Dovilės Interjerai – Vaivadiškių g. kotedžas

Jaukus 77 kv.m. dviejų aukštų kotedžas jaunai šeimai

Šiuose namuose vyrauja tobula harmonija, švari estetika bei akį traukiantys stilingi dekoro elementai. Žiūrime! 

Pradėjus kūrybinį procesą, kotedže nebuvo nei grindų, nei sienų pertvarų. Tuščia erdvė – tai absoliuti laisvė kūrybinei interpretacijai! Teko stipriai padirbėti su pertvarų ir baldų išdėstymo planais, norėjosi jog kiekvienas centimetras būtų pilnai išnaudotas. Didelių pastangų dėka pavyko funkcionaliai išplanuoti erdves: pirmame aukšte nedidelis prieškambaris su veidrodine spinta, 31 kv.m. svetainė sujungta su virtuve ir nedidelis, bet talpus san. mazgas po laiptais; antrame aukšte yra miegamasis kambarys su drabužine, vonia ir vaiko kambarys.

Šviesūs ir jaukūs namai – toks buvo užsakovų pageidavimas kuriant trijų kambarių kotedžo interjerą Vilniuje. Vyraujanti pastelinė ramių spalvų gama kuria erdvumo ir švaros įspūdį. Šviesių atspalvių namuose privalumas yra tas, kad jie vizualiai didina erdvę, sukuria ramybės pojūtį, jaukumą namuose.

Šiuo atveju su bendra erdve susiliejančią virtuvę išryškina betono imitacijos stalviršis ir sienelė. Visos virtuvės spintelės padarytos iki lubų tam, kad maksimaliai būtų išnaudota daiktų saugojimo vieta, o norint, kad virtuvė ir TV komoda susilietų su visuma pasirinkta balta spalva, tokiu būdu neapsunkinama erdvė. Paviršiai pasirinkti blizgūs ir be rankenėlių – jie vizualiai praplečia ir kartu išnyksta erdvėje. Subtilumo interjerui suteikia veidrodis ant sienos, išskirtinio dizaino šviestuvas virš valgomojo stalo ir paveikslas tapytas specialiai šiai erdvei.

Vienas iš užsakovų norų – praktiška grindų danga. Pasirinkta vinilinė pilkšvos spalvos danga, o prie jos spalviškai priderintos medinės faneruotos durys ir uosinės laiptų pakopos bei turėklas su stiklo dalimi.

Antrame aukšte esančiame miegamajame jaukumą ir išskirtinumą kuria pelenų rožinės spalvos užuolaidos, kurios puikiai dera su pilkos spalvos siena ir lovos galvūgaliu. Visos kitos detalės: baltas staliukas, sieniniai šviestuvai, augalas, patalynė, vaza papildo interjerą ir sukuria išbaigtumo įspūdį. Taip pat kambaryje puikiai pavyko įkomponuoti sieninę drabužinę, kurios durys specialiai parinktos baltos spalvos, kad susilietų su sienomis.

Beveik 11 kv.m. vaiko kambaryje vyrauja rudi ir balti atspalviai. Buvo suprojektuota didelė, talpi spinta su stalčiais ir dalimi atvirų lentynų, kad tilptų tiek žaislai, tiek rūbai, tiek kiti asmeniniai daiktai. Vaiko kambaryje pasirinktos rusvos spalvos dieninės užuolaidos ir tokios pat spalvos naktinė romanetė.

Abiejuose vonios kambariuose pasirinktos subtilaus (neintensyvaus) marmuro rašto imitacijos plytelės, tam, kad vonios kambariai susilietų su kitomis būsto erdvėmis, išlaikant namų vientisumą. Be to, pilkuose tonuose gražiai išryškėjo baltos spalvos santechnika ir baldai.