmosferą, suteiks gyvumo ir nereikalaus per daug dėmesio. Lyg liepsnos liežuviai aukštyn kylantys sansevjeros lapai atrodys įspūdingai bet kokio interjero vonioje. Puikiai atrodo aukštas augalas, įkurdintas vazone ant patalpos grindų.

Chlorofitas

Neįnoringas, sodriomis spalvomis pasižymintis chlorofitas mėgsta šviesą, bet ne tiesioginius saulės spindulius, tad jei vonioje yra nedidelis langelis, jam tokios šviesos visiškai užteks. Simpatijos drėgmei suponuoja, jog šioje namų patalpoje jis mielai augs ir vešės. Chlorofitas dailiai atrodo ir pastatytas, ir pakabintas.

Sukulentai

Niekam ne paslaptis, jog sukulentai pasižymi neįnoringumu ir nesupyksta net tada, jei ilgesnį laiką pamirštami palaistyti. Sukulentų gausa leis išsirinkti tokius, kurie atitiks Jūsų vonios kambaryje esančias sąlygas, t. y. koks drėgmės lygis, ar yra langas, ar jo nėra ir pan. Įstabiai atrodo kompozicijos iš kelių sukulentų rūšių. Tokius derinius galite papildyti smėliuku ir akmenukais – labai dailūs deriniai pagyvins vonios kambarį.

Paparčiai

Ar žinote, kurie kambariniai augalai yra tikri drėgmės mylėtojai? Paparčiai! Todėl vonios kambarys jiems bus ideali terpė, neabejokite tuo. Kadangi vonios kambaryje drėgmės netrūksta, tai jie čia jausis nepaprastai komfortiškai, o Jums reikės kur kas mažiau laiko jų priežiūrai.

Gebenė

Ši daili, grakšti gėlė labai komfortiškai jausis ir puikiai atrodys vonios kambaryje. Statykite ją ant lentynos, stalviršio arba pakabinkite vazonėlį ir lai svyrantys jos lapeliai pripildo šią patalpą žalumos.

Pateikėme dešimt augalų, kurie vešės, augs, žaliuos, žydės vonioje, kur vyrauja didesnė drėgmė ir ne visada patenka daug natūralios šviesos. Bet tai nėra kliūtis šiai patalpai suteikti grožio ir spalvų. Svarbu įvertinti sąlygas ir augalų poreikius. Štai Jums dar keletas idėjų, kaip galite įkurdinti augalus vonios kambaryje…