Ar žinojote, jog kas savaitę vidutiniškai suvartojame 5 gramus plastiko?

Besidomėdami naujovėmis, atradome virtuvinį maišytuvą su papildomu integruotu kraneliu filtruotam vandeniui. Tai buvo Franke Vital maišytuvas ir unikalus filtras sugebantis sugaudyti mikroplastiką. Ir tik tuomet sužinojome, jog kiekvieną savaitę vidutiniškai žmogus suvartoja iki 5 g. Mikroplastiko ir daugiausia jo patenka per geriamą vandenį.

Kas yra mikroplastikas?

Kaip kategorija, mikroplastikas apima daugybę medžiagų, sudarytų iš skirtingų rušių, turinčių skirtingą tankį, cheminę sudėtį, formą ir dydį. Tačiau paprastai mikroplastikas apibūdinamas kaip plastiko dalelės, kurių ilgis mažiau nei 5mm.

2019 metų pabaigoje buvo pristatyta ataskaita iš pasaulio gamtos fondo (https://wwf.panda.org/), kuriame kalbama apie plastiko taršą ir poveikį pasaulyje. Skaičius galima rasti ataskaitoje, tačiau šokiruoja faktas, jog projektuojamas dar spartesnis augimas ir nors atrodytų, tai ne Lietuvos problema, vykstantys šiandieniniai taršos skandalai kelia abejonių dėl mūsų gruntinių vandenų bei aplinkos užterštumo. Apie žalą gamtai bei sveikatai galima paskaityti plačiau ataskaitoje. Nepaisant raginimo atsakingiau žiūrėti į vartojimo įpročius, norime akcentuoti ir galimybes šiek tiek sveikiau ir tvariau vartoti vandenį.

Nors papildomi kraneliai filtruotam vandeniui jokia naujiena – jie visuomet buvo ir yra paklausūs, tačiau turėti du maišytuvus plautuvėje nėra pats moderniausias vaizdas. Franke jau kuris laikas turi tokius prendimus, kaip WellFresh maišytuvai, kurių korpuse integruoti 2 kanalai – vienas įprastam vandeniui, kitas filtruotam, geriamam. Tai atrodė kur kas stilingesni ir inovatyvūs maišytuvai.

Reaguodami į pasaulines problemas Franke 2019 metų antroje pusėje pristatė maišytuvus su pirmuoju filtru, kuris ne tik pašalina skonį bei kvapą, bakterijas, rūdis ir nuosėdas, išfiltruoja mikroplastiką tačiau ir kartu mažiausias pasaulyje. Beje, stebint spalvų tendencijas, maišytuvai gali būti dviejų spalvų – Chromo blizgūs bei juodos spalvos, su tam tikromis detalėmis.

P.s. Ar žinojote, jog geriant vandenį iš plastiko butelio yra tikimybė,jog organizmas vistik gauna mikroplastiko? O taip nutinka, sukinėjant butelio kamštelį, dėl ko susidaro minimalios drožlės. Taip pat, sumažindami geriamojo vandens pirkimą buteliuose, prisidedame prie plastiko vartojimo mažinimo. Filtras veiksnus iki 500l vandens, tad ilgainiui tai atsiperka.