10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa buitine technika gali prireikti tiek pat lėšų, kiek visiems kitiems namuose esantiems baldams kartu sudėjus. Tad kaip atnaujinti virtuvės interjerą neišleidžiant visų santaupų?

 

  1. Perdažykite spinteles

Virtuvinės spintelės dar pakankamai geros būklės? Jei tik įmanoma, perdažykite jas nauja spalva – tokiu būdu net ir ryškios, tik lėlės barbės gerbėjams patrauklios rožinės spalvos spintelės gali tapti stilingais naujoviškais baldais. Tikriausiai nėra geresnio būdo svarstantiems, kaip greitai ir kardinaliai atnaujinti virtuvę. Bene lengviausiai atnaujinsite natūralios medienos spinteles, tačiau didelių keblumų neturėtų kilti ir perdažant iš plokščių pagamintas virtuvines spinteles.

Rinkitės neutralias spalvas, nes jos niekad neišeina iš mados ir nepradeda erzinti. Pirmenybę teikite šviesioms, o ne tamsioms spalvoms. Ryškumo virtuvei suteiks papildomi elementai – spalvingesni rankšluosčiai, kilimėliai, virtuvės aksesuarai ir pan. Daugiau informacijos apie spalvų pasirinkimą rasite čia.

  1. Pakeisite spintelių ir stalčių rankenėles

„Spintelių bei stalčių rankenėlių keitimas – vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų atnaujinti virtuvę“, – teigia knygos „How to Add Value to Your Home“ autorius Scottas McGillivray‘us. Ieškokite įdomesnių rankenėlių variantų, tačiau atsispirkite pagundai įsigyti pernelyg keistas ar sąmojingas baldų rankenėles. Scottas McGillivray‘us tikina matęs, jog atnaujinantieji virtuves renkasi šaukštų, šakučių ar net viščiukų formų rankenėles. Tam tikrą laiką toks pasirinkimas gal ir atrodys įdomiai, tačiau ilgainiui pradės erzinti.

  1. Pakeiskite šviestuvus

Jei dabartinis virtuvėje esantis šveistuvas ne apšviečia erdvę, bet kur kas geriau renka dulkes, metas paieškoti naujų idėjų ir imtis iniciatyvos. Virtuvėje reikia foninio apšvietimo, kurį puikiai sukurs LED panelės, bei akcentinio apšvietimo, pavyzdžiui, pakabinamo šviestuvo virš valgomojo stalo.

Darbastaliai turėtų būti apšviesti pakankamai ryškiai, tačiau tuo pačiu labai svarbu ir nepersistengti su apšvietimu: juk virtuvė – ne operacinė ar drabužių matavimosi kabina.

Tinkamai parinkti šviestuvai keičia interjerą – įsitikinkite tuo internete paieškoję nuotraukų, kaip virtuvės atrodė iki ir po šviestuvų keitimo (pavyzdys).

  1. Nedidelius prietaisus paverskite dekoratyviniais priedais

Oranžinis šaldytuvas – gal kiek per drąsu (ir veikiausiai brangu) daugeliui svajojančių atnaujinti virtuvę. Tačiau tikrai galite rinktis kobalto atspalvio skrudintuvą ar ryškiai raudoną kavos aparatą, juo labiau kad gamintojai siūlo stulbinamai gražių spalvų smulkių pavienių virtuvės prietaisų ir visas jų kolekcijas. Šie daiktai yra kaip virtuvės papuošalai ir juos visuomet galima arba pakeisti naujais, arba padėti kur nors atokiau, pavyzdžiui, į spintelę ar lentyną.

  1. Atnaujinkite stalviršius

Labai dažnai virtuvių vaizdą darko seni, nusidėvėję, apsibraižę ir, negana to, dar ir siauri, tad visiškai nefunkcionalūs stalviršiai, kai patys virtuvės baldai – dar visai neblogos būklės. Kai pasirinkimo alternatyvų tiek daug, galite drąsiai derinti kelias skirtingas medžiagas, ne tik atspalvius. Pavyzdžiui, prie medinių spinelių tinkamai pritaikius gražiai atrodys net ir nerūdijančio plieno stalviršiai. Populiarumo nepraranda tradicinės medžiagos – stiklas, natūralūs akmenys ir mediena.

  1. Pakeiskite langų „drabužius“

Virtuvių interjerą dažnai darko ir senos, neišvaizdžios dieninės užuolaidos. Pavyzdžiui, anksčiau buvo itin madingos trumpos virtuvinės užuolaidėlės spalvota banguota apačia. Tad, norėdami atnaujinti virtuvę, pagalvokite apie šiuolaikiškesnius sprendimus. Virtuvėje gražiai atrodys romanetės. Jos idealiai pritaikomos prie lango dydžio, o jei baiminatės, kad jos nebus praktiškos, tuo metu, kai, pavyzdžiui, plausite indus, geriausia romanetes pakelti į viršų.

  1. Patieskite kilimėlį

Kilimėlis atlieka kelias funkcijas: pirma, paverčia darbo vietą patogesne, antra, suteikia virtuvei daugiau spalvų, trečia, vizualiai sušvelnina kietas grindis ir paslepia nepatrauklią grindų dangą. San Franciske gyvenanti interjero dizainerė Kristy Kropat pataria atkreipti dėmesį į kilimėlius, tinkamus tiek lauke, tiek ir patalpose. Šio tipo kilimėliai yra patvarūs ir gražiai atrodo, o nuplauti juos galima tiesiog po tekančiu vandeniu. Jei grindų danga – išties labai negraži ir gadina bendrą vaizdą, galima pasvarstyti ir įsigyti didesnį kilimą ar net kloti kiliminę dangą.

  1. Atnaujinkite sienelę tarp virtuvinių spintelių

Erdvė tarp apatinių ir viršutinių spintelių – nedidelė, tad norint ją atnaujinti, nereikės didelių sumų. Sienelę galima apklijuoti plytelėmis (pavyzdžiui, smulkiomis vertikaliomis ar klijuoti spalvingas plytelių mozaikas), klijuoti stiklą, dažyti ir t. t. Labiausiai rekomenduojama sienelę dažyti, renkantis pusiau blizgius atsparius drėgmei dažus – tai vienas iš praktiškiausių sprendimų, o mėgstantiems naujoves patariama užklijuoti vis naujus sienų lipdukus.

  1. Perdažykite bent vieną iš virtuvės sienų

Virtuvės interjerą puikiai atnaujinsite pakeitę sienų atspalvį. Norint perdažyti visas sienas, prireiks daug laiko ir finansų, ypač jei teks išmontuoti spinteles, patraukti visą buitinę techniką. Tačiau visiškai gali užtekti ir perdažyti kurią nors vieną iš pagrindinių spintelėmis neužstatytų virtuvės sienų. Šis variantas itin pasiteisins, jei virtuvės baldai – neutralaus atspalvio, o ryškumo vis vien norisi. Pasirinkus tinkamas spalvas, atnaujinta virtuvė atrodys jaukesnė, erdvesnė ir šiuolaikiškesnė.

  1. Paprastos, bet ne prastos smulkmenos

Virtuvę puikiai atnaujinsite gražia staltiese, padėkliukų rinkiniu, keliais įdomesnio dizaino indais ar indeliais prieskoniams, virtuvės aksesuarų rinkiniu ir t. t. Virtuvę itin pagyvins įvairūs augalai, geriausia – nedideli stilingi vazonėliai su prieskoninėmis žolelėmis, taip pat gyvos skintos gėlės, gražiame dubenėlyje sukrauti vaisiai ir smulkių reprodukcijų ar net nuotraukų koliažas ant virtuvinės sienos.

Tad svarbiausia – išgryninti norus, gerai apsvarstyti, kiek ketinate investuoti į virtuvės atnaujnimą, o idėjų kils savaime.