10 patarimų mažos svetainės interjerui

Dar tik svarstote, o gal jau ir projektuojate mažos svetainės interjerą? Kompaktiška svetainė taip pat gali atrodyti išskirtinai ir niekuo nenusileisti didelėms namų erdvėms. Dažnai apstatyti mažą svetainę dar paprasčiau nei didelę, o ir mažos patalpos savaime jau dvelkia jaukumu, tereikia kuo daugiau šviesos.

Mažos svetainės interjeras

 

Vadovaudamiesi geriausių interjero dizainerių patarimais, pasitelkę kelias jūsų atveju geriausiai tinkančias dizaino gudrybes, išlaikysite proporcijas ir susikursite svajonių namus. Tad pateikiame 10 patarimų, padėsiančių į nedidelių patalpų interjero kūrimą pažvelgti naujai ar prisiminti geriausias laiko jau patikrintas idėjas.

Neperkraukite kambario baldais, rinkitės kompaktiškesnius variantus.

 

     šaltinis: anthropologie.com

Jei planuojate mažos svetainės interjerą, visų pirma neturėtumėte kambario apstatyti per gausiai. Pasirinkite erdvės dydžiui proporcingą sofą, o jei reikia daugiau sėdimų vietų, naudokite pufus. Pufai užims kur kas mažiau vietos nei gremėzdiški ir nefunkcionalūs foteliai, juos galėsite lengvai perstumti ar pernešti į kitą vietą.  

Rinkdamiesi baldus, galvokite ne apie svečius, o apie savo šeimą: ant minkštųjų svetainės baldų vienu metu turėtų patogiai sutilpti visi to buto ar namo gyventojai, o svečius galima sodinti ant sulankstomų kėdžių – jas prireikus galėsite ištraukti iš sandėliuko.

 

Stenkitės, kad į kambarį patektų kuo daugiau natūralios dienos šviesos

 

Jei jums pasisekė ir namuose lubos – aukštos, rinkitės užuolaidas per visą patalpos aukštį: jos kreipia dėmesį į viršų ir sukuria erdvės iliuziją. Užuolaidas kabinkite visiškai prie lubų: nesvarbu, kad langų rėmai yra daug žemiau. Užuolaidos turėtų laisvai kristi ir pasiekti grindis: nesirinkite trumpesnių! Šviesos balansą padės išlaikyti veidrodžiais puoštos sienos, baldai su šviesą atspindinčiais paviršiais.

svetaines interjeras uzuolaidos
šaltinis: Pinterest.com

Investuokite į daugiafunkcius baldus

 

Kai norima protingai apstatyti mažas patalpas, bene racionaliausias pasirinkimas – daugiafunkciai baldai. Rinkitės dangčiu užvožiamą apvalų kavos staliuką, kuriame galėsite laikyti daiktus, sofą su patalynės dėže, ar jau minėtus pufus su nuimamu viršumi.

Puikiai pasitarnaus daugiafunkcis stalas, kurį galėsite naudoti kaip kavos staliuką, valgomojo ar net rašomąjį stalą. Dar viena idėja: jei norite sutaupyti ir priversti svečius aikčioti iš nuostabos, vietoj kavos stalelio gali pasitarnauti senas lagaminas, o jo viduje galėsite susikrauti nemažai asmeninių daiktų.

   šaltinis: www.nuastyle.com

Mediniai baldai mažai svetainei: klasika ir jaukumas

 

šaltinis: Pinterest.com

Pagalvokite ir apie kitas netradicines alternatyvas įprastiems  svetainės baldams. Pavyzdžiui, vietoj įprasto 3 dalių svetainės komplekto (sofa + 2 foteliai) rinkitės nedidelę sofutę ir patogią medinę supamą kėdę. Ir ant mažiau erdvės „užgrobiančių“ baldų galėsite atsipalaiduoti taip pat kokybiškai, kaip ir ant daug vietos užimančių svetainės minkštųjų baldų.

Nueikite į močiutės sandėliuką ar palėpę – gal čia savo naujo atgimimo laukia sena supama kėdė? Beliks ją perdažyti ar perlakuoti, pakeisti gobeleną arba įsigyti pagalvėlių.

O gal pirksite naują dar laku kvepiančią medinę supamą kėdę ir kompaktišką knygų lentynėlę?

 

Svetainė palėpėje: apstatydami erdvę, būkite kūrybiški

 

Prieš pradėdami apdailos darbus bei apstatydami savo nedidelę svetainę, pagalvokite, kaip geriausiai įkomponuoti baldus bei interjero detales. Jei jūsų svetainė – palėpėje, rinkitės kampinę (L formos) plačią sofą, kurią galėsite pristumti prie pat sienos. Kampinė sofa padės produktyviau išnaudoti erdvę. Arba atvirkščiai: po nuožulnia siena galite pakišti televizorių ir TV staliuką.

svetaine palepeje
šaltinis: Pinterest.com

Nepaslėpkite įdomiausių daiktų – tegul nuo jie nukreipia dėmesį nuo mažos erdvės

 

Vien dėl to, kad jūsų svetainė nedidelė, nebūtina išslapstyti visų turimų daiktų ir sudaryti sterilios erdvės įspūdį. Jei turite kokių nors unikalių interjero detalių, pavyzdžiui, vaikų piešinių, gražių įrėmintų nuotraukų, reprodukcijų, stilingų keramikos dirbinių, drąsiai juos įkurdinkite virš sofos pakabintoje atviroje lentynoje, nedidelėje sekcijoje, indaujoje ar ant komodos.

šaltinis: Pinterest.com

 

Lentynos lentynėlės…

 

Lentynos interjere labai tinka, kai grindų ploto turime ne tiek jau ir daug. Galima įsirengti sieninę arba rinktis pastatomą lentyną. Knygomis, įvairiais kitais daiktais pripildyta lentyna patrauks dėmesį ir taps viso kambario traukos centru. Lentyna suteiks prabangos, padės užpildyti svetainę ir tarsi užbaigs kruopščiai planuotą interjerą.

Nepamirškite gyvų augalų

 

Klaidingai manoma, kad augalai skirti tik didelėms svetainėms. Jei jūsų svetainė – maža, geriau rinkitės vieną didesnį vazoninį augalą nei kelis mažus. Siekiant sutaupyti erdvę, gėles galima ne tik pastatyti, kaip įprasta, bet ir pakabinti ant užuolaidų karnizų, pasigaminus patiems gėlių laikiklius-kabyklas. Vazoninės gėlės, įvairūs kiti daugiamečiai augalai suteikia jaukumo, „šviežumo“, patrauklumo.

Atsargiai derinkite spalvas

 

Jei įrenginėjate svetainę, prisiminkite amžiną taisyklę: šviesios spalvos didina, o tamsios – mažina. Tad jei vieną kitą tamsesnį baldą dar galima pasirinkti, tai dažyti ar tapetuoti sienas tamsiai – jokiu būdu. Atsargiai reikėtų elgtis su ryškiomis spalvomis, margais raštais. Bene universaliausi patarimai – įrenginėjant nedidelę erdvę rinktis kuo daugiau pastelinių atspalvių baldų bei interjero detalių. Jei norite pagyvinti interjerą ir nenorite vienspalvės tekstilės, rinkitės vienodų motyvų audinius: languotus, dryžuotus, puoštus apskritimais ar panašiai.

šaltinis: Pinterest.com

Rinkitės kuo įvairesnius šviestuvus

 

Atminkite, kad svetainėje žmonės statistiškai praleidžia daugiausiai laiko, tad patalpos viduryje tikrai neužteks pakabinti vieno didelio sietyno. Vizualiai svetainę padidins tinkamai suprojektuotas apšvietimas. Drąsiai derinkite lubų, pastatomuosius ir stalinius šviestuvus – jie turėtų būti kuo įvairesniame aukštyje. Pagrindinį apšvietimą derinkite su dekoratyviuoju, naudojamu, pavyzdžiui, žiūrint filmą ar ramiai ilsintis ant sofutės. Dekoratyviajam apšvietimui užteks ant grindų pastatomo toršero arba stalinio šviestuvo. Lentynoms, sieninėms nišoms apšviesti galima naudoti specialias LED juostas.

Taigi, apibendrinant, rinkitės daugiafunkcius baldus, ilgas užuolaidas, stenkitės, kad į patalpą patektų kuo daugiau šviesos bei parinkite tinkamą apšvietimą tamsiuoju paros metu, stenkitės išlaikyti nuoseklumą derindami audinius, būkite kūrybingi bei novatoriški, ir vakarus laisvalaikį leisite tokioje svetainėje, apie kurią seniai svajojote.