2020 metų vonios interjeras: tendencijos ir naujienos

Vonia – laikui nepavaldi namų erdvė, todėl kuriant jos interjerą reikėtų ne vaikytis madų, o, peržvelgus naujausias tendencijas, atsirinkti tai, kas labiausiai tinka ir patinka būtent jums.
Straipsnyje analizuojame, kokias kryptis renkasi ir kur link juda didžiausi gamintojai. Tikime, jog tai – kur kas svarbiau, nei pasakyti, jog šių metų spalva – žalia ar tamsiai mėlyna. Vonios interjeras – tai toli gražu ne vien tik spalvos.
Ruošdami turinį pasižvalgėme, kokias naujoves siūlo santechnikos gamintojai, vonios įrangos kūrėjai ir žinomiausi dizaineriai. Išskyrėme kelias svarbias kryptis, kurios leidžia priimti tinkamus sprendimus ir pasirinkti geriausią vonios kambario įrangą.

Išmanus vonios kambarys

2020-ųjų vonios kambaryje neišvengiamai diegiamos išmaniosios technologijos. Gamintojai siūlo integruotas apšvietimo, šildymo ir vėdinimo sistemas, valdomas išmaniaisiais įrenginiais spustelėjus vos vieną mygtuką ar tiesiog balsu. Valdyti galima ne tik prietaisus ar sistemas, tiek ir žaliuzes, romanetes ar roletus ir kt. Šiuolaikinės technologijos leidžia suprojektuoti viską taip, kaip norite.

Mikroklimatas ir pramogos


Išskirtinai vonios kambaryje belaidžiu būdu galima valdyti oro ir vandens temperatūrą. Dėl didesnės drėgmės išmaniosios sistemos leidžia palaikyti vos aukštesnę temperatūrą. Ir ji reguliuojama net 0,1 laipsnio tikslumu.
Naujosiose „Villeroy & Boch“ produktų linijose pristatytos muzikinės sistemos, integruotos tiesiai į sieninius veidrodžius, belaidžio įkrovimo galimybės išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Pasakius savo mėgstamos dainos pavadinimą, netrukus ji pradės groti – jūs, prausdamiesi duše, galėsite dainuoti kartu.

Apšvietimas


Bandant atsipalaiduoti, ryški šviesa vonios kambaryje ypač trikdo. Tad patogiausia rinktis LED apšvietimą. Energiją taupančios lempos išdėstytos taip, kad užtikrintų neerzinantį foninį apšvietimą.
Šiuolaikinės technologijos leidžia vienu metu turėti dvejopą apšvietimą: baltą, reikalingą skutantis ar darant makiažą, ir šiltos gelsvos spalvos, padedantį atsipalaiduoti. Kelios idėjos:

  • iš visų pusių apšviestas veidrodis;
  • apšviestos vonios lentynos ar į sieną integruotos lentynėlės.

Vonios interjeras, arba įsirenkime nuosavą SPA

Pastaruoju metu dizaineriai vis dažniau laikosi nuomonės, jog vonios kambarys – asmeninė erdvė, namų SPA oazė. Masažinės vonios, kilimėliai ir kt. – nebe naujiena.
Dėl praktiškumo pasirenkamos dušo kabinos, o poilsiui – vonios. Pasak interjero dizainerės Arielės Okin gilios vonios – visuomet populiarios, o pastaruoju metu klientai pageidauja „Art deco“ stiliaus įkvėptų variacijų vonios kambaryje. Vonia – juodos spalvos, laisvai pastatoma netgi pačiame kambario centre, o ne kažkuriame kamputyje. Ji dera prie balto marmuro apdailos ir net klasikinio stiliaus.
Laisvai pastatomos vonios suteikia erdvumo pojūtį, optiškai padidina patalpą, suteikia modernumo, o ir pati vonia funkcionuoja lyg koks meno kūrinys.

Vonios interjeras ir individualumas

Spalvos
Pastaruoju metu vonios kambaryje vyrauja šiltesni žemės tonai, baltas marmuras, naudojami šiltesnio atspalvio akmenys su, pavyzdžiui, travertinu ar kalkakmeniu. Taigi  į interjerą puikiai „įsipaišys“ marmuras ar kažkas, imituojantis marmurą, pavyzdžiui, tapetai ar plytelės. 2020 m. vonios kambaryje itin populiarus žalvario atspalvis.
Pasak „Grohe“ dizaino guru Michaelo Seumo, spalvos vonios kambaryje – nepaprastai svarbios. Tačiau žmonės spalvas vertina labai skirtingai:  

„Jei paklausite 10-ies žmonių nuomonės apie spalvas, sulauksite 15-os skirtingų atsakymų. Mes visi į jas reaguojame skirtingai. Rinktis spalvas vonios kambariui ar virtuvei – visai kas kita nei kitiems kambariams, kurių sienas galima greitai perdažyti. Taigi mūsų požiūris į spalvas, apdailą ir medžiagas – jog privalu užtikrinti jų tinkamumą dar daugelį metų“, – mintimis dalijasi specialistas.


Vonios interjeras: plytelės ir formos

Kalbant apie plytelių formas, po truputį išstumiamos tradicinės kvadratinės ar stačiakampės plytelės ir jas keičia šešiakampės ar dar įmantresnių, pavyzdžiui, kriauklės, šukučių ir kitų formų plytelės.
O jei jau pasirenkamos tradicinių formų plytelės, tuomet reikėtų paieškoti įdomesnių sprendimų, pavyzdžiui, plyteles klijuoti tik tose vietose, ant kurių patenka vandens, ant vienos sienos ar kurios nors sienos dalies, paliekant lubas neapklijuotas, ir t. t.

Vonios interjero detalės

Iš pirmo žvilgsnio vonios kambaryje vyrauja minimalizmas. Tačiau tuo pačiu neribojamas ir individualumas. Daugelį detalių galima parinkti pagal tų namų savininkų skonį. M. Seumas apie apdailą taip pat pateikia asmeninę nuomonę:
„Tiesą sakant, jokių taisyklių renkantis apdailą nėra. Šiuolaikiniai dizaineriai turi praktiškai neribotas galimybes daryti tai, ką nori. Renkantis santechnikos spalvinius variantus ir apdailą mes nenustatėme jokių taisyklių. Svarbiausia suderinti tik maišytuvų, dušo galvučių, rankšluosčių laikiklių ir kitų detalių spalvas. Nieko nėra blogiau, kai santechnika – skirtingų spalvų.“
Dizaineris pataria rinktis vienos kolekcijos, pavyzdžiui, „GROHE Colors“, gaminius – tuomet bus kaip niekad paprasta suderinti bet kokias spalvas ir apdailą.

Higiena

„Grohe“ dizaineriai išbandė šimtus derinių pagal tris pagrindinius kriterijus – estetinį patrauklumą, patogumą vartotojui ir veikimą be purslų.
Įprastus pastatomus klozetus 2020-aisiais iš rinkos baigia išstumti pakabinamieji klozetai. Jie, kaip ir vis dar populiarėjančios bidė padeda sukurti bendrą puristinį vaizdą. „DirectFlush“ klozetai ypatingi tuo, kad neturi įprastos vidinės briaunos, kuria teka vanduo. Jis bėga tiesiai ir nuplauna visą vidinį klozeto paviršių. Kur kas paprastesnė ir tokio tipo klozetų priežiūra: visos ertmės lengvai pasiekiamos, nesikaupia nešvarumai, mažiau laiko sugaištama vonios kambario priežiūrai.

 

Populiarūs ir praustuvai su paslėpta „ViFlow“ vandens išleidimo anga. Šie produktai – novatoriško dizaino ir funkcionalumo derinys. „ViFlow“ automatiškai apsaugo praustuvus, kuriuose nėra perpildymo angos. Ši technologija garantuoja saugumą, patogumą ir maksimalią higieną.
Patariama rinktis „TitanCeram“ keramiką: itin ploni ir ypač stiprūs kraštai, sienelės suteikia praustuvams elegancijos. Ant specialių keramikos dangų nesikaupia vandens lašeliai, nenusėda nešvarumai, nesiformuoja kalkės.

Taigi 2020-aisiais prie puristinio dizaino plačiai taikomos naujosios technologijos. Puristiniuose vonios kambariuose būtina naudoti aukščiausios kokybės medžiagas. 2020-aisiais įrengiamuose kambariuose turėtų vyrauti prabangi ar atpalaiduojanti atmosfera.