Renkamės dušo sistemą

Greitos nuorodos
Virštinkinė dušo sistema | Potinkinė dušo sistema | Dušo sistemos dalys | Populiarios dušo sistemos | Žingsniai renkantis dušo sistemą


Viskas apie dušo sistemas

 

Kokią dušo sistemą pasirinkti? Natūralus ir dažnas klausimas kyla interneto paieškose. Su galybe variacijų, spalvų, medžiagų, modelių ir gamintojų tai nelengvas klausimas, kuomet prekės kaina siekia kelis šimtus ar kelis tūkstančius eurų.

Žemiau apžvelgsime produktą, jo tipus bei subtilybes. Mes padėsime pasirinkti produktą atitinkantį Jūsų poreikius ir lūkesčius.

Dušo sistemų tipai

Kas yra dušo sistema? Tai visuma produktų, leidžiančių mėgautis vandens srovėmis. Pagrindinės sistemos dalys – maišytuvas ir dušo galvutė arba kelios galvutės. Dušo sistemos klasifikuojamos į kelias – virš tinko montuojama sistema ir potinkinė dušo sistema. Kiekvienai sistemai turi būti skirtingas pasiruošimas bei dalys.

! Potinkinę sistemą įrengti galima, kuomet nusprendžiama dar tik pradėjus planuoti ar renovuoti seną vonios kambarį.

  • Virštinkinė dušo sistema

Virštinkinė dušo sistema su stacionaria galva
Virštinkinė dušo sistema su stacionaria galva

Šios sistemos tvirtinamos prie plytelių varžtais, maišytuvas jungiamas prie atvestų mazgų.  Dažniausiai šie mazgai atvedami į apytiksliai 1,1m aukštį. Pačios dušo sistemos aukštis priklauso nuo gamintojo ir modelio, o taip pat gali būti reguliuojamas arba ne.

Jei Jums reikia specifinio aukščio, būtinai pasižiūrėkite prekės detalų aprašą, kuriame rasite visą reikiamą informaciją. Nepaisant sistemos maišytuvo bei stovelio su dušo žarna, sistemos būna kelių rūšių – su stacionaria dušo galva arba tik su rankiniu dušeliu.

  • Dušo sistema su stacionaria galva

Dušo stovas turintis rankinę ir stacionarią dušo galvas. Pačios stacionarios galvos dydis būna labai įvairus ir svyruoja nuo maždaug 10 iki 40 centimetrų skersmens. Suprantama, jog didesnė galvutė išbrangina pačią sistemą. Iš patirties galime pasakyti, jog optimalus kainos ir pojūčio santykis būna, kai dušo galvutės skermsuo svyruoja apie 18-24cm.

Ar verta investuoti į tokio tipo sistemą? Atsakymas slypi Jūsų situacijoje. Jei vertinate maudynes duše, tuomet tai tikrai suteiks daugiau komforto, lyginant su sistemą be stacionarios dušo galvos. Stacionarios dušo galvos aplieja didesnį kūno plotą, jų nereikia reguliuoti kievienam šeimos nariui atskirai, nes vanduo krenta iš viršaus.

  • Dušo sistema su rankiniu dušeliu

Tai sąlyginai pigesnis dušo sistemos variantas. Jį sudaro tokios pat dalys, tačiau šis modelis turi tik rankinę dušo galvutę. Dažnu atveju, šias sistemas renkasi tie, kurie turi aukščio apribojimus vonios kambaryje, turi itin mažą dušo kabiną arba nelaiko šio produkto prioritetu ir nenori investuoti didesnės pinigų sumos. Kaip bebūtų, šis tipas savo funkciją atliks taip pat puikiai kaip ir sistema su stacionaria dušo galva.

  • Potinkinė dušo sistema

dušo sistema
Hasngrohe potinkinė dušo sistema

Kaip jau minėjome, pats sistemos pavadinimas išduoda, jog suklijavus plyteles apie šį variantą negali būti net minties. Potinkinė dušo sistema turi dvi dalis – matomą ir paslėptą. Svarbioji dalis visgi yra nematoma ir ją suplanuoti bei įrengti reikia dar gerokai iki sienų apdailos. Tai kartu ir kiek sudėtingesnis kompleksinis sprendimas, todėl viskas prasideda nuo Jūsų norų bei galimybių. Turite pagalvoti apie:

  • Koks bus maišytuvas – termostatinis ar įprastas?
  • Ar bus tik viena ar kelios dušo galvos?
  • Ar norite ir masažinių purkštukų sienoje?
  • Kokio tipo norite stacionarios dušo galvos? Paprastos, su krioklio efektais, o galbūt su apšvietimu?

Visa tai svarbu tam, jog po tinku būtų sumontuotos reikiamos ir tinkamos dalys, nes vėliau tai padaryti gali būti sudėtinga ir labai brangu. Gera žinia ta, jog gamintojai siūlo komplektus, todėl jei tokį pasirinksite, galite būti tikri, jog nieko netrūks ir viskas derės. Taip pat, kiekvienas pardavėjas turi nusimanyti ir Jūsų paklausti apie norus ir Jūsų situaciją, todėl patarus kompetetingai, nebus jokių netikėtumų.

Turėkite omenyje, jog užsakant sudėtingesnės dušo sistemos dalis, gali nutikti taip, jog jų nebus Lietuvos sandėliuose, todėl pradėkite planuoti iš anksto ir nepalikite paskutinei dienai. Dažnu atveju atvežimas trunka iki 5 savaičių. Kitu atveju gali tekti staigiai keisti planus ir rinktis tik iš esamų dalių.

Dušo sistemos dalys

  • Maišytuvas

Viena iš svarbiausių dalių sistemoje. Pagrindinės dvi maišytuvo rūšys – įprastas ir termostatinis. Kuris geriau? Tikriausiai nenustebinsime, pasakydami, jog nėra vieno atsakymo. Puikiai veikia ir vienas ir kitas, o žmonės laimingi juos turėdami. Tik suprasdami skirtumus, galėsite įvertinti kuris Jums priimtinesnis.

Termostatinio maišytuvo pagrindinė funkcija – apsaugoti Jūsų odą nuo apsiplikymo karštu vandeniu. Tai aktualu senoms vandentiekio sistemoms, kuomet išaugus šalto vandens naudojimui name/bute sumažėja jo slėgis, ko pasekoje mažiau paduodama ir į dušo sistemą Jums besimaudant, todėl netikėtai galite gauti tik karšto vandens pliupsnį. Termostatas neleidžia tam nutikti, sumažindamas karšto vandens padavimą į dušo sistemą.

duso maisytuvas
Grohe Termostatinis maišytuvas dušui

Termostatiniai maišytuvai dažniausiai turi pradinį vandens paleidimo tašką ties 38-40 laipsnių temperatūra, kas yra laikoma normalia prausimosi temperatūra, todėl sutaupoma laiko ir vandens siekiant ją sureguliuoti. Žinoma, Jums palikta galimybė reguliuoti jei norite šaltesnio ar karštesnio vandens.

  • Dušo galvos

Stacionari dušo galva taip pat turi kelis tipus ir medžiagas.

  • Dušo galva iš plastiko, dengto chromu. Tikriausiai daugelį išgasdins žodis plastikas, tačiau galime patikinti, jog tai tikrai be reikalo. Aukštai kabanti stacionari dušo galva savo funckijas atliks kuo puikiausiai, o mechaniniems pažeidimams rizika nedidelė, todėl galima drąsiai jas rinktis ir sutaupyti didelę dalį biudžeto.
  • Vertinantiems daikto kokybės pojūtį, gamintojai siūlo nerūdijančio plieno dušo galvas. Jos lygiai taip pat atliks savo funkciją, tačiau laikant plastiką ir nerūdijantį plieną, galite jausti tą skirtumą, apie kurį kalbame.

Žinoma, tikriausiai nesiruošiate čiupinėti dušo galvos kiekvieną kart besimaudant, todėl turite patys  įvertinti savo norą turėti vienos ar kitos medžiagos dušo galvutes. Kita vertus nerūdijantis plienas ilgaamžiškesnė ir patvaresnė medžiaga.

Dušo žarnelės, laikikliai, tvirtinimai

Į šias dalis kreipiama mažiau dėmesio, nes tai lengviau pakeičiamos dalys, ypatingai kalbant apie dušo žarną. Galbūt tik keletas trumpų patarimų – galima paieškoti lygių dušo žarnelių – jas valyti lengviau ir nešvarumai neužsistovi nei išorėje nei viduje. Taip pat yra modeliai – „twist free”, kurie nesusipainioja besinaudojant dušo žarna. Laikui bėgant jas galite keisti į kokias tik pageidaujate – prijungimai visų vienodi.

Juodos dušo sistemos – stiprėjanti tendencija?

 

Ilgą laiką lietuviai buvo gana konservatyvūs žmonės, rinkdamiesi chromuoto paviršiaus maišytuvus bei dušo sistemas vonios kambario interjere. Laikui bėgant pastebėjome vis stiprėjančią tendenciją rinktis juodą matinę spalvą vonios kambaryje. Dušo sistemos ne išimtis. Ir nors praktinė šios spalvos pusė atrodo niūriai, dėl kalkėto paviršiaus intensyvaus valymo, sutikite, baltas vonios kambarys su juodais akcentais atrodo šiuolaikiškai ir steriliai.

Žinoma, norintiems mažiau vargo su valymu yra prabangesnis variantas – spalvotas nerūdijantis plienas. Išgauti spalvas, sudėtingas procesas, todėl tokio tipo dušo sistemos bei maišytuvai kainuoja išties daug, o ir ne visi gamintojai turi tokias technologijas.

Kaip išsirinkti dušo sistemą?

 

  1. Nuspręskite potinkinę ar virštinkinę sistemą norite turėti (jei tą leidžia jūsų remonto galimybės). Jei atliekate tik kosmetinius pakeitimus, tikriausiai verta svarstyti tik apie virštinkines dušo sistemas.
  2. Nuspręskite kokio funkcionalumo norite – tik rankinis dušelis ar su stacionaria galva, paprastas ar termostatinis maišytuvas (patarimas – dušo sistemos su termostatinias maišytuvais kainuoja tiek pat o retkarčiais ir pigiau. Tikriausiai paklausa yra didesnė, todėl gamintojai orientuojasi į tokio tipo sistemų gamybą. Daugiau produkcijos – mažesnė kaina).
  3. Pasižiūrėkite keletą gamintojų ir keletą modelių kainų lygiui pamatyti ir tuomet nuspręskite kokį biužetą galite šiam porduktui skirti (suprantama, jog turite nusistatę biudžetą, tačiau kainos kyla tikrai sparčiai ir tai nebūtinai pardavėjų kaltė. Gamintojai kas met didina gaminių kainas, todėl prieš priimdami biudžetą šiam pirkiniui, skirkite keletą akimirkų gamintojų, modelių ir pardavėjų analizei).
  4. Rinkoje turime puikių Vokiečių ir Skandinavų gamintojų, kurie dažniausiai užtikrina 5 metų garantiją. Siūlome atidžiau panagrinėti produktų iš trečiųjų šalių kokybę bei sąlygas. Visai tikėtinas scenarijus, jog nutikus net ir menkiausiam tarpinės plyšimui, turėsite arba ieškoti savų būdų sprendžiant problemą arba keisite visą sistemą.